Kehakaalu kõikumine – kas stressata või mitte? – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Kehakaalu kõikumine – kas stressata või mitte?

  • 16. juuni 2020
  • Erik Orgu

Suve saabudes olen saanud ebatavaliselt palju kirju inimestelt, kes on mures kehakaalu kõikumise pärast… sama mure vaevab inimesi ka jõulude eel – ei tea, kas siin on mingi seos? :) Muidugi on seos, 24. juuni paiku algab pöörane grillimine ja sellega kaasnev chillimine ja enne/peale 24. detsembrit istutakse lookas toidulaua ääres!

Sellised ajad toovad kaasa suuremaid ja väiksemaid kaalu kõikumisi ning see põhjustab paljudel stressi, sest ei saa ju kenasti kaalu langetada või hoida. Kohe kirjutan sulle täpsemalt, kas ja millal stressata – kui üldse seda teha. :)

Alustuseks vaatame, mida võib üldse pidada kaalu kõikumiseks? Need on siis olukorrad, kui kaal tõuseb või langeb ning mõnikord ka siis, kui kaal on liikumatu vastu sinu tahtmist!

Esmalt siis sellest, millal ei tasu muretseda: sul pole vaja muretseda, kui peale suuremat söömingut või siis toitumiskava välise toidu söömist on su kehakaal on kuni 3kg kõrgem! Sest see on võimatu, et sa sõid ühe söömingu või isegi päevaga sisse rohkem, kui 3500 kalorit ja isegi, kui sõid, siis see kõik läks kohe su rasvarakkudesse! See pole võimalik! ÄRA STRESSA ja jätka järgmisel päeval toitumiskavaga. Tegu on lihtsalt kaalukõikumisega, mis möödub mõne päevaga. :)

Nüüd sellest, kui su stressamine on õigustatud, sest kes meist tunneks ennast hästi, kui reaalselt keharasva kogus suureneb! Arvesta sellega, et sa pääsed lihtsa kaalukõikumisega ainult siis, kui sa teed seda 1x nädalas või siis ühel nädalal kuus mitu korda nädala jooksul! Kui sa lugesid eelmist lõiku ja mõtlesid, et hakkad iga nädal või isegi mitu korda nädalas hullu panema, siis nii see kahjuks olla ei saa, kui sa ei soovi kosuda! Sest kõik need sajad liigsed kalorid paisutavad rasvarakke ehk sinu rasva% ehk sinu kehakaalu. Kui sa näed kaalul +1kg ja viimasest söögiorgiast on möödas vähemalt nädal, siis oledki 1kg võrra kosunud ehk siis söönud/joonud sisse vähemalt 7000 liigset kalorit!

Ja viimaks siis kaalu seisak vastu sinu tahtmist! Ausalt öeldes tasub sul õnnelik olla, sest vähemalt ei võta sa juurde ja oled suutnud ennast tasakaalustada nagu teeb seda köiel kõndija. :D Pead olema väga ettevaatlik, et sa ei kukuks ehk siis hoiad kehakaalu stabiilsena! Ma soovitaks seal püsida, selle asemel, et piinliku täpsusega kaalu langetada või hoopis kosuda, kui see grill-chill läbi, siis saad jälle keskenduda langetamisele. :)

Aga tead mis, kõik see mis ma üleval kirjutasin pole üldse vajalik, sest mu toitumiskavas on üle 600 retsepti, millest väga paljud sobivad praeguse hooajaga. Sa ei pea suvaliselt või siis kellegi teise silmamõõdu järgi sööma, võta täpselt see kogus, mis sul kavas ja paar ampsu peale ning su kehakaal ei tee sulle muret.

Kui soovid jaanimöllu stressivabalt mööda saata, siis liitu minu toitumiskavaga, mis annab Sulle meelerahu ja imeliselt maitsvad grillretseptid korraga.

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Kuidas toituda peale napsutamist?

  • 20.11.2021
  • Erik Orgu

Kas tuleb tuttav ette - kui napsutad õhtul ja astud kaalule järgneval hommikul, siis näed sa seal mõnda häirivat lisakilo, kui jah, siis loe edasi!

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

  • 28. oktoober 2021
  • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Ma kaotasin!

  • 9. september 2021
  • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!