Kas on võimalik kaotada 1 riidesuurus 1 nädalaga? – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Kas on võimalik kaotada 1 riidesuurus 1 nädalaga?

  • 2. oktoober 2017
  • Erik Orgu

Kaalukaotus ei ole võistlus ajaga aga siin on mul sulle seitse nippi, mida koos rakendades oma kaalukaotust turgutada saad. Kui oled tugevamas ülekaalus, saad neid rakendades kaotada ühe riidesuuruse koguni ühe nädala jooksul.

Järgi KÕIKI koos, et tõsta kaalulangetamise tõenäosust ja kiirust. Sellest ma üldse ei räägigi, et toitumine peab olema korras. Kui sa oma õigeid portse ei tea, liitu tasuta ja lase süsteemil välja arvutada. Ja alles siis loe edasi!

1. Ühilda vahepala ühe toidukorraga

See tehnika aitab su insuliinitasemel vähem kõikuda. Tea, et iga kord, kui sööd, tõuseb kehas ka insuliini tase. Kui see aga juba vallandunud on, siis su keha enam kaalukaotusega (keha rasvade põletamisega) ei tegele, sest kütus suhkrute näol on kergemini kätte saadav. Seega sõltub just insuliinist, kas põletad oma rasvu või mitte. Kui insuliini tase on terve päeva jooksul pidevalt kõrge (näiteks kui näksid pidevalt), võid kaalulangetamise ära unustada.

Ma tõesti ei taha, et sa näksid ja siit saidki põhjuse, miks.

Nipp: ära söö üle kolme korra päevas – liida ühele toidukorrale ka näiteks oma vahepala. Vähemate söögikordadega (mittevähemate kaloritega), vähendad insuliinitaset ning viibid enam kaalulangetuse režiimil.

2. Õige kogus valku

Toitumiskavas arvutatakse igale inimesele välja tema individuaalne valguvajadus, et su kõht püsiks täis ja söögiisu ei tuleks liiga vara peale. Kui toitud praegu suuresti vaid süsivesikutest (võileib, makaronid, puuviljad, saiad), oled ilmselt kogenud, et kõht on kiiresti tühi. See soodustab ülesöömist, sest süsivesikud lagunevad kiiremini ja on oma olemuselt suhkrud. Valgukoguste väljaselgitamine on siin oluline!

3. Suures koguses juurvilju

Väga raske – ma tean, et seda on raske uskuda – on sundida inimesi sööma piisavalt juurvilju. Juurviljades on meeletus koguses kiudaineid, mis aitab Sinu organismi puhastada. Vajame juurvilju, kuna rasvade põletamisega alustades vajad miskit, et jääkained kehast välja transportida. Kasulikest toitainetest ma ei räägigi – teadagi, et rohelisest kraamist ning juurviljadest saad seda enam, kui ühestki toidulisandist töödelduna kätte suudaksid saada.

4. Õige kogus rasvu

Jah – kuulsid õigesti – rasvad ei ole su vaenlased. Kaalu on rasvu lisamata peaaegu võimatu kaotada – just rasvained on üheks toiduaineks, mis insuliinitaset ülemäära ei tõsta. Seega, kui lisame toidule õige koguse rasvu, võimaldab see meil toidukordade vahepeal kauem vastu pidada.

5. Uni

Vajad und, sest suurem osa rasva põletamisest toimub siis, kui magad sügavalt. Lühikese 5-6 tunnise unega ei saa sa häid tulemusi, vajad vähemalt 8 tundi. Kui sul ei õnnestu öösel magamiseks nii palju aega leida, pead selle päeval lühikese tukastusega tasa tegema.

Une tõhusamaks muutmiseks tee enne magama minekut palju venitusi – keha on hapnikuga rikastatud ning võib rasvamõletusega peale hakata!

6. Stress

Kui kannad stressi käes, oled kaalukaotus koheselt ohus, kuna stress aktiveerib hormooni nimega kortisool ja see takistab rasvade põletamist. Tahan, et koostad nimekirja kõigist oma stressi allikatest – paljud neist on tõenäoliselt seotud inimestega? Seejärel esitan sulle väljakutse vältida neid inimesi nädala jooksul nii tõhusalt kui võimalik. Avastad, et kaotad nii rohkem kaalu. Stressirohkete olukordade ja inimestega tegelemine ei ole sulle kasulik.

Teine – palju lihtsam taktika on nädal aega uudiseid üldse mitte vaadata. Vaata komöödiaid. Loe raamatut.

Kolmas võimalus stressitaset vähendada on pikad jalutuskäigud. Jalutamine on sulle väga hea. See võimaldab kõigest eemale saada, saada ports D-vitamiini, värsket õhku ja muuta oma tavapärast keskkonda (see inspirerib uutele ideedele ja värsketele mõtetele – oled täheldanud?).

7. Trenn

Kui sa saad trenni teha, siis peaksid tegema suure intensiivsusega intervall-treeningut, mis treenib tervet keha. Oluline on leida midagi, mille vastu sul ka huvi on: jõusaal, body-pump, ringtreening?

Sa ei pea trenni tegema iga päev (fakt on see, et minu toitumiskava liikmed kaotavad kaalu ka ilma igasuguse trennita) ja kindlasti pead teadma, et kaalu alandamiseks ei ole vaja nui neljaks iga päev tunde jõusaalis veeta. Olen praktikas inimeste trennikoormust vähendanud ning aidanud neil selle koormuse vähendamisega üksi kaalu langetada. See on päris huvitav, kuidas see töötab. See ei ole loogiline, aga see töötab.

Trennivabadel päevadel võiksid teha pikki jalutuskäike. Lihtsalt jaluta ning saad kõigest eemale.

Kaalukaotuse edu on Sinu kätes

Need siin on kõige võimsamad asjad, mida koos rakendades saad oma üleliigse kehakaalu kaotamiseks ära teha. Sul võivad olla individuaalsed tervisemured, millele vajad pere- või eriarsti lisatuge, aga siis kasuta neid võimalusi enda heaks ja konsulteeri oma arstiga. Ära oota, et muutu algab kellegi teise tõttu – Sina oled see, kes istub oma elu juhitoolil.


Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Kuidas toituda peale napsutamist?

  • 20.11.2021
  • Erik Orgu

Kas tuleb tuttav ette - kui napsutad õhtul ja astud kaalule järgneval hommikul, siis näed sa seal mõnda häirivat lisakilo, kui jah, siis loe edasi!

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

  • 28. oktoober 2021
  • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Ma kaotasin!

  • 9. september 2021
  • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!