Mis on koroonaviirus ja kuidas sellest jagu saada? – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Mis on koroonaviirus ja kuidas sellest jagu saada?

 • 17. märts 2020
 • Erik Orgu

Mis on koroonaviirus?

Koroonaviirused on täiesti tavalised külmetushaiguste ja hingamisteede infektsioonide põhjustajad. Koroonaviirus sai nimeks COVID-19, selle nime andis talle maailma terviseorganisatsioon (WHO). Peamine mure koroonaviiruse puhul on see, et hetkel puudub ravim, mis aitaks (kiiremini) terveneda peale nakatumist!

Hetkeolukorras on inimesed hirmunud ja segaduses ning on tekkinud palju küsimusi. Viimastel päevadel on minult küsitud, kas praegu on üldse mõtet toitumiskava järgida? Vastus on jah ja praegu toitumiskava järgimine on tähtsam, kui kunagi varem – ma kohe selgitan!

Nagu sa näinud oled, siis paljud inimesed tormasid poodi ja ostsid kauasäilivat toitu ning maiustusi. Ma mõistan, et ei taheta pikka aega poodi minna, aga sellist toitu ostes tegid nad endale suure karuteene! Miks karuteene? Sest iga päev ohustab meie keha-tervist 38,000,000,000,000 ehk 38 triljonit mikroobi ning ainuke asi, mis sind nende eest kaitseb on sinu immuunsüsteem! See süsteem on sinu keha kaitsesüsteem, mis võitleb kehasiseste riketega, kui ka sisserändavate ohtudega- nt koroonaviirus, gripp jne!

Kuidas tugevdada immuunsüsteemi?

Ütlen sulle kohe ära, et igal inimesel on immuunsüsteem erinev, näiteks sina nakatud kergesti viirusesse x, aga su kolleegi ei murra viirus x – teda murrab viirus y, kuid sind ei murra viirus y! Olenemata, milline viirus sind murrab või ei murra, on hea, et su immuunsüsteem oleks parimas korras ja õnneks on olemas viisid, kuidas seda tugevdada!

Tegevused, mis tugevdavad su immuunsüsteemi!

 • Tervislik toitumine, sest sealt saab su organism kätte vajalikud toitained, et hästi töötada! Pean vajalikuks mainida ka seda, et ükski toidulisand ei mõju paremini ega asenda tervislikku toitumist – SEE ON ISEGI TOIDULISANDI PAKIL KIRJAS!!!
 • Füüsiline aktiivsus, sest liikumine on stress kehale ja kui seda mõistlikult teha, siis tugevneb sinu keha/organism.
 • Hea uni, sest siis puhkab välja su keha ja organism ning puhanuna oleme me alati tugevamad!

Tegevused, mis nõrgendavad su immuunsüsteemi!

 • Alkoholi, meelemürkide ja tubaka tarbimine – sest need on mürgid organismile!!!
 • Rämpstoidu söömine, sest selles puuduvad vajalikud toitained ja liigne valge suhkur, transrasvad ja muud lisaained piiritlevad immuunsüsteemi rakke, mis võitlevad ohtlike bakterite vastu!

Need 3 tegevust – tervislik toitumine, füüsiline aktiivsus ja kvaliteetne uni ei tee sind surematuks või immuunseks kõikide haiguste/viiruste vastu, vaid aitavad sul kiiremini/kergemini terveneda, kui peaksid nakatuma!

Seega tee õige samm kohe, liitu mu toitumiskavaga, kus on lisaks ka treeningkava. Kõik on minu koostatud ja teaduslikult toetatud ning sina pead vaid korralikult magama. :)

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Kuidas toituda peale napsutamist?

 • 20.11.2021
 • Erik Orgu

Kas tuleb tuttav ette - kui napsutad õhtul ja astud kaalule järgneval hommikul, siis näed sa seal mõnda häirivat lisakilo, kui jah, siis loe edasi!

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

 • 28. oktoober 2021
 • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Ma kaotasin!

 • 9. september 2021
 • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!