Intuitiivne toitumine – sõber või vaenlane? – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Intuitiivne toitumine – sõber või vaenlane?

 • 17. veebruar 2020
 • Erik Orgu

Viimaste aastate jooksul on peavoolumeedia ja sotsiaalmeedia staarid kajastanud erinevaid lähenemisi toitumisele nagu näiteks, paastumine, veganlus, makrode lugemine jne. Nüüd on siis fookuses intuitiivne toitumine!

Lühidalt ja lihtsalt öeldes on see oma keha kuulamine – mida, kui palju ja millal süüa. Vähemalt nii on asjast aru saanud kõik, kes minu poole on pöördunud küsimusega, mis on intuitiivne toitumine? Väidetavalt peaks see olema parim viis saada vormi, olla rahul oma kehaga ning varustada teda vajalike toitainetega. Kohe vastamise asemel küsin neilt ja küsin ka sinult järgnevad küsimused:

 1. Kas oled senini söönud seda, mida soovid?
 2. Kas oled senini söönud nii palju, kui soovid?
 3. Kas oled senini söönud sel ajal, kui soovid?
 4. Kas oled rahul saavutatud tulemusega?

99% vastab esimesele 3 küsimusele JAH, siis näevad, et nad on juba enamus ajast intuitiivselt toitunud ja viimane küsimus saab vastuseks EI! Seega intuitiivne toitumine polegi nii tore nagu lubatakse, kuid ega see paha ka pole, aga sul peavad olema selged toitumise põhitõed. Peamiselt see, mis on tervislik ja mis ebatervislik, sest siis vähemalt ei söö sa ennast haigeks.

Kui kehakaal/vorm sulle oluline on, siis intuitiivne lähenemine toidukogustele on väga libe tee, kui sa ei kuluta kaloreid rohkem, kui sööd, siis kaal ei lange ja nii ongi. Paljud minu poole pöördujad, kes enamvähem tervislikult toituvad kurdavad, et toidulaud on korras, kuid kaal ei lange. Ma vastan, et muidugi mitte, sest kaalulangetamine on matemaatika ja matemaatikat ei saa ju puusalt panna!

Kas siis toitumises võib midagi intuitiivset olla? Jah võib, üks asi on see, et valid ise endale tervislike valikute seast maitsvaimad ja teine asi on see, et valid aja, millal sa sööd. Sa võid ka koguseid valida, aga tõenäosus, et sa täppi paned on sama suur, kui sa paned täppi või siis vähemalt lähedale vastusega tehtele – arvuta peast 12.5 x 0.08=… Kuidas läks? :D

Võta nüüd kalkulaator välja tee see tehe ära ;)

Kui sa tahad toitumisega täppi panna, siis võta minu äpp ja iga kord, kui sa selle avad, siis saad õige vastuse, kui valid oma intuitsiooni järgi omale sobiva toidu 600 retsepti seast ja kõik need on sulle sobivates kogustes ja daamid-härrad, neiud-noormehed… Nii lihtne see ongi!

Vali endale sobiv toitumiskava pakett ja hakka toitumisega täppi panema, sest 12.5 x 0.08=1 ja vähemalt 1 kg nädalas hakkadki all võtma, kui kasutad minu toitumiskava.

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 10% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 10% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Mida teha, kui keha ei omasta toitaineid?

 • 27. oktoober 2020
 • Erik Orgu

“Sa oled see, mida sa sööd” on teada-tuntud ütlus. Enamasti peab see paika, aga mis siis, kui sa toitud küll tervislikult aga ikka kimbutab sind toitainete puudulikkus? Toon täna välja põhjalikumalt 4 tegurit, mis võivad toitainete omandamist mõjutada ja, kui see on juhtunud, kuidas siis olukorda parandada.

Blog article

Asenda kaotatud kilod toonusega

 • 23. oktoober 2020
 • Erik Orgu

Kaalulangetus paneb su tahtejõu korralikult proovile. Kadunud kilodest kehale jäänud jälgedega tegelemine on järgmine samm, milleks veel veidi kannatlikkust vajad. Sinu parimad sõbrad sellel lõpusirgel on kvaliteetne toit, trenn ja aeg.

Blog article

Kas toidukordade ärajätmine aitab kaalu langetada?

 • 20. oktoober 2020
 • Erik Orgu

Jätkuvalt liigub ringi arvamus ja soovitused, et kaalu langetamiseks peaks vähem sööma. Et oma söömist piirata, jäetakse ära toidukordi. Näiteks üks, endiselt populaarne viis, kuidas seda tehakse on kurikuulus “alates 18.00 enam ei söö” dieet. Kui oled seda dieeti järginud, siis tead omadest kogemustest, et sellega pole pikka pidu.