Mis on koroonaviirus ja kuidas sellest jagu saada? – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Mis on koroonaviirus ja kuidas sellest jagu saada?

 • 17. märts 2020
 • Erik Orgu

Mis on koroonaviirus?

Koroonaviirused on täiesti tavalised külmetushaiguste ja hingamisteede infektsioonide põhjustajad. Koroonaviirus sai nimeks COVID-19, selle nime andis talle maailma terviseorganisatsioon (WHO). Peamine mure koroonaviiruse puhul on see, et hetkel puudub ravim, mis aitaks (kiiremini) terveneda peale nakatumist!

Hetkeolukorras on inimesed hirmunud ja segaduses ning on tekkinud palju küsimusi. Viimastel päevadel on minult küsitud, kas praegu on üldse mõtet toitumiskava järgida? Vastus on jah ja praegu toitumiskava järgimine on tähtsam, kui kunagi varem – ma kohe selgitan!

Nagu sa näinud oled, siis paljud inimesed tormasid poodi ja ostsid kauasäilivat toitu ning maiustusi. Ma mõistan, et ei taheta pikka aega poodi minna, aga sellist toitu ostes tegid nad endale suure karuteene! Miks karuteene? Sest iga päev ohustab meie keha-tervist 38,000,000,000,000 ehk 38 triljonit mikroobi ning ainuke asi, mis sind nende eest kaitseb on sinu immuunsüsteem! See süsteem on sinu keha kaitsesüsteem, mis võitleb kehasiseste riketega, kui ka sisserändavate ohtudega- nt koroonaviirus, gripp jne!

Kuidas tugevdada immuunsüsteemi?

Ütlen sulle kohe ära, et igal inimesel on immuunsüsteem erinev, näiteks sina nakatud kergesti viirusesse x, aga su kolleegi ei murra viirus x – teda murrab viirus y, kuid sind ei murra viirus y! Olenemata, milline viirus sind murrab või ei murra, on hea, et su immuunsüsteem oleks parimas korras ja õnneks on olemas viisid, kuidas seda tugevdada!

Tegevused, mis tugevdavad su immuunsüsteemi!

 • Tervislik toitumine, sest sealt saab su organism kätte vajalikud toitained, et hästi töötada! Pean vajalikuks mainida ka seda, et ükski toidulisand ei mõju paremini ega asenda tervislikku toitumist – SEE ON ISEGI TOIDULISANDI PAKIL KIRJAS!!!
 • Füüsiline aktiivsus, sest liikumine on stress kehale ja kui seda mõistlikult teha, siis tugevneb sinu keha/organism.
 • Hea uni, sest siis puhkab välja su keha ja organism ning puhanuna oleme me alati tugevamad!

Tegevused, mis nõrgendavad su immuunsüsteemi!

 • Alkoholi, meelemürkide ja tubaka tarbimine – sest need on mürgid organismile!!!
 • Rämpstoidu söömine, sest selles puuduvad vajalikud toitained ja liigne valge suhkur, transrasvad ja muud lisaained piiritlevad immuunsüsteemi rakke, mis võitlevad ohtlike bakterite vastu!

Need 3 tegevust – tervislik toitumine, füüsiline aktiivsus ja kvaliteetne uni ei tee sind surematuks või immuunseks kõikide haiguste/viiruste vastu, vaid aitavad sul kiiremini/kergemini terveneda, kui peaksid nakatuma!

Seega tee õige samm kohe, liitu mu toitumiskavaga, kus on lisaks ka treeningkava. Kõik on minu koostatud ja teaduslikult toetatud ning sina pead vaid korralikult magama. :)

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 10% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 10% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Mis vahe on põhjusel ja vabandusel?

 • 11. august 2020
 • Erik Orgu

Eile küsisin oma Instagrami järgijatelt, miks nad täna teevad trenni ja miks nad ei tee trenni? Vastuseid tuli kokku mitukümmend ning nendes oli põhjuseid ja vabandusi, ma kahtlustan, et osad inimesed arvavad, et vabandus on ka põhjus, aga see pole nii!

Blog article

Paksukstegevad mürkained maksas: 16 ohumärki

 • 3. oktoober 2017
 • Erik Orgu

Kas teadsid, et kui su maks on ülekoormatud, soodustab see rasva ladestumist? Ei. Siis loe edasi.

Blog article

Roheline laine

 • 4. august 2020
 • Erik Orgu

Kui oled autojuht, siis kindlasti tead, et Tallinnas Nõmmel on selline tee (Vabaduse puiestee), mille nimeks on “Roheline laine”. Nimi tuleb sellest, et sellel teel on väga palju valgusfoore – ma pakun vähemalt 20 tk ja selle tee alguses on silt, millel on kirjas “Hoia püsikiirust 48 km/h” Ma olen 6 aastat Tallinnas liigelnud ja seda teed olen alati põlanud, kui mul on vaja seda teed kasutada, siis olen seda isegi vältinud ja sõitnud mööda teisi teid.