Emotsionaalne söömine – on aeg tõde avaldada! – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Emotsionaalne söömine – on aeg tõde avaldada!

  • 28 veebruar 2020
  • Erik Orgu

Terve oma karjääri vältel olen tegelenud inimestega, kes väidavad, et nad on emotsionaalsed sööjad ja ei suuda sellest vabaneda. Ma ei hakka seda teemat keeruliseks ajama ja jaotan emotsionaalse söömise kaheks.

1. Negatiivsed emotsioonid

2. Positiivsed emotsioonid.

Ma arvan, et iga inimene saab aru, mis on negatiivne ja positiivne emotsioon, aga nüüd on vaja vaadata seda, kas sa oled emotsionaalne sööja negatiivses või positiivses meeleseisundis? Me mõlemad teame, et sa vastasid negatiivses, aga võib ka olla positiivses, kuid seda juhtub kordades harvemini. On ju nii?

Ma olen aidanud sadadel inimestel vabaneda (vähemalt mõneks ajaks) emotsionaalsest söömisest siis, kui nad on negatiivses meeleseisundis ja tahan aidata ka sind. Selleks on sul vaja teada kahte asja, aga ma hoiatan, üks nendest on väga raske!

  1. Kui tabad ennast teolt ehk sööd emotsioonide ajendil, mitte sellepärast, et kõht on tühi, siis teadvusta endale selle negatiivse emotsiooni põhjust! See võib olla üksindus, probleemid tööl, pereprobleemid, sa pole vormiga rahul või mõni muu mure – probleeme võib ka mitu olla! Et emotsionaalsest söömisest vabaneda, pead sa hakkama probleemi(de)ga tegelema, muud varianti pole. Ma hoiatasin, et see on raske!!!

  2. Teine asi, mida sa tegema pead, on see, et emotsionaalse söömise käigus ütled endale, et söök pole lahendus probleemile, sa pead seda tegema, sest su lemmiktoit tõepoolest leevendab muret, aga samas tekitab uue probleemi – halvenev vorm ja peagi saab sellest veel üks probleem, kui see juba pole probleem.

Söömine lahendab ainult 1 probleemi – nälja!

Et vältida oma kehaga tülli minekut, siis toitu tervislikult – selleks olen loonud sulle toitumiskava.

Head soovides, Erik.

Viimased 24 tundi -50% soodsam!

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Ma kaotasin!

  • 9. september
  • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!

Blog article

Mida teha siis, kui oled ära eksinud!

  • 3. september 2021
  • Erik Orgu

Selles postituses ei tule juttu sellest, kuidas võõras linnas või riigis leida üles koht, kuhu soovid minna. Küll aga tuleb juttu sellest, kui oled oma elus jõudnud tundmatusse kohta, kus sa olla ei soovi või siis tahad lihtsalt paremat kohta leida. See kus sa praegu oled ei pruugi su sobida su hingele ega ihule, tavaliselt on mõlemad, aga võib ka olla üks või teine.

Blog article

Suhted ja söömine

  • 25. august
  • Erik Orgu

Otsustasin sel teemal kirjutada, sest me kõik oleme kogenud suhte rõõmuhetki ja raskeid hetki. Oma karjääri jooksul olen pidanud palju tegelema inimestega, kelle suhted söömist mõjutavad ja ilmselgelt olen ka ise mõjutatud olnud.