Koroonaviirus ja ülekilod! – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Koroonaviirus ja ülekilod!

  • 24. märts 2020
  • Erik Orgu

Koroonaviirus ja ülekilod!

Enne, kui ma teemast pikemalt kirjutan, siis tuletan sulle meelde ühte asja, mida olen aastaid rääkinud…”Ülekaal on esimene samm terviserikete suunas!”

Võtan iga päev 1-2 tundi, et viia ennast kurssi meid ohustava koroonaviiruse teemaga, sest minu prioriteet on Sinu ja su lähedaste tervis!

Oled kindlasti kuulnud, et suurim oht on vanematel inimestel ja neil, kellel on olemasolev terviserike.

Täna hommikul koroonaviiruse teemaga tegeledes nägin jahmatavat uut leidu, mis pole kuidagi ülepaisutatud ja tugineb reaalsetele numbritele!

Doktor Stefan de Hert hoiatab, et ülekaalulised on ka kõrges riskigrupis! Iga 5 ülekaaluline, kes on alla 50 aastane, kes on nakatunud koroonaviirusesse, põeb seda raskemini. Miks? Sest keskealisel ülekaalulisel inimesel hakkavad pead kergitama terviserikked, mis vanematel inimestel võivad viirusega saatuslikuks saada! Need terviserikked on südame-veresoonkonna haigused, diabeet või veresuhkru probleemid, kõrgvererõhutõbi, hingamisteede probleemid ja vähk.

Inglismaa tervishoiuorganisatsiooni NHS uuringu tulemusena leiti, et haiglasse pöördunud 196st patsiendist 127 olid ülekaalulised ja nendest 71 inimesel oli kehamassiindeks üle 30!

Need kaalulangetajad on endiselt terved ja saledad :)

Need kaalulangetajad on endiselt terved ja saledad :)

Ülekaal iseenesest ei tee midagi halba, välja arvatud siis, kui liigne kehamass võib kopsudele survet avaldada ning teeb hingamise raskemaks, aga see kuidas ülekaaluni jõutakse – see on halb! Miks? Sest ülekaaluline inimene sööb liiga tihti ja palju toitainetevaest toitu, see ei anna immuunsüsteemile vajalikku materjali, et olla tugev, kui viirus ründab!

Vaadates ajalugu, siis pole see esimene viirus, mis meid ründab ja kindasti ei jää see ka viimaseks!

Tahan sulle öelda – palun hoolitse oma organismi eest andes talle tervislikku toitu õiges koguses.

Minu toitumiskavaga paned sa kilod kaduma ja annad immuunsüsteemile hädavajaliku, et nakatumise korral saaksid sellest eluga välja tulla!

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Kuidas toituda peale napsutamist?

  • 20.11.2021
  • Erik Orgu

Kas tuleb tuttav ette - kui napsutad õhtul ja astud kaalule järgneval hommikul, siis näed sa seal mõnda häirivat lisakilo, kui jah, siis loe edasi!

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

  • 28. oktoober 2021
  • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Ma kaotasin!

  • 9. september 2021
  • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!