Kuidas saavutada soovitud vorm stressivabalt, ehk hea vormi graafik – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Kuidas saavutada soovitud vorm stressivabalt, ehk hea vormi graafik

  • 31. jaanuar 2020
  • Erik Orgu

Ma ütlen alguses ära kõige tähtsama- pole olemas inimest, kelle kehakaal on sama 356 päeva aastas ja mitu aastat järjest. Kõikide inimeste kehakaal kõigub aasta lõikes, kellel vähem, kellel rohkem ja kellel teadlikult ja kellel kogemata!

Minu soovitus on see, et su kehakaal võiks muutuda sulle teadlikult ja kohe räägin täpsemalt.

See postitus on ühe neiu pärast, kellega kohtusin eelmine nädal, tema mure oli see, et ta ei suuda koguaeg vormis olla ja ta arvas, et tal on midagi viga! Õnneks pole tal midagi viga ja ei saa ka olema, sest saime õigel ajal jaole ja tahan sulle ka seda rääkida, mida rääkisin talle 🙂

Nagu ma ütlesin, siis kõigil on kehakaalu kõikumine, aga küsimus on selles, et kui tihti ta sul muutub ja kui palju? Ideaalis võiks su kaal kõikuda harva ja võimalikult vähe, toon näite- su soovkaal on 65kg, selle kaalu juures oled oma välimusega rahul ja tunned ennast hästi ning su nö mitte-soovkaal on 72kg, selle kaalu juures pole välimus nii hea nagu sa sooviksid, riided on kitsad ja see muudab su enesetunnet/enesekindlust halvaks.

Soovkaalu ja mitte-soovkaalu vahe on see, et soovkaalus sa toitud õigesti ja võibolla teed ka trenni, aga mitte-soovkaalu puhul sa ei jälgi oma toitumist ja/või ei tee trenni- lihtsamalt öeldes sa sööd liiga palju, kui su vorm on halvem.

Mitte-soovkaalu puhul veel ka selline tähelepanek, see võiks olla kõige rohkem +10kg, kasvõi selle pärast, et mitte omada kahes suuruses riideid 😉 +10kg juures ei mahuta sa mitte venivaid riideid mingi variandiga endale selga, on ju nii, aga +5-6kg juures see võib veel õnnestuda.

Milline see graafik siis peaks välja nägema?

Esiteks on sul vaja teada, mis on su soovkaal- selle numbri juures tunned sa ennast oma kehas hästi, toon näite. 57 kg juures on enesetunne väga hea, peegelpilt on tore ja kõik riided istuvad hästi, aga 63 kg juures, mis on mitte-soovkaal pole enam sama energia, sest energiat mitte andvad toidud esinevad liiga tihti iganädalases toitumises, peegelpildist on näha liigset keharasva lisandumist ja riided hakkavad kitsaks jääma.

Minu soovitus on kehakaalu vaadata aasta lõikes ja vastavalt sellele tubli olla. Näide, sinu soov on olla vormis juunis ja juulis, siis pead sa tubli olema eelnevalt jaanuar-juuni. Oleneb sinu kehakaalust? Kui sul on soov juuniks 63 kg pealt 57 kg peale saada, siis pead alustama juba 2-3 kuud varem, ehk märts/aprill, et sul oleks piisavalt aega stressivabalt 6kg alla võtta :) Kui sa hakkad alles mais rapsima, siis kujuneb kaalukaotus suht piinarikkaks, sest 1 kuuga 6 kg alla võtta tähendab suurt kaloridefitsiiti ehk NÄLGA!

Sul võib olla aastas 2 või enam aega, millal tahad olla soovkaalus, selleks pead jällegi arvestama sellega, et 1 nädalas kaotad umbes 1kg- tundes ennast hästi, siis kui sa minu toitumiskava kasutad 🙂

Seega pane paika need ajad, millal soovid olla soovkaalus ehk siis oled valmis sel ajal tubli olema ja muudel aegadel ära lase lisanduda kehale rohkem, kui +10kg, sest isegi see number on päris suur ja täiesti ebavajalik!

Mul endal on õnnestunud püsida oma soovkaalus ja/või selle lähedal juba mitu aastat tänu sellele, et kasutan oma toitumiskava ja soovitan seda sinulegi, sest see töötab alati ja kõigil! Soovkaalu saamiseks ja seal püsimiseks teen 90-100% kava järgi ja mitte-soovkaalus olles järgin kava 75-100% ehk siis 4-5 päeva nädalas täpselt kava järgi ja teistel päevadel vabamalt ehk siis 2-3 toidukorda või siis umbes kogused. Minu soovkaalu ja mitte-soovkaalu vahe on 3-4 kg, mitte 10 kg.

Kui sul on kõigepealt vaja soovkaal saavutada, siis tee seda minu toitumiskava abil ja sealt edasi tee mu soovituste järgi ja võid lõpetada oma vormi pärast stressamise 🙂

Liitu kohe, sest garanteerin sulle kaalulanguse 🙂

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Kuidas toituda peale napsutamist?

  • 20.11.2021
  • Erik Orgu

Kas tuleb tuttav ette - kui napsutad õhtul ja astud kaalule järgneval hommikul, siis näed sa seal mõnda häirivat lisakilo, kui jah, siis loe edasi!

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

  • 28. oktoober 2021
  • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Ma kaotasin!

  • 9. september 2021
  • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!