5 nippi, kuidas suvevormile viimane lihv anda – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

5 nippi, kuidas suvevormile viimane lihv anda

 • 15. mai 2018
 • Erik Orgu

Sul on võimalik võtta kaalust alla kasutades neid 5 nippi:

 • Ära söö sisetunde järgi! Toitumine on teadus ning selleks, et oma kaalu langetada või tõsta on vaja süüa täpselt vajalikul hulgal kaloreid päevas. Selles osas aitab minu toitumiskava hästi, sest olen selle töö sinu eest ära teinud ning toitumiskava järgi toitudes on päevane kaloraaž täpselt paigas selleks, et saaksid oma kaalu eesmärgi ellu viia. Toitu maitsestada võid küll sisetunde järgi :)
 • Asenda 30-50% süsivesikutest oma toidus valgu ja/või rasvaga. Ka tervislike süsivesikutega liialdades hakkab kehakaal kasvama. Näiteks, kui süüa hommikusöögiks kaerahelbe putru ja kõrvale juua värskelt pressitud apelsinimahl, siis oled juba hommikul söönud ära (suure tõenäosusega) terve oma päevase süsivesikute koguse ning kui päeva jooksul veel süsivesikuid tarbid, siis see talletub kehas kõik üleliigse energia ehk rasvana.
 • Loobu poolfabrikaatidest ja valmistoitudest, sest need sisaldavad liiga palju soola. Soovitav soola kogus on 2,3 g soola päevas, süües aga näiteks 100g parma tüüpi sinki sööd 2-3 korda rohkem soola lubatud päevasest kogusest, sest sink sisaldab ca 3 g soola 100 g kohta. Seega valmista oma toit ise ja maitsesta toitu pigem üritide kui rohke soolaga. Sool ise ei ole halb, aga liigne sool kehas hoiab vett kinni.
 • Hakka liigutama! Mida rohkem sa istud, seda vähem on kehas ensüüme, mis tegelevad rasvarakkude lõhustamisega. Leia enda jaoks meeldiv liikumise vorm – jalutamine, jooksmine, jalgrattasõit jne – ja sa aitad kaasa rasvarakkude lõhustumisele ning saavutad seeläbi oma ihaldatud vormi.
 • Tõsta päevase baaskaloraaži taset. Kui sa istud siis lihastes väheneb elektriliste impulsside sagedus ehk keha hakkab vähem kaloreid kulutama. Seega hoia oma baaskaloraaži taset üleval liikumisega. Lisa igasse oma päeva kasvõi lisaks 15 minutit kõndimist. Hoia meeles, kui tahad palju süüa, pead ka palju liikuma ;)

Lõpetuseks, hoia meeles - ei loe see, mida sa tead, vaid see mida sa teed!

Kui Sul veel pole minu salendava toitumiskava liitumist, siis tea, et tervislik toitumine on tänu minu retseptidele lihtne, maitsev ja soodne. Unusta ebatervislik dieet ja ebameeldivusi tekitavad ülekilod ning söö tervislikult - vali Eesti soodsaim salendav toitumiskava, mille tervislikud retseptid aitavad Sul võtta kaalust alla 1 kg nädalas ja juba kahe kuu pärast oled kuni 8 kg kergem - tänu sellele on Sul rohkem energiat ja teravam pea ning rohkem enesekindlust!

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Kuidas toituda peale napsutamist?

 • 20.11.2021
 • Erik Orgu

Kas tuleb tuttav ette - kui napsutad õhtul ja astud kaalule järgneval hommikul, siis näed sa seal mõnda häirivat lisakilo, kui jah, siis loe edasi!

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

 • 28. oktoober 2021
 • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Ma kaotasin!

 • 9. september 2021
 • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!