10 nippi, kuidas toituda väga soodsalt – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

10 nippi, kuidas toituda väga soodsalt

 • 21. aprill 2020
 • Erik Orgu

10 nippi, kuidas toituda väga soodsalt!

Üks mu toitumiskava kasutaja küsis minult hiljuti, kuidas saaks toituda veel soodsamalt? Teda hakkas see huvitama, sest kui ta oli minu toitumiskavaga liitunud, siis läksid ta toidupoe arved väiksemaks, mitte suuremaks nagu paljud inimesed kardavad!

Ma lubasin talle, et annan 10 nippi, kuidas veel soodsamalt toituda saaks, aga enne annan nõu inimestele, kes veel ei kasuta minu toitumiskava, sest ebatervislik toitumine on raske tervisele ja rahakotile – kohe ma tõestan sulle seda!

Küsin sinult, kui palju maksab keskmiselt 1kg maiustusi (näiteks šokolaadi baasil)? Sul tuli kindlasti mingi number pähe, aga ma olen kindel, et sa ei pakkunud 10€/1kg!

Jah, nii palju vähemalt maksavad kõige populaarsemad maiustused, pigem jäävad 1kg hinnad 15-25€ vahemikku!

Soovid veel tõestust, pole probleemi – näiteks valmis/maitsestatud lihad, salatid ja suhkruga/lisanditega piimatooted maksavad 2-5x rohkem 1 kg kohta, kui toored, maitsestamata ja lisanditeta liha, taime või piimabaasil tooted. Ma olen kindel, et su imestus on praegu suur ja võibolla oled isegi veits pahane, et pole ise seda varem märganud – ära hakka palun arvutama, kui palju raha oled kaotanud, sest siis läheb tuju ikka väga jamaks! Toidukulleriga toidu tellimine mõnest toidukohast – vot sellest ma isegi ei hakka rääkima, sest 1 toidukord maksab tõenäoliselt sama palju, kui terve päeva tooraine 3-4 toidukorraks!

Ära ole enda vastu liiga karm, sest tegelikult on keegi teinud palju tööd sinu eest ära ja see ajabki hinna kõrgeks, sind pole petetud. :)

Järgnevalt annan sulle nippe, kuidas toidupoe arveid väiksemaks saada!

 1. Osta ainult tooreid kuivaineid, puu-, köögi ja juurvilju.
 2. Osta ise maitseained ja õlid/või.
 3. Osta ainult toorest ja maitsestamata loomade liha, linnuliha, kala ja muna.
 4. Paar korda kuus luba endale valmistooteid/maiustusi ka, need ei pea täielikult sinu elust kaduma. :)

Nii lihtne see ongi ja kui sa soovid teada, kuidas uued toiduained maitsvaks toiduks muuta, siis liitu minu toitumiskavaga, sest seal on pea kõik toiduained nendest samadest koostisosadest.

LIITU

Nüüd siis nipid toitumiskava kasutajatele, kuidas toitumine veel soodsamaks muuta. :)

 1. Pane toitumiskava profiilis linnuke kõige soodsamate retseptide kastikesesse
 2. Vaata alati 1 kg hinda, sest pakitud ja pakkimata tooraine hinnavahe võib päris suur olla!
 3. Osta võimalusel suur kogus või hulgilaost, sest siis on jällegi 1 kg hind soodsam!
 4. Planeeri oma menüüsse tooted, millel on näiteks soodukas ja otsi soodukaid!
 5. Käi võimalikult harva poes, eriti kui sa käid poes nt autoga, sest kütuse-/transpordikulu läheb ka toiduhinnale juurde, see kulu on arvestatud sisse absoluutselt igale toiduainele/tootele!
 6. Proovi osta võimalikult harva hirmkalleid maiustusi, valmistoitu ja ebatervislikku toitu, ülal tõin hinnad välja!

Ise kasutan neid nippe ja säästan meeletult, soovitan sul sama teha. ;)

Kui sul veel pole mu toitumiskava, siis liitu kohe ja hakkad kohe raha säästma ja juba mõne kuu pärast oled sina saledam ja su rahakott paksem. :D

Vaata, mis räägivad oma toidukulude kohta toitumiskava kasutajad.

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 10% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 10% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Mis vahe on põhjusel ja vabandusel?

 • 11. august 2020
 • Erik Orgu

Eile küsisin oma Instagrami järgijatelt, miks nad täna teevad trenni ja miks nad ei tee trenni? Vastuseid tuli kokku mitukümmend ning nendes oli põhjuseid ja vabandusi, ma kahtlustan, et osad inimesed arvavad, et vabandus on ka põhjus, aga see pole nii!

Blog article

Paksukstegevad mürkained maksas: 16 ohumärki

 • 3. oktoober 2017
 • Erik Orgu

Kas teadsid, et kui su maks on ülekoormatud, soodustab see rasva ladestumist? Ei. Siis loe edasi.

Blog article

Roheline laine

 • 4. august 2020
 • Erik Orgu

Kui oled autojuht, siis kindlasti tead, et Tallinnas Nõmmel on selline tee (Vabaduse puiestee), mille nimeks on “Roheline laine”. Nimi tuleb sellest, et sellel teel on väga palju valgusfoore – ma pakun vähemalt 20 tk ja selle tee alguses on silt, millel on kirjas “Hoia püsikiirust 48 km/h” Ma olen 6 aastat Tallinnas liigelnud ja seda teed olen alati põlanud, kui mul on vaja seda teed kasutada, siis olen seda isegi vältinud ja sõitnud mööda teisi teid.