3 nippi, kuidas raskustest võitjana välja tulla – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

3 nippi, kuidas raskustest võitjana välja tulla

  • 19. juuni 2018
  • Erik Orgu

Me kõik oleme olnud olukorras, kus tunneme, et ise enam hakkama ei saa ja edasi liikumiseks vajame abi. See on hetk, kus tuleb tunnistada tõde ja otsida toetust väljaspool ennast. Täna räägingi Sulle abi küsimisest hetkel, mil üksi enam edasi minna ei saa.

Tunneta murdepunkti

Keerulises situatsioonis olles, kus on vaja otsustada, milline tee edasi liikumiseks valida, on oluline tabada ära hetk, kus oled murdumispunktis. Miks? Sest see on hetk, kus Sa liigud edasi või loobud. Asja selgemaks tegemiseks toon näite. Tean, et mõned minu toitumiskava kasutajad, kellel ei ole aega ise süüa teha, on endale kava järgimiseks appi võtnud elukaslase või lausa koka! Seega on leitud lahendus oma tervise eest hoolitsemisel, mitte käega löödud öeldes: “Mul ei ole aega kokata.” Seega, kui ka Sinul on ajamure, kasvõi ajutiselt toitumiskava järgimiseks, siis palu abi oma pereliikmetelt või sõbralt, kes saaks Sind aidata kokkamisel. Tuletan Sulle meelde, et minu toitumiskavas on võimalik valida retsepte kokkamisele kuluva aja järgi.

Teadlikkus abi pakkujast

Väga oluline on hoida meeles, et kui palud abi või ostad teenust n-ö sisse, et enda elu lihtsamaks teha, siis veendu, et Sinu abistaja on oma tegemistes siiras ja professionaalne. Ära võta appi inimest või palka endale kokka, kes tegelikult seda teha ei taha. Ole teadlik selle inimese või firma võimetest ja oskustest, keda endale appi võtad. Mida suurem on Sinu eesmärk, seda võimekamat inimest või inimesi Sa endale appi vajad.

Rasked otsused, kerge elu

Öeldakse, et raske on vastu võtta õige otsus. Olen sellega nõus, sest enne otsuse langetamist pead analüüsima, mida tegelikult tahad ja mis nüüd edasi juhtuma hakkab. On ütlus - tee seda, mis on raske ja Su elu on kerge või tee seda, mis on kerge ja Su elu on raske. Nii see paraku ongi. Olen oma 15-aastase toitumisnõustaja töö juures kuulnud palju lugusid ja neis kõigis on üks ühine joon - kõige raskem on õige otsuse tegemine. On ka hetki, kus peale otsustamist tuleb valu, enamasti vaimne, aga peale seda valu saabub rahulolu, sest tead, et oled teinud enda jaoks midagi head.

Oma südames Sa tead, et minu salendav toitumiskava teeb Sulle pikas perspektiivis head.

Kui Sul veel pole minu salendava toitumiskava liitumist, siis tea, et tervislik toitumine on tänu minu retseptidele lihtne, maitsev ja soodne. Sa ei pea ise mõtlema kaloritele ja grammidele, minu nutikas toitumiskava teeb seda Sinu eest!

Unusta ebatervislik dieet ja ebameeldivusi tekitavad ülekilod ning söö tervislikult - vali Eesti soodsaim salendav toitumiskava, mille tervislikud retseptid aitavad Sul võtta kaalust alla 1 kg nädalas ja juba kahe kuu pärast oled kuni 8 kg kergem - tänu sellele on Sul rohkem energiat ja teravam pea ning rohkem enesekindlust!

Minu kohupiimakook ja ürdileib

Kui Sa tahad süüa magusat ja hoida samal ajal kehakaalu kontrolli all, siis on Sinu jaoks parim lahendus minu kohupiimakook vaarikate ja mustsõstardega, sest selles on 30% vähem süsivesikuid ning rasva kui teistes kookides.

Tahan kooki!

Kui Sulle meeldib süüa leiba ja hoida samal ajal kehakaalu kontrolli all, siis soovitan just oma ürdileiba, sest selles on 40% vähem süsivesikuid kui teistes leibades ja see sisaldab ainult looduslikult esinevaid suhkruid.

Tahan leiba!

Minu kohupiimakook ja ürdileib

Kui Sa tahad süüa magusat ja hoida samal ajal kehakaalu kontrolli all, siis on Sinu jaoks parim lahendus minu kohupiimakook vaarikate ja mustsõstardega, sest selles on 30% vähem süsivesikuid ning rasva kui teistes kookides.

Tahan kooki!

Kui Sulle meeldib süüa leiba ja hoida samal ajal kehakaalu kontrolli all, siis soovitan just oma ürdileiba, sest selles on 40% vähem süsivesikuid kui teistes leibades ja see sisaldab ainult looduslikult esinevaid suhkruid.

Tahan leiba!

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

4 tervislikku retsepti emadepäevaks

  • 10. mai 2019
  • Erik Orgu

Head emadepäeva kõigile emmedele! Aga soovin ka Sulle head emadepäeva, olenemata sellest, kas oled isa, poeg või tütar, sest emast oleme me kõik alguse saanud.

Blog article

Kas Tervise Arengu Instituut ikkagi ei hooli inimeste tervisest?

  • 09. mai 2019
  • Erik Orgu

7. mai Postimehe toidu ja tervise rubriigis avaldati Tervise Arengu Instituudi (TAI) toidueksperdi Tagli Pitsi artikkel pealkirjaga “Ekspert selgitab, miks pole mõtet toitumiskava järgida”, mille peale läksid mul kõik häirekellad tööle.

Blog article

Stress saab alguse füüsilisest pingest

  • 12. veebruar 2019
  • Erik Orgu

Enamus inimesi, kes minu poole pöörduvad on üht või teist moodi hätta sattunud, aga lõpuks on kõigil üks ja sama mure- stress ja see kõik saab alguse sinu kehast.