4 põhjust, miks olla isekas heas mõttes 🙂 – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

4 põhjust, miks olla isekas heas mõttes 🙂

  • 18. juuni 2018
  • Erik Orgu

Räägin Sulle isekusest ja seda kõige paremas mõttes. Kuigi Sinu esimene mõte seoses isekusega võib olla see, et isekus on halb, siis mina tõestan Sulle vastupidist. Räägin Sulle 4 erinevast põhjusest, miks tohid või lausa pead isekas olema. Isekuse juures on küll väga olulised kaks aspekti - heatahtlikkus teiste suhtes ja teistega arvestamine.

Oled terve

Kui Sa hoolitsed enda eest, sh oma füüsilise ja vaimse tervise eest, siis oled tervem inimene. Näiteks, kui Sinu teismelised lapsed nõuavad Sinult ainult ebatervislikku toitu ning Sa annad nende nõudmistele järele ning ise tunned end seejuures pahasti, siis ei ole Sa enda parimate huvide eest seisnud. Oluline on seista enda huvide eest, vaid nii saab sinust tervem ja tervislikum inimene.

Muutud enesekindlamaks

Meil kõigil on elus situatsioone, kus meid n-ö teelt kõrvale soovitakse juhtida. Plaanid tervislikult õhtustada kodus, aga sõbranna kutsub hoopis endaga kohvikusse kooki sööma. Kui aga jääd sellistes situatsioonides enesele kindlaks ning teed neid asju, mis Sulle olulised on, siis muutud seeläbi enesekindlamaks. Lisaks sellele saad aina paremini endaga läbi, sest teed läbi selliste pisivalikutele midagi head iseendale.

Täisväärtuslikud suhted

Kui Sul on kindlad põhimõtted, siis jäävad Sinu ellu inimesed, kellega Sul on sarnased väärtused ja huvid. Kui tervislikud eluviisid on Sinu jaoks prioriteet, siis paraku pikemat vestlust inimesega, kes sellest ei hooli, ei ole võimalik pidada. Sinu ellu jäävad sel juhul inimesed, kellega Sul on midagi jagada ja kellega ühiselt oma eesmärke täita.

Oled õnnelikum ja edukam

Öeldakse, et inimene on õnnelik siis, kui ta saab teha ärkveloleku ajal mida tahab ja millal tahab. Sina ise oled oma elu arhitekt. Kui Sul ei ole hea tuju midagi tehes või kellegagi koos olles, siis see on aja raiskamine. Ära raiska oma aega, vaid kasuta seda targalt vaid nendele inimesele ja tegevustele, mis Sind õnnelikuks teevad. Kui oled õnnelik, siis oled ka produktiivne ning seeläbi edukas. Üks kindel viis olla õnnelik, on tervislikult toituda, sest nii väldid füüsilist stressi!

Kui Sul veel minu salendava toitumiskava liitumist ei ole, siis tea, et tervislik toitumine on tänu minu retseptidele lihtne, maitsev ja soodne. Sa ei pea ise mõtlema kaloritele ja grammidele, minu nutikas toitumiskava teeb seda Sinu eest!

Unusta ebatervislik dieet ja ebameeldivusi tekitavad ülekilod ning söö tervislikult - vali Eesti soodsaim salendav toitumiskava, mille tervislikud retseptid aitavad Sul võtta kaalust alla 1 kg nädalas ja juba kahe kuu pärast oled kuni 8 kg kergem - tänu sellele on Sul rohkem energiat ja teravam pea ning rohkem enesekindlust!

Minu kohupiimakook ja ürdileib

Kui Sa tahad süüa magusat ja hoida samal ajal kehakaalu kontrolli all, siis on Sinu jaoks parim lahendus minu kohupiimakook vaarikate ja mustsõstardega, sest selles on 30% vähem süsivesikuid ning rasva kui teistes kookides.

Tahan kooki!

Kui Sulle meeldib süüa leiba ja hoida samal ajal kehakaalu kontrolli all, siis soovitan just oma ürdileiba, sest selles on 40% vähem süsivesikuid kui teistes leibades ja see sisaldab ainult looduslikult esinevaid suhkruid.

Tahan leiba!

Minu kohupiimakook ja ürdileib

Kui Sa tahad süüa magusat ja hoida samal ajal kehakaalu kontrolli all, siis on Sinu jaoks parim lahendus minu kohupiimakook vaarikate ja mustsõstardega, sest selles on 30% vähem süsivesikuid ning rasva kui teistes kookides.

Tahan kooki!

Kui Sulle meeldib süüa leiba ja hoida samal ajal kehakaalu kontrolli all, siis soovitan just oma ürdileiba, sest selles on 40% vähem süsivesikuid kui teistes leibades ja see sisaldab ainult looduslikult esinevaid suhkruid.

Tahan leiba!

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

4 tervislikku retsepti emadepäevaks

  • 10. mai 2019
  • Erik Orgu

Head emadepäeva kõigile emmedele! Aga soovin ka Sulle head emadepäeva, olenemata sellest, kas oled isa, poeg või tütar, sest emast oleme me kõik alguse saanud.

Blog article

Kas Tervise Arengu Instituut ikkagi ei hooli inimeste tervisest?

  • 09. mai 2019
  • Erik Orgu

7. mai Postimehe toidu ja tervise rubriigis avaldati Tervise Arengu Instituudi (TAI) toidueksperdi Tagli Pitsi artikkel pealkirjaga “Ekspert selgitab, miks pole mõtet toitumiskava järgida”, mille peale läksid mul kõik häirekellad tööle.

Blog article

Stress saab alguse füüsilisest pingest

  • 12. veebruar 2019
  • Erik Orgu

Enamus inimesi, kes minu poole pöörduvad on üht või teist moodi hätta sattunud, aga lõpuks on kõigil üks ja sama mure- stress ja see kõik saab alguse sinu kehast.