Kas jäätis jahutab keha või on see magus vale?! – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Kas jäätis jahutab keha või on see magus vale?!

  • 25. juuli 2019
  • Erik Orgu

Suvi on see aeg, kus inimesed söövad kõige rohkem jäätist ja üks peamisi põhjuseid on see, et räägitakse, et jäätis jahutab keha!

Mis sina arvad, kas jäätis jahutab keha? Ära palun enne edasi loe, vaid võta 3 sekundit ja vasta endale. 1-2-3. Nüüd palun loe edasi.

Kui arvasid, et jäätis jahutab sinu keha, siis pean sind kahjuks kurvastama - jäätis ei jahuta su keha, vaid ainult huuli, suud ja kätt ning seda vaid nii kaua kuni seda käes hoiad ja sööd.

Aga ma räägin sulle, miks see nii on.

Inimesed on soojaverelised ja meie kehas käib pidev sooja/külma ehk soojuse genereerimise ja soojuse kaotamise protsess, mille nimi on termoregulatsioon.

Üks viis, kuidas keha sooja toodab on seedeprotsess, aga on ka näiteks liikumine.

Seedimine hakkab tööle siis, kui sööd, näiteks jäätist, mil keha hakkab hoopis sooja tootma. ;) Ning tasub teada ka seda, et mida rohkem liigseid kaloreid sööd, siis seda rohkem sooja su keha toodab! Ehk et mida suurem on jäätise kaloraaž, seda kuumem sul tegelikult hakkab.

Kui sul on seda raske uskuda, siis toon sulle näite liigutamisest - mida rohkem pingutad, seda soojem hakkab, aga liigutamise puhul kalorid põlevad vastupidiselt söömisele, mille käigus kalorid lisanduvad.

Ja lõppu midagi head jäätisesõpradele - et sa üle ei kuumeneks, vaid saaksid kasvõi hetkelist jahutust ja maitseelamusi, on mu kavas madala kaloraažiga jäätised. Saad neid nautida nii palju, et saad isu täis, ilma et keha toodaks liiga palju soojust. Samuti välistad ohu süüa liiga palju kaloreid, mille tagajärjel hakkab kehale rasva lisanduma!

Tuletan sulle meelde, et minu toitumiskava on Eestis esimene ja ainus teaduslikult kontrollitud tulemustega toitumiskava, mis otseloomulikult on ka koostatud lähtuvalt teaduslikest faktidest ning veel ühest olulisest komponendist - heast maitsest! ;-)

Loetud tunnid supersoodustus -70%!

Peagi pakub minu salendav toitumiskava Sulle midagi sellist, mida keegi Eestis pole veel teinud! Ja Sinul on unikaalne võimalus sellest esimesena osa saada!

Kuni TÄNA kell 13.00 on minu salendava toitumiskava hind alates 2,50 € kuus (tavahind 8,99 €) ehk kõigest 0,08 senti päevas. Mida paremat sa selle summa eest saaksid, kui toitumiskava, kus on kavas isegi jäätised, mida saad poest kiirelt osta ja mistahes toidukorraks süüa muretsemata, et võtad kaalus juurde ja et tunned end hiljem halvasti.

Kõik toitumiskavaga liitujad või olemasoleva liitumise pikendajad saavad kaasa 37 € väärtuses kingitusi ning osalevad ägeda jalgratta loosis (väärtus 389 €)!

Loe rohkem ja liitu siin: www.erikorgu.ee/megasoodustus

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Kuidas toituda peale napsutamist?

  • 20.11.2021
  • Erik Orgu

Kas tuleb tuttav ette - kui napsutad õhtul ja astud kaalule järgneval hommikul, siis näed sa seal mõnda häirivat lisakilo, kui jah, siis loe edasi!

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

  • 28. oktoober 2021
  • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Ma kaotasin!

  • 9. september 2021
  • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!