Mida teha, kui tõus ja mõõn suhetes toovad lisakaalu? – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Mida teha, kui tõus ja mõõn suhetes toovad lisakaalu?

  • 3. oktoober 2019
  • Erik Orgu

See, et tõus ja mõõn suhetes võib jätta jälje ka toitumisele on täiesti loomulik. Oma karjääri jooksul olen pidanud palju tegelema inimestega, kelle suhted söömist mõjutavad ja ilmselgelt on suhted mindki mõjutanud. Tutvustan põhimõtteid, mis aidanud mind ennast ja paljusid teisi, keda olen nõustanud.

Ülekaal võib tulla nii lahku- kui kokkuminekuga, kohe seletan, miks.

Suhe purunes, võtan kaalus juurde

Tavaline kaalutõusu aeg on suhte lõppedes, kui olemine on nagunii õrnas kohas ja ülekaal on nagu soovimatu külaline. Vahel on tunne, et kaalu lisandub täiesti märkamatult. Niisama see kaal samas ei tõuse, sest rasvarakud hakkavad paisuma siis, kui sööd rohkem kui kulutad - ehk et toidust saadud üleliigne energia on lihtsalt vaja kuskile ära paigutada.

Reaalsus on see, et suures südamevalus/vihas/pettumuses on su tähelepanu hoopis mujal ja söömised toimuvad “märkamatult”. Mida varem seda endale tunnistad, seda varem saad söömise kontrolli alla ja lahkuminek ei lõppe kaalutõusuga.

See, mida just lugesid, puudutab nii mehi kui naisi, ainuke erinevus on see, et mehed saavad oma kalorid soolasest toidust ja naised pigem magusast!

Päris tihti juhtub ka seda, et ei suudeta ülesöömist tunnistada ja iseendaga tekib sisemine “vaidlus”. Kui ikkagi jõuad arusaamisele, et ülesöömine kehtib ka sinu kohta, on mul lihtne soovitus, mida ütlen ainult tervetele inimestele… ära söö 3 päeva ja joo ainult vett, vaata, kuidas kaal käitub ja selle peale lõpetab iga mõistlik inimene iseendaga vaidlemise!

Minu kogemus on selline, et kui mul suhe puruneb, siis hakkan toiduga väga tubliks, sest organismil pole vaja lisastressi vale toitumise näol!

Uus suhe, aga ikka võtan juurde?

Vahel võib olla nii, et juurde võtad ka siis, kui kõik on hästi. Armumisel on inimesel kombeks ikka tavaliselt kaalu kaotada, sest armastuse hormooniks nimetatud oksütotsiin tekitab heaolutunde ja siis lihtsalt unustame süüa.

Kuid ka sellel ilusal versioonil on oma tume pool, sest mõni võtab juurde päris palju ja teeb seda kuni päris suure ülekaaluni, aga see on väga harv juhus. Pigem tullakse sellest õndsast olekust paari kuuga välja ja selge mõistus ütleb, kuidas edasi elada, et asi käest ära ei läheks… päris tihti olen mina see “selge mõistus” olnud. ;)

See tume pool ilmutab ennast ikka nii, et sa lihtsalt ei pruugi märgata, kui tihti, palju ja mida sööd, sest mõtted on lihtsalt nii mujal. Oksütotsiinist ja teistest heaoluhormoonidest tekitatud tugev tunne paneb seejuures hästi suhtuma ka varem mitte nii teretulnud toitu - näiteks ei tundu kartulikrõpsud, friikartulid ja kreemikoogid enam üldse nii halvad.

Ilusa versiooni puhul olen rohkem mõjutatud kui halva ehk siis kilo või paar lisandub ikka. :D

Minu soovitus on, et katsu oma emotsioone toiduga mitte siduda. Vahet pole, kas oled rõõmus või kurb, toit on ikka toit ja teeb seda, mida lased teha!

#eluilmadieedita,

Erik

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 10% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 10% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Õõvastav vaatepilt toidupoes!

  • 27. märts 2020
  • Erik Orgu

Olude sunnil pidin minema eile toidupoodi ja mida ma seal nägin oli tõsiselt murettekitav! Olin lugenud, et üks kauasäiliva toidu tootja on pidanud tootmismahte märkimisväärselt suurendama ning selliste toodete kuhjad poes kinnitasid, et nii ongi!

Blog article

Koroonaviirus ja ülekilod!

  • 24. märts 2020
  • Erik Orgu

Võtan iga päev 1-2 tundi, et viia ennast kurssi meid ohustava koroonaviiruse teemaga, sest minu prioriteet on Sinu ja su lähedaste tervis! Täna hommikul koroonaviiruse teemaga tegeledes nägin jahmatavat uut leidu, mis pole kuidagi ülepaisutatud ja tugineb reaalsetele numbritele!

Blog article

Mis on koroonaviirus ja kuidas sellest jagu saada?

  • 17. märts 2020
  • Erik Orgu

Hetkeolukorras on inimesed hirmunud ja segaduses ning on tekkinud palju küsimusi ja viimastel päevadel on minult küsitud, kas praegu on üldse mõtet toitumiskava järgida?