Kuidas saad aru, et kõht on täis? – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Kuidas saad aru, et kõht on täis?

  • 9.02.2021
  • Erik Orgu

Enne kui teema juurde asun, siis natuke anatoomiat.

Enamus täiskasvanud inimeste kõhumaht on keskmiselt 4 liitrit, aga see ei tähenda, et sa peaksid sööma iga kord nii palju, et tunda täis kõhtu tunnet, vaid umbes 30% ehk 1.3 liitrit sellest mahust võiks olla maksimaalne toidu kogus ühel toidukorral! 

Kui sa sööd rohkem kui 1.3L, siis venib magu ning puudutab teisi organeid, mis omakorda võib põhjustada ebamugavust, uimasust või iiveldust ning muidugi riiete kokkutõmbumist - tuttav tunne? :D

Kiputakse arvama, et peab kõhu täis sööma, et näljatunne kaoks, aga tegelikult ei ole toidu maht üldse oluline, vaid hoopis järgnev - sinu organismis toimuvad söömise käigus keemilised reaktsioonid ning vallanduvad kemikaalid, mis tekitavad täiskõhu tunde ning nende tase tõuseb veel edasi 10-30 minutit ja olenevalt söödud kaloraažist on nende tase stabiilne 2-5 tundi.

Et see protsess saaks õigesti toimida on vaja, et inimene sööks tervislikku toitu, sest sinu keha reageerib sellele kõige paremini! Usun, et oled märganud, et peale tervisliku toidu ja mõistliku koguse söömist, on kõht väga täis aga samas ebatervislikku toitu võiks aina peale süüa ja ikka on kõht tühi - olgugi et püksi- või särginööp on kohe eest lendamas!

Kui oled mitte treeniv naine, siis sinu kaloraaž võiks olla umbes 1600-1800 ja mehel 2000-2200! Ning kui sa ülekaaluga hädas oled, siis järelikult sööd oluliselt rohkem ning arvatavasti valesid asju ka!

Palun lõpeta enda nuumamine, sest see ei lõppe hästi kahjuks - ma luban sulle seda!

Luba mul abiks olla, osta minu toitumiskava, kus sind ootab üle 600 maitsva retsepti ja need on sulle õiges koguses ning lihtne valmistada!

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Kuidas toituda peale napsutamist?

  • 20.11.2021
  • Erik Orgu

Kas tuleb tuttav ette - kui napsutad õhtul ja astud kaalule järgneval hommikul, siis näed sa seal mõnda häirivat lisakilo, kui jah, siis loe edasi!

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

  • 28. oktoober 2021
  • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Ma kaotasin!

  • 9. september 2021
  • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!