2016 on mõne päeva pärast ajalugu ja siseneme uude 2017-sse. Need mõningad päevad, mis jäävad jõulude ja uue aasta vahele, kui jõulueelsed kiirustamised on ära kiirustatud ja pühad peetud, on tavapäraselt rahulikumad. Sel väheke vaiksemal ajal ongi hea korraks maha istuda ja teha kokkuvõtteid kõigest, mis lõppeval aastal tehtud, millised eesmärgid saavutatud ja kuhu jõutud. Hea aeg omale  saavutuste eest õlale patsutada ja korda saadetu eest tunnustust jagada. Teiselt poolt aga kaaluda ka möödunud aasta õppetunde: mis läks teisiti, kui ootasid ja miks ning mida sellest õppisid?

Äkki meenutad ka mõnd oma aasta tagust uusaastalubadust? Mis sellest tänaseks saanud on?

Vaadates tagasi meie ühisele 2016-le, tunnen siiralt rõõmu ja uhkust. Selle aasta jooksul on erikorgu.ee kasutajad langetanud ühtekokku 26 609 liigset kilo! See on umbes 6 Aafrika elevandi, või  nii kümnekonna Toyota Landcruiseri jagu. Selle numbri taga on aga kellegi otsus, et nüüd ma muutun ja, mis veelgi olulisem – otsusele järgnev reaalne ja järjekindel tegutsemine püstitatud eesmärgi suunas.

Kaalulangetajad 2016

Meil on lõppevast aastast kümneid edulugusid, kuidas on kulgenud need teekonnad alates otsusest kuni  lõppeesmärgini. Kõik lood on erinevad, aga nende ühiseks läbivaks jooneks on kindel tahe ja kohati lausa jonnakas sihikindlus oma eesmärgini jõudmiseks.

Otsused, millele tegevust ei järgne, tead küll, kuidas neid nimetatakse: “uusaastalubadused”. Just needsamad, mis on pahatihti juba uue aasta esimese nädala lõpuks ajaloo prügikastis, unustatud ega jõua kunagi reaalsusesse.

Kas aasta on lühike või pikk aeg? Aasta jooksul võib juhtuda paljutki või siis mitte midagi. 1 aasta jooksul võib näiteks õppida soravalt selgeks mõne võõrkeele, leida oma eluarmastuse või saada lapsevanemaks. 1 aasta – needsamad järgnevad 54 nädalat, on vägagi piisav aeg, et läbida “täielik muutumine”.

Kas Sa teadsid, et Sinu punased verelibled vahetuvad täielikult 4 kuu jooksul? Valgete vereliblede vahetumine võtab aega ca 11-12 kuud ja naharakud uuenevad iga 2-3 nädala tagant. Kogu Sinu organism on pidevalt   muutumises. Seega, ühe aasta jooksul võid Sa end täielikult uueks teha – nii sisemiselt kui välimiselt.

Sinu asi on vaid selgeks mõelda, millist muutumist Sa soovid, seada eesmärk, teha otsus ja sealt edasi sihikindlalt soovitud suunas liikuda…. Või siis aasta pärast samal ajal tõdeda, et oled endiselt samas kohas, kus aasta eest, mitte midagi ei ole toimunud ja kahetsusega unistada, kus Sa võinuks olla, kui oleksid aasta tagasi alustanud ja enesele kindlaks jäänud.

Kus Sina tahaksid aasta pärast olla ja mida selleks ette võtad, et sinnani jõuda?

Lõpetuseks, ma tahaksin teha sügava kummarduse ja öelda: “AITÄH” kõigile erikorgu.ee kasutajatele selle innustava -26 609 eest! Teie saavutused on need, mis motiveerivad mind tegema seda, mida teen ja teie lood on inspiratsiooniks, eeskujuks ja julgustuseks paljudele, kes veel kõhklevad.

Siiralt, aitäh teile, head sõbrad! Minu omalt poolt luban,  et meie ühine 2017  tuleb väga hea aasta, tuues kaasa üllatusi ja tehes teoks paljud unistused!

Edukat uut aastat kõigile!

 

Erik Orguga Kaalust alla

Täna on täpselt õige päev, et alustada ja oma kaalueesmärgid teoks teha! Pane minu toitumiskava proovile!

Liitu siin!