Hea une toidud! – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Hea une toidud!

 • 28.03.2021
 • Erik Orgu

Halvast unekvaliteedist ei päästa ainult toidud, seega ütlen sulle, mida veel tegema pead paar päeva, et uni heaks saada!

 • Ole võimalikult hämaras toas 1 tund enne uinumist.
 • Kõik ekraanid mida vaatad, tee tumedamaks või pane “kollane režiim.
 • Väldi kõike, mis sind ärritab või ergutab.
 • Enne uinumist tee tuba kottpimedaks.
 • Magamistoas peaks olema “haud-vaikne”, vajadusel kasuta kõrvatroppe.
 • Väldi tubakat, alkoholi ja kohvi/energiajooke vähemalt 5 päeval nädalas! 

Nüüd tuleme maitsvate uinutavate toitude juurde, mis toovad sulle kindasti hea une, kui oled kinnipidanud ülal olevatest soovitustest :)

 1. Küpsisetort - see toit uinutab ka kõige energilisema inimese, sest piimatoodetes on melatoniini, tervisilikud süsivesikud teevad stressihormoonile kortisoolile 1-0 ja pähklites sisalduv tsink ja magneesium rahustavad su närvisüsteemi!
 2. Ahjulõhe kiivisalsaga - kiivi sisaldab foolhapet, antioksüdante ja seratoniini ning lõhest saad omega 3 rasvhapet, mis reguleerib ja võimendab serotoniini toimet!
 3. Riis mango ja kookoskastmega - esiteks see toit maitseb nagu hea uni :D , aga tegelikult riisi ja mango kõrge glükeemiline indeks mõjub sulle kui uinuti, peamiselt koosneb see toit süsivesikutest ja ma ei tea kedagi, kes ei muutuks uniseks peale korralikku süsivesikute doosi.

Kui soovid mu juttu kontrollida, siis saad seda teha siin https://www.sleepfoundation.org/articles/food-and-drink-promote-good-nights-sleep, aga loodan, et usud mind ilma kontrollimata :)

Need 3 toitu ja veel sajad teised teaduslikult tõestatud toidud on mu kavas juba ammu enne ülal oleva artikkli ilmumist, sest olen asjadega alati sammu võrra ees ;)

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Kuidas toituda peale napsutamist?

 • 20.11.2021
 • Erik Orgu

Kas tuleb tuttav ette - kui napsutad õhtul ja astud kaalule järgneval hommikul, siis näed sa seal mõnda häirivat lisakilo, kui jah, siis loe edasi!

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

 • 28. oktoober 2021
 • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Ma kaotasin!

 • 9. september 2021
 • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!