4 nippi, kuidas tunda rahu? – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

4 nippi, kuidas tunda rahu?

  • 10. aprill 2020
  • Erik Orgu

Ma suhtlen viimastel nädalatel päris paljude inimestega ning olen täheldanud, et pooled nendest on rahulikud ja teine pool rahutud. Ise olen rahulik ja rahulike inimestega räägime paljudel teemadel, aga puudutame ka erikolukorda põgusalt, kuid rahututega ongi põhiteema koroonaviirus ja sellega seonduv. Ma ei arva, et eriolukorda tuleks eirata või vältida, sellega tuleks lihtsalt arvestada ning kohanduda, kuni see möödas on.

Vesteldes rahututega, imestavad nad, kuidas ma nii rahulik olen ja nad ei aima, et vestluse lõpuks on nad ise sama rahulikud. Kohe ma räägin sulle, mida ma neile ütlen. :)

Ülemõtlemine tapab õnnetunde!

Oled kindlasti kuulnud, et kui inimestel on palju aega, siis kiputakse ülemõtlema? Ja praegu on kõigil palju aega, seega esineb väga palju ülemõtlemist, kuidas sul on? Kui tabad ennast halvas meeleolus, siis vaata kohe peale sellele, millele parajasti mõtled – ma usun, et see on mingi negatiivne mälestus või mõte! Selle “vastumürk” on väga lihtne – positiivne mõte/mälestus, ütle endale, et kõik saab korda või mõtle sellele, kuidas oma sõbranna/sõbraga lahedalt aega veetsite või sellele, kui tore oli kutsikaga mürada. Su tuju paraneb sekunditega, proovi kindlasti. :)

Tee meeldivat tegevust.

Praeguses olukorras on väga tähtis kogu aeg olla hõivatud mingi meeldiva tegevusega, olgu see kasvõi lemmik teleseriaali vaatamine – tõesti vahet pole! :) Sa kindlasti mõtled, et miks ma soovitan sul telekat vaadata? Ei, ma ei soovita sul telekat vaadata, vaid soovitan sul teha seda, mida sulle meeldib teha. :) Miks? Sest kui teed meeldivaid tegevusi, siis sinu ajus vallanduvad “õnnetunde hormoonid” ja nii lihtne see ongi, seega tee nimekiri meeldivatest tegevustest ning hakka neid tegema. :)

Ole aktiivne.

Mõtle sellele, kui viimati olid aktiivne ja peale tegevust tundsid mõnusat tunnet. Võibolla sul oli isegi hea meel, et see läbi sai (nt pikk jalutuskäik või raske trenn või isegi raske koormaga trepist ülesse minek). See õnnetunde kogemine on põhjustatud aktiivsest tegevusest ja vahet pole mida teed, aga selle tegevuse käigus kiireneb pisut su hingamine, tõuseb pulss ja hakkad kergelt higistama, kui oled sellises seisus vähemalt 30 minutit, siis õnnetunne on garanteeritud. :) Sa ei pea minema välja või treeningsaali, mul on toitumiskavas tasuta treeningkavad igale tasemele koos lihtsate videojuhistega!

Toitu tervislikult!

See on teistest nippidest kõige olulisem, sest toit mõjutab nii palju meie enesetunnet, tervist ja välimust! Mõtle korraks sellele – pole olnud eriolukorda, on ilus ilm, kõik on korras jne, aga sul on toitumine paigast ära, sa tunned süümepiinu, et patustasid ja ongi enesetunne halb! :( Ja nüüd mõtle sellele, kuidas sa millalgi tegid kasvõi ÜHE päeva õigeid valikuid toitumises – mäletad, kui uhke sa enda üle olid! :) Ja see oli kõigest näide sellest, kuidas toit su meeleolu mõjutab! Kui nüüd rääkida vormist, ainult üks nädal/kuu/aasta valet toitumist ja kaal/peegel on su vaenlased, aga üks nädal/kuu/aasta õiget toitumist ja sa astud kaalule rõõmuga ja ei lõpeta peegli ees keerutamist. On ju nii? ;)

Palun tee kindlasti neid nelja asja ja ma luban, et oled kodus ka väga õnnelik ning kui välja astud, siis lausa särad!

Mina aitan sind toitumisega ja ka teiste asjadega, kui kirjutad mulle läbi klienditoe, aga usun sinusse, et saad hakkama. :)

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Kuidas toituda peale napsutamist?

  • 20.11.2021
  • Erik Orgu

Kas tuleb tuttav ette - kui napsutad õhtul ja astud kaalule järgneval hommikul, siis näed sa seal mõnda häirivat lisakilo, kui jah, siis loe edasi!

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

  • 28. oktoober 2021
  • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Ma kaotasin!

  • 9. september 2021
  • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!