Elukooli 3 parimat õppetundi – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Elukooli 3 parimat õppetundi

  • 24. veebruar 2020
  • Erik Orgu

Just lõppes mul huvitav vestlus lennukis stjuardessiga – see postitus on kirjutatud lennukis.

Meie vestlus algas sellega, et ta küsis, kuidas on lood saates osalejatega ja lõppes sellega, et ma rääkisin talle kolmest õppetunnist. Need õppetunnid jäävad sulle meelde ja muudavad su edasist käitumist. Ma sooviksin neid ka sinuga jagada.

Õppetund „tühjad taskud“ ehk sul pole raha või oled lausa võlgades. Kahjuks on sellesse olukorda sattunud paljud inimesed ühel või teisel hetkel oma elus. Ka mina olen selles olukorras olnud. Aga miks me sinna satume? Eks põhjuseid on erinevaid… ei kogu sääste, võtame liiga suure kohustuse, kulutame rohkem kui teenime, töökoha kaotus jne jne. Mis iganes põhjus sulle „tühjad taskud“ toob, see ongi õppetund ja kui sa juhuslikult ei naudi tühje pihke, siis sa tõenäoliselt sama viga ei korda!

Õppetund „murtud hing“ – see võib olla lahkuminek, tüli parima sõbraga või perekonnaliikmega, aga ka muud olukorrad, kus inimsuhted põhjustavad sulle palju hingevalu. Olenemata kellega ja mille pärast sul suur konflikt oli, siis oled sa sunnitud oma käitumist muutma, sest ainukene inimene, keda sa muuta saad, oled sina. Teisi saad sa ainult mõjutada ja kui sul veab, siis nad muutuvad! Enda muutmine ei tähenda seda, et pead teiste “pilli järgi tantsima“, mõnikord tuleb lahendus leida, kompromissialdis olla või kui need ei aita, siis suhtlemine lõpetada. Inimsuhetes soovitan mina jääda rahulikuks ja viisakaks ning kuulata oma sisetunnet, siis saad õige vastuse – isegi kui see on raske.

Õppetund „terviserike“ – umbes 80% inimestel on 80% terviserikkeid enda põhjustatud, sh õnnetused (näiteks, pea kõik minu õnnetused on olnud minu süü), haigused, elustiilist tulenevad haigused sh ülekaal (NB! ülekaal pole teatud piirini halb, aga see on esimene samm terviserikete suunas) ja 20% inimestel ja 20% terviserikkeid on meie kontrolli alt väljas – pärilikud haigused, viirused, õnnetused (keegi teine teeb meile midagi). Kui miski sinu keha vaevab, siis on tõenäoliselt su ainuke soov sellest vaevast priiks saada. On ju nii? Sest korras keha ja hea tervis mõjutavad väga palju sinu enesetunnet. Tänapäeval on enamlevinud haigused need, mis tulenevad valest toitumisest ja muudest halbadest valikutest, mis tervist mõjutavad!

Kui need 3 õppetundi on sinu elus olnud, siis loodan, et oled tubli õpilane olnud ja ei pea tulevikus neid enam läbima.

Sa ei pea saama õppetundi „terviserike“, kui hoiad oma toitumise korras. Olen meeleldi sinu teejuhiks keerulises toitumismaailmas. Vali alt endale sobiv pakett ja sul võib jääda saamata karm õppetund „terviserike“.

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Kuidas toituda peale napsutamist?

  • 20.11.2021
  • Erik Orgu

Kas tuleb tuttav ette - kui napsutad õhtul ja astud kaalule järgneval hommikul, siis näed sa seal mõnda häirivat lisakilo, kui jah, siis loe edasi!

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

  • 28. oktoober 2021
  • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Ma kaotasin!

  • 9. september 2021
  • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!