Miks Sa ei peaks kaloreid lugema? – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Miks Sa ei peaks kaloreid lugema?

  • 3. detsember 2017
  • Erik Orgu

Paljud soovivad teada, mitu kalorit nad peaksid päevas sööma. Kirjutan Sulle inimkehale vajalikest toitainetest ja nende tasakaalust, mis on märksa tähtsamad, kui teada oma söödavate kalorite kogust.

Mis on kalor ja kilokalor?

Kalor ja kilokalor (lühidalt kcal) on energia mõõtühikud. Üks kalor on energiahulk, mis on vajalik ühe grammi vee soojendamiseks ühe kraadi võrra. Toitumises kasutatakse alati mõõtühikutena kilokaloreid, kuid vahel aetakse tavavestluses kalor ja kilokalor segamini.

Enamasti seostatakse kaloreid toidu ja jookidega, kuid tegelikult mõõdetakse kalorites iga energiakandja energiasisaldust.

Kui palju kaloreid päevas tarbida?

Iga inimese kalorite vajadus on erinev. Päevane energiakogus sõltub Sinu soost, vanusest, kehalisest aktiivsusest, kaalust, pikkusest ja ainevahetuse eripäradest. Nooremad inimesed vajavad rohkem energiat kui vanemad ja mehed rohkem kui naised - need on enim levinud tõed.

Mina panen Sulle kokku personaalse toitumiskava just lähtuvalt Sinu päevasest energiavajadusest, nii et Sina ei pea tegema muud kui sööma maitsvaid ja tervislikke toite. Proovi 5 päeva tasuta!

Kuidas tarbitavate kalorite hulk mõjutab kaalu kontrollimist?

Tarbitav kilokalori hulk mõjutab Su kaalu. Kui Sa tarbid rohkem kaloreid kui kulutad, siis kaal tõuseb, ning kui vähem, siis kaal langeb. Sinu õnneks pakun ma Sulle personaalset toitumiskava, kus vajalik kalorite hulk on välja arvutatud lähtuvalt Sinu vajadustest.

Inimkeha pole kahjuks nii lihtne, et saaks lihtsalt lugeda tarbitavat kilokalorite hulka. Kehal on vaja lisaks energiale paljusid erinevaid toitaineid nagu näiteks mineraale ja vitamiine.

Kalorid erinevatest toitudest mõjutavad Su keha erinevalt

Meie ainevahetus ei funktsioneeri ainult matemaatiliste valemite peal. Me pole masinad. Oleme bioloogilised oganismid ja peame pöörama tähelepanu keha toitmisele, mitte mao täitmisele!

Keha vajab iga päev toidust süsivesikuid, valke, rasvu, vitamiine ja mineraale. Kvaliteetsed toiduained annavad Sulle vajalikke toitaineid lisaks energiale. Kvaliteetsed kalorid tulevad naturaalsetest toiduainetest, näiteks kanaliha, lõhe, loomaliha, muna, oad, pähklid, värsked köögi-, juur- ja puuviljad.

Nendest energiaallikatest koosnevad retseptid, millest panen kokku Sulle personaalse toitumiskava. Naturaalsed toiduained toidavad Su keha rakutasandini ja tagavad stabiilse veresuhkru taseme, mis omakorda tagab pikaajalise hea enesetunne peale söömist.

Tehislikud ja töödeldud toiduained

Tehislikud ja tugevalt tööstuslikult töödeldud toiduained mõjuvad kehale laastavalt. Neist toiduainetest saad kaloreid, kuid saamata jäävad kehale väga vajalikud vitamiinid ja mineraalaineid.

Keha ei ole nende toiduainetega harjunud ning ei oska neid efektiivselt töödelda, mis võib Su tervist ja kehakaalu mõjutada!

Keha reguleerib kaalu läbi söögiisude, ainevahetuse ja hormoonide

Keha reguleerib Sinu soovituslikku püsikaalu läbi söögiisude, ainevahetuse ja hormoonide.

Kui sööd õhtul liiga palju, siis järgmisel hommikul pole Sul tavapärast söögiisu. Tavaliselt sööd siis väiksema hommikusöögi või ei söö üldse, mõlemad variandid on head. Kui aga loete kaloreid ja sunnite ennast tavapärase portsu sööma, siis on lisakilod kerged tulema.

Ära keskendu kaloritele, selles ei peitu lahendus.

Esmalt on oluline keskenduda söögile, seejärel kaloritele ning alles siis ajastusele. Enamus inimesi, kes on ainult kaloreid lugedes proovinud oma kehakaalu muuta, peavad tõdema, et kehale sai teene asemel karuteene tehtud. Võidi süüa liiga vähe kaloreid, mis võib panna keha töötama näljarežiimil – selle käigus aeglustab Su ainevahetus.

Peale dieedi lõpetamist võtab kehal aega, et uuesti kohaneda muutunud olukorraga. Kohanemisperioodil on lisakilod kerged tulema tänu aeglustunud ainevahetusele!

Toitumiskava, mis töötab

Toitumiskava koostamisel olen võtnud aluseks keha mitmekülgse toitmise. Kõik minu kokku pandud nädala menüü koostisosad on naturaalsed ja minimaalselt töödeldud. Tänu sellele saad lisaks vajalikule energiahulgale kehale vajalikke toitaineid. Toitaineid saad tasakaalustatult nii rasvadest, valkudest kui ka süsivesikutest.

Olen jaganud päevase toidukoguse kolmeks põhitoidukorraks ja vahepalaks. Erinevatel toidukordadel annan toitaineid tagamaks just selleks toidukorraks vajaliku energiataseme. näiteks lõuna ajal rohkem süsivesikuid, et saaksid kiire energialaengu pärastlõunasteks tegevusteks.

Kvaliteetse toidu söömine annab Sulle pikaajalise täiskõhutunde ning tagab stabiilse veresuhkru taseme terveks päevaks. Tervislik toitumine on nüüd lihtne, maitsev ja soodne, sest minu toitumiskava jätab Sulle võimaluse valida retsepte hinna järgi ja säästa sellega 45 eurot kuus.

Kui Sul veel ei ole liitumist, saad minu toitumiskava 5 päeva tasuta proovida ja võtta sel perioodil kaalust alla kuni 2 kg. Minu kulul!

Unusta dieet ja leia tervislikud retseptid www.erikorgu.ee - saad enda kasutusse üle 300 kaalu alandava, maitsva ja tervisliku retsepti.

Erik Orgu
Sinu toitumisnõustaja

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Kuidas toituda peale napsutamist?

  • 20.11.2021
  • Erik Orgu

Kas tuleb tuttav ette - kui napsutad õhtul ja astud kaalule järgneval hommikul, siis näed sa seal mõnda häirivat lisakilo, kui jah, siis loe edasi!

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

  • 28. oktoober 2021
  • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Ma kaotasin!

  • 9. september 2021
  • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!