Lõpeta endaga tülitsemine oma vormi pärast! – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Lõpeta endaga tülitsemine oma vormi pärast!

 • 7. veebruar 2020
 • Erik Orgu

Selles postituses tahan sulle selgitada, kuidas sa oled endaga tülli läinud, selle pärast, et oled võtnud endale vale eesmärgi! Nimelt tahad sa keha, mis pole sulle mõeldud, kui sa selle jonniga jätkad, siis on su tulevik kahjuks stressirohke!

Kohe räägin sulle, kuidas vabaned sellest piinast ja saad hakata elu nautima.

Olen jaotanud inimeste kehad 4 gruppi. Sina oled hetkel ühes grupis,ei saa olla kahes või enamas grupis samaaegselt!

Grupp 1.Väga halb vorm- Sa teed toiduga ja vähese liikumisega endale liiga, suure tõenäosusega oled vähemalt 20kg ülekaalus.Iga neljas täiskasvanu on selles vormis!

Grupp 2.Ebamugav vorm- Sa ei tee endale otseselt toiduga liiga, aga eriti ei pööra tähelepanu toitumisele, kuid pead olema ettevaatlik, sest nii jätkates oled millalgi väga halvas vormis. Hetkel oled sa 12-15kg ülekaalus.Muideks enamus naisi ja mehi ongi selles vormis!

Grupp 3. Keskmine vorm- Järgid oma toitumist ja/või trenni nii ja naa, tänu sellele oledki pool ajast rahul endaga ning kui tunned, et hakkab ebamugav, siis oled tubli ja kaotad mõned kilod. Sa kaalud 5-10kg rohkem oma soovkaalust, parematel päevadel oled isegi oma soovkaalus.Selles vormis ma soovitangi kõigil olla, kui just mingil põhjusel pole sul vaja järgnevas vormigrupis olla.

Grupp 4.Hea vorm- Oled oma toitumisega tubli või on sul head geenid, enamus ajast oled endaga rahul ja vormi hoidmine pole sulle vastumeelne, sa hoopis naudid seda ja võibolla satud mõnikord keskmisesse vormi, aga tuled sealt muretult tagasi heasse vormi.Selles grupis on üpris vähe inimesi, sest head geenid ja soov/vajadus selles vormis olla on vähestel ning selles vormis olek polegi kohustuslik!

Nüüd peaks sul selge olema, millises grupis oled ja järgnevalt talita nii:

 1. Kui sa oledgrupis 1, siis pane endale eesmärgiks liikudagruppi 2. Kindasti ära sea sihiks liikudagruppi 4, sest oled liiga kaugel sellest ja kui jõuadgruppi 2või3, siis oled jätkuvalt endaga tülis ja tagasilöögid/libastumised on kerged tulema!
 2. Kui oled juba hetkel või oled millalgi jõudnudgruppi 2,siis sinu eesmärk peaks olema kuuludagruppi 3,palunära ürita veel liikudagruppi 4!
 3. Kui oledgrupis 3,siis minu õnnitlused, sest selles grupis peakski inimene olema, kuna selles grupis olemine laseb sul aeg-ajalt vabalt ka võtta, mis omakorda muudab tervisliku toitumise ja/või treeningu huvitavaks ja nauditavaks nagu ka pisut patustada või siis trennist puhkus. Siit võid liikuda mõnikordgruppi 4, kui see sinu elu põnevamaks teeb :)
 4. Kui oledgrupis 4, oled nagu loterii võitja, ära siis lase käest seda võitu!

Kokkuvõtteks ütlen seda, et sinu toitumine on pannud sind sinna, kus sa hetkel oled ja kui sa tahad sealt ära liikuda, siis teed sa seda toitumise abil.

Minu toitumiskava aitab sind kindlasti, kui su soov on liikuda äragrupist 1 või 2 - gruppi 3 või isegi 4:)

Tee asju õigesti ja sa ei pea enam endaga tülitsema ning saad kiiresti vormi :)

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 10% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 10% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Mis vahe on põhjusel ja vabandusel?

 • 11. august 2020
 • Erik Orgu

Eile küsisin oma Instagrami järgijatelt, miks nad täna teevad trenni ja miks nad ei tee trenni? Vastuseid tuli kokku mitukümmend ning nendes oli põhjuseid ja vabandusi, ma kahtlustan, et osad inimesed arvavad, et vabandus on ka põhjus, aga see pole nii!

Blog article

Paksukstegevad mürkained maksas: 16 ohumärki

 • 3. oktoober 2017
 • Erik Orgu

Kas teadsid, et kui su maks on ülekoormatud, soodustab see rasva ladestumist? Ei. Siis loe edasi.

Blog article

Roheline laine

 • 4. august 2020
 • Erik Orgu

Kui oled autojuht, siis kindlasti tead, et Tallinnas Nõmmel on selline tee (Vabaduse puiestee), mille nimeks on “Roheline laine”. Nimi tuleb sellest, et sellel teel on väga palju valgusfoore – ma pakun vähemalt 20 tk ja selle tee alguses on silt, millel on kirjas “Hoia püsikiirust 48 km/h” Ma olen 6 aastat Tallinnas liigelnud ja seda teed olen alati põlanud, kui mul on vaja seda teed kasutada, siis olen seda isegi vältinud ja sõitnud mööda teisi teid.