5 nippi, kuidas mõistlikult toiduga patustada! – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

5 nippi, kuidas mõistlikult toiduga patustada!

  • 24.03.2021
  • Erik Orgu

Eile kirjutas mulle üks toitumiskava kasutaja sellise teksti:

Nüüd on tekkinud uus asi, millega hakkama saada.. peale patukat venib patukas veel 2-3 päeva nii, et 1-2 toidukorda ei ole kavast. Aga eks see nii ongi, et arenguks tuleb probleeme lahendada ja uued lahendused toovad ka uued tulemused 😇 Söögi tegemine enam keerukas ei ole!

Olgem ausad, et kõike me patustame toiduga ja see on OK, aga ainult siis, kui suudame seda kontrolli all hoida ja ma tahangi anda Sulle 5 nippi, kuidas seda teha?

Planeeri ette oma patustamine! 

Jah, lugesid õigesti, ma tahan, et sa paneksid täpselt paika, mida, millal ja kui palju sööd, sest siis on suur tõenäosus, et sa jääd ka selle juurde, mitte ei pane üle!

Patusta täiega!!!

Jah, ma tahan, et sa sööksid oma isu korralikult täis, sest kui sa võtad ühe võik kaks ampsu oma patutoitu, siis sa ei saa oma isu täis ja see jääb sind kriipima ning uus patustamine on paari päeva kaugusel!

Tunne ennast hästi!

Sa ju teed seda selle pärast, et see meeldib sulle - seega tunne ennast vabalt, mitte ära piitsuta samaaegselt, sest muidu on sul jälle ainult osaline nauding!

Salvesta halb enesetunne!

Kui sa toitud enamasti mu toitumiskava järgi, siis tead, kui hea energia ja enesetunne sul koguaeg on ning kui patustad, siis see kaob! See halb tunne - olgu see füüsiline või su peas, ilmutab ennast peale patustamist, see tunne ütleb sulle, et tegid midagi valesti ja nii on ka, sest patutoidud ei mõju meile tegelikult hästi! Ära proovi seda tunnet eirata või unustada, sest kui sa selles osavaks saad, siis oledki osav patustaja - ülekaalus ja halva enesetunde - tervisega.

Ole valmis tervislike toitudega!

Patustamisest väljatulek peab olema hästi etteplaneeritud - mida, millal ja kui palju sööd ja veel parem oleks see, kui sul oleks tervislikud toidud kodus valmis. Kui oled korralikult ettevalmisatnud, siis ei veni sul patustamine kauemaks, kui planeeritud!

Ideaalis võiks ja peaks olema tervislik  toitumine nii külluslik, et su maitsemeeled on rahuldatud ja keha eneriga vajadus kaetud, siis pole vaja 1 kord nädalas patupäeva teha, pigem 1-2x kuus. 

Minu toitumiskavas on nii maitsvad toidud, et paljud unustavad oma patutoidud üldse ära ja söövad ennast saledaks :)

Proovi järgi ja veendud selles ise ;)

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Ma kaotasin!

  • 9. september
  • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!

Blog article

Mida teha siis, kui oled ära eksinud!

  • 3. september 2021
  • Erik Orgu

Selles postituses ei tule juttu sellest, kuidas võõras linnas või riigis leida üles koht, kuhu soovid minna. Küll aga tuleb juttu sellest, kui oled oma elus jõudnud tundmatusse kohta, kus sa olla ei soovi või siis tahad lihtsalt paremat kohta leida. See kus sa praegu oled ei pruugi su sobida su hingele ega ihule, tavaliselt on mõlemad, aga võib ka olla üks või teine.

Blog article

Suhted ja söömine

  • 25. august
  • Erik Orgu

Otsustasin sel teemal kirjutada, sest me kõik oleme kogenud suhte rõõmuhetki ja raskeid hetki. Oma karjääri jooksul olen pidanud palju tegelema inimestega, kelle suhted söömist mõjutavad ja ilmselgelt olen ka ise mõjutatud olnud.