Kas väljaveninud magu on päris või müüt? – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Kas väljaveninud magu on päris või müüt?

  • 24.01.2021
  • Erik Orgu

Paljud kaalulangetajad on olnud olukorras, kus nad on kusagilt näinud-kuulnud, et ülekaalu üks põhjuseid/tagajärgi on väljaveninud magu ja tuleb või peab rohkem sööma, et tunda täiskõhu tunnet!

Väljaveninud magu on päris, aga ainult lühiajaliselt 2-5 tundi, kui seda toidu/joogiga venitada, sest peale “maotäie” ära seedimist - tõmbub ta oma normaalsesse suurusesse tagasi. Enamus inimestel on magu sama suur ning venib sama palju, kui seda otustatakse venitada!

Väljaveninud magu, kui ülekaalu põhjustaja on müüt, nagu sa eelmises lõigus nägid. Seega kui sul on soovimatud ülekilod, siis see mure/vabanduse ei kehti :)

Tuleme hoopis tõelise ülekaalu põhjustaja juurde tagasi ja see on - mida ja kui palju sa endale makku paned? Sa võid täita 100% oma mao 500g tervisliku toiduga või 500g ebatervisliku toiduga, magu on ikka sama suur, aga toitained ja kaloraaž määrvad su keha rasva sisalduse!

Ebatervislikus toidus on puudu toitained, mis reguleerivad näljatundega ja kõhu täituvusega seotud hormoonide tööd ning ebatervislikus toidus on ka 2-3 korda rohkem kaloreid 500g toidu kohta.

Tervislikus toidus on need toitained olemas ja kaloraaž ka mõistlik, seega nii on väga raske ennast ülekaalu süüa! :)

Kui sa näed, et su kehakaal iga kuu/aastaga tõusnud on, siis ei ole mõtet piinelda! :(

Hakka kasutama mu salendavat toitumiskava, milles on olemas vajalikud toitained ja õige kaloraaž. Kõik toidud on nii maitsvad ja lihtsad valmistada, et sul tekkib küsimus - miks ma küll varem nii ei söönud :)

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Kuidas toituda peale napsutamist?

  • 20.11.2021
  • Erik Orgu

Kas tuleb tuttav ette - kui napsutad õhtul ja astud kaalule järgneval hommikul, siis näed sa seal mõnda häirivat lisakilo, kui jah, siis loe edasi!

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

  • 28. oktoober 2021
  • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Ma kaotasin!

  • 9. september 2021
  • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!