Kuidas aitab tervislik toitumine laiskusest vabaneda? – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Kuidas aitab tervislik toitumine laiskusest vabaneda?

  • 25. mai 2018
  • Erik Orgu

Kohtan sageli inimesi, kes ütlevad, et nad on laisad ja ei suuda oma soovitud plaane seetõttu ellu viia. Kas usud mind, kui ütlen, et Sul on võimalik tervislikult toitudes laiskusega igaveseks hüvasti jätta?

Kas toitumine mõjutab tuju?

Kindlasti mõjutab! Oled ilmselt ka ise märganud, et kui Sa oled rõõmus, siis oled ka produktiivne - töö läheb lennates, ootad kokkusaamisi sõpradega, teed sporti tavapärasest sagedamini. Kui aga tunned laiskust, siis sageli on see põhjustatud sellest, et oled tujutu või lausa kurb. See aga tuleb omakorda on mõjutatud sellest, et oled oma toitumise käest lasknud ning sööd valesid toiduaineid. Näiteks tugevalt töödeldud toidus on enamasti süsivesikud, vähesel määral ka valke ja rasvasid, aga liigse töötlemise tõttu ei ole toit enam täisväärtuslik ning keha ei saa seetõttu kõike vajalikku kätte.

Mida süüa, et olla rõõmus?

Oluline on süüa valgurikast toitu, mis on ka minu salendavas toitumiskavas eeskujulikult esindatud - kana, kala, piimatooted, soja, spinat, tofu jne. Keha toodab valgurikastest toiduainetest aminohapet nimega trüptofaan, mis koostöös foolhappe, vitamiinidega C ja B16 ning magneesiumiga toodab omakorda serotoniini. See on hormoon, mis hoiab sind rõõmsana ja takistab masendusse langemast.

Kuidas laiskusest vabaneda alatiseks?

Laiskusest üle saamiseks on vaja saada rõõmsaks ja rõõmsaks saab tervislikult toitudes. Füüsiliselt tuleb oma kehas esile kutsuda protsess, mille toimel hakkab organism serotoniini tootma. Serotoniini tootmise aluseks on valgurikkad toidud. Minu salendava toitumiskava järgi toitudes saab sinu keha kõik vajaliku serotoniini tootmiseks.

Kui Sul veel pole minu salendava toitumiskava liitumist, siis tea, et tervislik toitumine on tänu minu retseptidele lihtne, maitsev ja soodne. Unusta ebatervislik dieet ja ebameeldivusi tekitavad ülekilod ning söö tervislikult - vali Eesti soodsaim salendav toitumiskava, mille tervislikud retseptid aitavad Sul võtta kaalust alla 1 kg nädalas ja juba kahe kuu pärast oled kuni 8 kg kergem - tänu sellele on Sul rohkem energiat ja teravam pea ning rohkem enesekindlust!

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Kuidas toituda peale napsutamist?

  • 20.11.2021
  • Erik Orgu

Kas tuleb tuttav ette - kui napsutad õhtul ja astud kaalule järgneval hommikul, siis näed sa seal mõnda häirivat lisakilo, kui jah, siis loe edasi!

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

  • 28. oktoober 2021
  • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Ma kaotasin!

  • 9. september 2021
  • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!