Mis vahe on põhjusel ja vabandusel? – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Mis vahe on põhjusel ja vabandusel?

  • 11. august 2020
  • Erik Orgu

Eile küsisin oma Instagrami järgijatelt, miks nad täna teevad trenni ja miks nad ei tee trenni? Vastuseid tuli kokku mitukümmend ning nendes oli põhjuseid ja vabandusi, ma kahtlustan, et osad inimesed arvavad, et vabandus on ka põhjus, aga see pole nii!

Mis vahe on põhjusel ja vabandusel, kas sa tead? Vasta endale ja alles siis loe edasi.

Põhjus millegi mitte tegemiseks on see, mille üle sul pole üldse kontrolli ning see põhjus peab olema seotud selle tegevusega, mida sa teha ei saa! Ma toon näite: sa ei saa trenni teha, sest sul on palavik või sa ei saa tervislikku valikut toitumises teha, sest koht kuhu läksid, ei paku ühtegi tervislikku valikut, aga sulle lubati et pakutakse.

Vabandus on see, mille üle sul on täielik kontroll ja sa lausa meelega kasutad seda, et mitte teha seda, mis tegelikult õige oleks! Ma toon näite, sa ei saa trenni teha, sest sul jäi rätik koju ja sa ei saa peale trenni pesema minna või sa ei saa tervislikku valikut toitumises teha, sest koht kuhu läksid ei paku täpselt seda tervislikku toitu, mida sa just tol hetkel süüa soovid, seega annad ahvatlusele järgi ning nosid midagi ebatervislikku ja meelepärast.

Nagu sa põhjuse ja vabanduse teksti pikkusest juba näed, siis vabanduse tekst on palju pikem, sest vabandusi on palju lihtsam leida, sest neid on nii palju! Et õigeid asju mitte teha võid leida mõne sekundiga 10 vabandust, aga ainult 1 põhjuse. Põhjuseid ei saa ega peagi palju olema – piisab ühest! :)

Nüüd küsin sinult, miks sa ei langeta kehakaalu toitudes tervislikult ja kõndides 10 000 sammu päevas? Ma arvan, et said ainult hunniku vabandusi – unusta need ja leia ainult üks põhjus, et võtta ennast käsile. Rohkem pole vaja! :)

Liitu kohe, sest praegu on õige aeg ja ütle EI vabandustele!

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Kuidas toituda peale napsutamist?

  • 20.11.2021
  • Erik Orgu

Kas tuleb tuttav ette - kui napsutad õhtul ja astud kaalule järgneval hommikul, siis näed sa seal mõnda häirivat lisakilo, kui jah, siis loe edasi!

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

  • 28. oktoober 2021
  • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Ma kaotasin!

  • 9. september 2021
  • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!