Talis: kaotasin üle 20 kg ja muutsin täielikult elustiili – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Talis: kaotasin üle 20 kg ja muutsin täielikult elustiili

 • 6. november 2017
 • Erik Orgu

Ettevõtluses öeldakse ikka, et edukad on need, kes õpivad oma ebaõnnestumistest. Ka mina pidin enne toitumise rööpasse saamist kaks korda ebaõnnestuma. Kolmandal korral täitsin eesmärgi tänu Erik Orgu toitumiskavale, mille hind oli mõistlik, retseptid väga maitsvad ja keskkond mugav.

Rasvad on oluline toitaine

Esimest korda püüdsin saada kaalu kontrolli alla 2010. aastal, mil kaalusin 86 kg. Võtsin küll realistliku eesmärgi kaotada 4 nädalaga 6,5 kg, kuid valisin ekstreemse ja võhikliku taktika - kuna rasvapolstrit oli mu keha ümber piisavalt, jätsin menüüst välja just rasvad. Saavutasin küll eesmärgi, kuid kampaania korras kaotatud kehakaal tuli tagasi.

Mõistsin alles mõni aeg hiljem, et rasvad on üks kolmest tähtsast makrotoitainest ja et soovitud kehakaalu säilitamiseks on vaja aru saada, milliseid kütuseid ja kui palju keha vajab.

Kaalulangetus ei tohi olla piin

Teise katse tegin 2013. aastal, mil kaalusin juba 92 kg. Võtsin esimest korda ühendust personaaltreeneriga, kes tegi mulle toitumiskava, mida ma aga ei suutnud jälgida, sest see oli liiga tehniline: pressisin peamised makrotoitained - süsivesikud, rasvad ja valgud - endale lihtsalt sisse, mingit söömise naudingut ei olnud.

Näiteks üks toidukord oli: ricotta kohupiim (125g), täistera leib (60g), oliiviõli (5g), tuunikala või muu rasvatu kala (50g) ja puuvili (200g). Pidevalt tekkis küsimus, mida ma selle õliga peaksin peale hakkama? Üldjuhul segasin kas kohupiima sisse või jõin lihtsalt lusikaga. Ei ole just parim maitseelamus!

Kuigi ma kaotasin kuu ajaga 2 kg, ei sobinud see kava mulle ja seetõttu oli seda raske järjepidevalt täita. Lõpuks andsin alla.

Tuleb leida sobiv toitumiskava

Suvel 2015 oli mu kehakaal 94 kg. Mõistsin, et 100 pole enam kaugel. Toonane seis polnud kiita mitmel põhjusel: 1) ainuüksi trepist 3. korrusele kõndimine võttis võhmale, 2) pea oli pidevalt n-ö paks, elasin nagu tarretise sees, 3) perearst soovitas mul juba aastaid kaalust alla võtta, 4) peres on diabeet ja südamehaigused kahjuks tavaline nähtus, 5) vanaisa suri 50-aastaselt infarkti. Olin 27aastane ja ma ei soovinud, et mul oleks elatud juba üle poole oma elust.

Ja siis nägin Facebookis Erik Orgu toitumiskava reklaami, mis lubas tasuta prooviperioodi ja raha tagasi, kui eesmärk ei õnnestu. Otsustasin proovida, kaotada polnud ju midagi. Või siis, just oli - nii umbes 20+ kg.

Tõepoolest, kehakaal hakkas lubatud kiirusega langema, aga mis kõige tähtsam - toidud olid maitsvad ja retseptide valik väga lai!

Esimesel paaril kuul jälgisin grammi pealt kõiki kavas toodud koguseid ja kaotasin vaid tänu toitumisele umbes 10 kg. Ma ei teinud ühtegi lisasammu selle heaks. Kui aga kaal seisma jäi, mõistsin, et nüüd on oluline hakata ennast ka liigutama. Trenni ja toitumise kombineerimisel kaotasin järgmised 10 kg.

Lisaboonusena tulevad komplimendid

Kuigi oma eluviisi ohjade haaramine ja tulemuste saavutamine ei ole kerge, on tasu kõrge - parem tervis, rohkem energiat ja enesekindlus, aga ka komplimendid!

Ühel hetkel ei tundnud inimesed mind ära, riided jäid suureks ning enesetunne oli muutunud palju paremaks. Sain aru, et olen saanud hakkama millegi suurega. Hiljem “enne” ja “pärast” pilte kõrvutades üllatusin isegi. Iga päev endaga koos olles lihtsalt ei pane muutusi tähele!

