“Mul pole aega” ehk “Ma ei viitsi”: 10 viisi, kuidas laisklemisest vabaneda! – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

“Mul pole aega” ehk “Ma ei viitsi”: 10 viisi, kuidas laisklemisest vabaneda!

 • 4. juuni 2018
 • Erik Orgu
 • Ära ole enda vastu liiga karm. Heatahtlik suhtumine iseendasse viib Sind edasi. Ära ütle endale halbu asju, ära mõtle halbu mõtteid. Jah, võid end korrale kutsuda stiilis “oled laisk olnud, võta end kokku”, aga ära vea end ise alla. Hea meeleolu ja positiivsete mõtetega viid end edasi!
 • Alusta väikestest asjadest - kui soovid oma tervise eest hoolitseda ja kehakaalu vähendada, siis esimesed sammud on näiteks liitumine minu salendava toitumiskavaga või loe artikleid suhkru mõjust organismile. Alusta väikestest sammudest oma eesmärgi poole liikumisel!
 • Tegele oluliste asjadega - vali välja olulised asjad oma tegevuste või kohustuste nimekirjast ja tegele vaid nendega. Kui Sa oled ära teinud midagi tähtsat enese jaoks, siis pärast on Sul hea tunne sees, tänutunne. Sellest tundest võimalik heas mõttes sõltuvusse sattuda ja see viib sind aina edasi ja edasi.
 • Ära tegele ebaolulisega - keskendu olulisele ning ära lase ebaolulistel tegevustel end teelt kõrvale viia.
 • Välista segavad faktorid - kui näiteks näiteks nutitelefonis surfamine, raadio või muusika kuulamine, televiisori vaatamine või mõni hobi segavad Sind tegemast olulisi asju, siis eemalda segavad faktorid.
 • Küsi endalt kontrollküsimusi - kui sattud ummikseisu, siis küsi endalt kontrollküsimusi - miks ma seda teen, mis ma sellest saan, miks ma seda ei tohi ära lõpetada jne. Neile küsimustele vastamine annab Sulle taas sihi silme ette ning saad iseennast motiveerida edasi liikuma.
 • Lahenda keerulised asjad oma elus - kõik lahtised või lahendamata asjad elus segavad meid ja raskendavad uutele eesmärkidele keskendumist. Seega lepi kokku kohtumine, tee telefonikõne või kirjuta kiri ning lahenda oma poolikud asjad ära.
 • Kõik libastuvad - kõigil tuleb ette libastumisi, ole sellest teadlik ja anna endale libastumine andeks. Oluline on n-ö laiskuselaine ajal olla sellest teadlik, lubada endale ajutist laisklemist ning siis end kokku võtta ja edasi liikuda. Ära lase sel end aga pikaks ajaks teelt kõrvale juhtida.
 • Kasuta vajadusel abi - kui Sa tunned, et ei saa üksi hakkama, siis kasuta abi. Näiteks toitumisnõustajat endale sobiva toitumiskava (minu toitumiskava hetkel 12 senti päevas, vaata siia) koostamisel, raamatut toitumise teemal info saamisel, live esinemisi enese motiveerimiseks jne.
 • Lõõgastu targalt - kui vajad aega puhkuseks, siis ära löö niisama aega surnuks, vaid vali teadlikult omale lõõgastumise viis. Kui vaim on väsinud, siis on hea näiteks sporti teha ning kui keha on väsinud, siis on raamatu lugemine mõnus vaheldus. Oluline on valida tegevust, mis sulle rõõmu ja naudingut pakub!

Kui Sul veel pole minu salendava toitumiskava liitumist, siis tea, et tervislik toitumine on tänu minu retseptidele lihtne, maitsev ja soodne.

Unusta ebatervislik dieet ja ebameeldivusi tekitavad ülekilod ning söö tervislikult - vali Eesti soodsaim salendav toitumiskava, mille tervislikud retseptid aitavad Sul võtta kaalust alla 1 kg nädalas ja juba kahe kuu pärast oled kuni 8 kg kergem - tänu sellele on Sul rohkem energiat ja teravam pea ning rohkem enesekindlust!

Minu kohupiimakook ja ürdileib

Kui Sa tahad süüa magusat ja hoida samal ajal kehakaalu kontrolli all, siis on Sinu jaoks parim lahendus minu kohupiimakook vaarikate ja mustsõstardega, sest selles on 30% vähem süsivesikuid ning rasva kui teistes kookides.

Tahan kooki!

Kui Sulle meeldib süüa leiba ja hoida samal ajal kehakaalu kontrolli all, siis soovitan just oma ürdileiba, sest selles on 40% vähem süsivesikuid kui teistes leibades ja see sisaldab ainult looduslikult esinevaid suhkruid.

Tahan leiba!

Minu kohupiimakook ja ürdileib

Kui Sa tahad süüa magusat ja hoida samal ajal kehakaalu kontrolli all, siis on Sinu jaoks parim lahendus minu kohupiimakook vaarikate ja mustsõstardega, sest selles on 30% vähem süsivesikuid ning rasva kui teistes kookides.

Tahan kooki!

Kui Sulle meeldib süüa leiba ja hoida samal ajal kehakaalu kontrolli all, siis soovitan just oma ürdileiba, sest selles on 40% vähem süsivesikuid kui teistes leibades ja see sisaldab ainult looduslikult esinevaid suhkruid.

Tahan leiba!

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

5 viisi, kuidas ennast motiveerida!

 • 10. august 2019
 • Erik Orgu

Jagan sulle täna 5 head nippi, kuidas saad ennast ise motiveerida. Mina ise kasutan neid nippe igapäevaselt. Tegemist on väga lihtsate asjadega, mis ei nõua aega ega raha. Loe edasi ja saad teada :)

Blog article

Head kalorid vs halvad kalorid!

 • 8. august 2019
 • Erik Orgu

Päris tihti loen ja kuulen, kuidas räägitakse headest ja halbadest kaloritest ning ma ohkan sügavalt, sest selle jutu rääkija või kirjutaja ei saa aru, millest ta räägib!

Blog article

Kas jäätis jahutab keha või on see magus vale?!

 • 25. juuli 2019
 • Erik Orgu

Suvi on see aeg, kus inimesed söövad kõige rohkem jäätist ja üks peamisi põhjuseid on see, et räägitakse, et jäätis jahutab keha! Mis sina arvad, kas jäätis jahutab keha? Ära palun enne edasi loe, vaid võta 3 sekundit ja vasta endale. 1-2-3. Nüüd palun loe edasi.