Intermittent fasting - mis see on ja kuidas see tomib? – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Intermittent fasting - mis see on ja kuidas see tomib?

  • 30.09.2020
  • Erik Orgu

On ka teisi võimalusi ja variante katkendlikust paastumisest, aga need pole eriti populaarsed ning on oluliselt ebamõistlikumad! 

Kas need dieedid võivad kahjulikud olla?

Üldiselt tervele inimesele katkendlik paastumine ohtlik pole, aga ei ole ka soovituslik, sest sellel ei ole eeliseid tervisliku tasakaalustatud toitumise ees.

Aga seda ei soovitata ning lausa soovitatakse vältida rasedatel ja imetavatel naistel ning inimestel kellel on mõni terviserike, mis on mingilgi määral mõjutatav toitumisest, näiteks veresuhkrutaseme probleemid või mõne seedeorgani mure.

Kui tahad seda pidada, siis mida peaks jälgima?

Jälgi kindasti seda, et su toiduvalik oleks tervislik ning kaloraaz paigas, sest muidu pole katkendlikust paastumisest mitte mingit kasu! 

Kindlasti jälgi ka oma enesetunnet ja eriti hea oleks enne-pärast tervisenäitajaid ka vaadata, kui enesetunne või tervisenäitajad liiguvad halvas suunas, siis lõpeta kohe see dieet!

On ette tulnud juhuseid, kui noored terved inimesed teevad endale liiga selle toitumisstiiliga, näiteks minestatakse.

Kas sinu toitumiskavaga seda saab kooskõlastada?

Kui sa mingil põhjusel soovid katkendlikku paastumist proovida ning minu toitumiskava järgi toituda, siis järgi seda, et su esimene ja viimane toidukord mahuks 6-8 tunni sisse ööpäeva jooksul ärkveloleku ajal.

Ma muidugi ei soovita sul seda teha, aga olen ise proovinud ning ei juhtunud midagi halba, lihtsalt ei olnud eelist tavalise tasakaalustatud tervisliku toitumise ees ning tekitas ebamugavusi sotsiaalelus.

Kas pikeneb eluiga?

Liigub ringi müüt, et inimene elab kauem tänu katkendlikule paastumisele, enamus selle jutu rääkijad on 20-40 aastased, seega ma suhtun sellesse kerge huumoriga :D

Aga küsi endalt, kas sinu jaoks on tähtsam pikk elu või mõnus elu, näiteks kui su sõbrad ja pere otsustab minna sööma siis, kui pole sinu söögi aeg- pole vist tore istuda laua ääres ja vesistada, eriti kui sellel pole mingit mõtet ;)

Kokkuvõtteks soovitan sul parema vormi ja enesetunde saamiseks toituda tervislikult ja tasakaalustatult- minu toitumiskava aitab sind selles kindasti maitsev, tervislik ja tasakaalustatud, garanteerin, et jääd tulemustega rahule ;)

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 10% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 10% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Mis määrab kaalulanguse kiiruse?

  • 9.04.2021
  • Erik Orgu

Olen saanud sel nädalal mitmelt inimeselt pealkirjaks oleva küsimuse ja usun, et ka sul võib see küsimus mõttes olla ning arvan, et sul oleks hea teada vastust.

Blog article

10 märki, mis kinnitavad, et vajad mu toitumiskava!

  • 3.04.2021
  • Erik Orgu

Viimastel kuudel on minu poole pöördunud paljud inimesed sooviga saada toitumisalast abi, aga nende eesmärgid on küllaltki erinevad.  Loe edasi ja säästad oma aega, närve ning raha!

Blog article

Hea une toidud!

  • 28.03.2021
  • Erik Orgu

Praegusel pingelisel ajal pöördutakse minu poole murega - uinuda on raske või unekvaliteet on halb! Tegelikult on tegu tõsise asjaga, sest ebakvaliteetne uni mõjub halvasti immuunsüsteemile, isudele, vaimsele tervisele ja energiatasemele!