Valik paljudest komplimentidest:

 • "Vaatasin blogi enne ja pärast pilte, super tulemus, väga motiveeriv." Kersti
 • "Väga suur muutus, täitsa kaks erinevat inimest! Respect!" Rita
 • "Suur lugupidamine! Sihikindel olemine on vist kõige suurem väljakutse sel teekonnal." Kadri
 • "Vau, Talis, super tubli ja sihikindel oled!" Rutt
 • "Vau! Sind ei tunne äragi… Tubli!" Marget
 • "Müts maha, tublidus. Sind ei tunne äragi:) Mul on hea meel Su üle ja imetlen Sind! Oled tõeline eeskuju!" Mairi
 • "Sinu enne pärast pildid on väga vinged! super tubli töö!" Tiiu Triin
 • "motiveerib küll. väga motiveerib. kasvõi see toitumise planeerimine. olen seda sada aastat mõtelnd teha, aga kohati tundub ikka nii üleapea värk." Jürgen
 • "Nägin oma Feed-is su pilti ja karp jäi lahti, milline muutus võrreldes viimase korraga, kui sind mäletan." Erik
 • "wowowowow, talispoiss, ma ei tea, kaua ma juba eestist eemal olen olnud. ma ei tunneks sind vist äragi enam! Väga hea näed välja!!" Eneli

Õppisin lendama tänu Erik Orgule

Vahepeal ei käinud ma umbes aasta veebikeskkonnas retsepte vaatamas, sest lemmikud jäid mulle lihtsalt meelde. Ma lõpetasin nende kordade lugemise, mil mu kolleegid narrisid mind hakklihaga kapsahautise söömise pärast. Teen seda siiani töö juurde kaasa.

Sain lisaks retseptidele kaasa ka üldise tunnetuse, milline peaks olema mu toidulaud. Kehakaal püsib siiani normis, sest olen muutnud täielikult oma elustiili - söön mitmekülgselt ja liigun aktiivselt. Nüüd aga liitusin taas Erik Orgu toitumiskavaga ja seda lihtsal põhjusel: kuigi kehakaalu pole mul enam vaja langetada, soovin süüa head toitu ja hoida oma parameetreid kontrolli all.

Minu kohupiimakook ja ürdileib

Kui Sa tahad süüa magusat ja hoida samal ajal kehakaalu kontrolli all, siis on Sinu jaoks parim lahendus minu kohupiimakook vaarikate ja mustsõstardega, sest selles on 30% vähem süsivesikuid ning rasva kui teistes kookides.

Tahan kooki!

Kui Sulle meeldib süüa leiba ja hoida samal ajal kehakaalu kontrolli all, siis soovitan just oma ürdileiba, sest selles on 40% vähem süsivesikuid kui teistes leibades ja see sisaldab ainult looduslikult esinevaid suhkruid.

Tahan leiba!

Minu kohupiimakook ja ürdileib

Kui Sa tahad süüa magusat ja hoida samal ajal kehakaalu kontrolli all, siis on Sinu jaoks parim lahendus minu kohupiimakook vaarikate ja mustsõstardega, sest selles on 30% vähem süsivesikuid ning rasva kui teistes kookides.

Tahan kooki!

Kui Sulle meeldib süüa leiba ja hoida samal ajal kehakaalu kontrolli all, siis soovitan just oma ürdileiba, sest selles on 40% vähem süsivesikuid kui teistes leibades ja see sisaldab ainult looduslikult esinevaid suhkruid.

Tahan leiba!

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

4 tervislikku retsepti emadepäevaks

 • 10. mai 2019
 • Erik Orgu

Head emadepäeva kõigile emmedele! Aga soovin ka Sulle head emadepäeva, olenemata sellest, kas oled isa, poeg või tütar, sest emast oleme me kõik alguse saanud.

Blog article

Kas Tervise Arengu Instituut ikkagi ei hooli inimeste tervisest?

 • 09. mai 2019
 • Erik Orgu

7. mai Postimehe toidu ja tervise rubriigis avaldati Tervise Arengu Instituudi (TAI) toidueksperdi Tagli Pitsi artikkel pealkirjaga “Ekspert selgitab, miks pole mõtet toitumiskava järgida”, mille peale läksid mul kõik häirekellad tööle.

Blog article

Stress saab alguse füüsilisest pingest

 • 12. veebruar 2019
 • Erik Orgu

Enamus inimesi, kes minu poole pöörduvad on üht või teist moodi hätta sattunud, aga lõpuks on kõigil üks ja sama mure- stress ja see kõik saab alguse sinu kehast.