Need 6 sammu aitavad ületada hirmu jõusaali ees – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Need 6 sammu aitavad ületada hirmu jõusaali ees

 • 7. oktoober
 • Erik Orgu

Mul on tegelikult 2 ametit - toitumisnõustaja ja personaaltreener, mõlemat tööd olen teinud pea 17 aastat. Personaaltreenerina puutusin kokku inimestega, kellel on hirm jõusaali minna. Pean tunnistama, et noore poisina olin samuti sellise hirmuga kimpus ja ausalt öeldes pean normaalseks, et kõigile on jõusaali esimene visiit hirmutav.

Aga sa ei tohi lasta hirmul enda üle võimust saada, sest siis see ainult kasvab ning lõpuks on nii suur, et jõusaali minek võib lausa paanikahoo peale tuua - olen ka seda näinud!

Kuidas sellisest hirmust jäädavalt vabaneda?

Esimesena küsi endalt 1 küsimus - kas sa ikka tahad jõusaali minna? Ega jõusaal pole koht, kus peab käima või mis peab meeldima. Mõnikord on selgunud, et polegi hirmu ja inimesele lihtsalt üldse ei meeldi jõusaal - eks igaühel on oma põhjus, aga see polegi oluline, kui ei meeldi, siis ära mine, sest trenni saab ka mujal ja muudmoodi teha! ;)

Aga nüüd siis asja juurde!

 1. Võta keegi kaasa ja ideaalis inimene, kes teab, mida seal teha. Hirmu võib tekitada ka see, et ei teata, mida jõusaalis teha! See inimene ei tohiks karta jõusaali, sest muidu värisete koos. Minu soovitus on võtta endale treener.
 2. Nüüd keskendu sellele, mida jõusaali tegema läksid - trenni, ära keskendu oma hirmule!
 3. MITTE KEEGI EI VAATA SIND!!!! Kui sa pole üliilus/kuulus mees/naine… see on ainult sinu ettekujutus, et kõik sind vaatavad! Olen sisuliselt 11 aastat pool oma elu jõusaalis veetnud ja ainukesed inimesed, kes tähelepanu said, olid need, kelle suhtes vaatajal huvi oli. Ja see on pigem meelitav ju. ;)
 4. Mine jõusaali siis, kui on vähem rahvast, sest siis on ka vähem pinget. Küsi adminilt, millal on vähem rahvast - helista, mitte ära mine kohale!
 5. Näita oma hirmule rusikat iga kord, kui ta sind kimbutama tuleb, pead ennast teolt tabama, kui hakkad “kogemata” oma hirmus kümblema!
 6. Ja kui satubki keegi totakas, kes sulle meelega midagi ütleb/teeb, siis ütle talle viisakalt paar karmi sõna ja mine oma trenniga edasi - kui keegi midagi väga hullu teeb, esita jõusaalitöötajale kaebus!

Sain kõige olulisema öeldud, hakka nende juhiste järgi toimetama!

Infoks veel nii palju, et treeningu osa tuleb mu toitumiskavasse selle kuu lõpus tagasi, seega peatselt saad minna jõusaali väga teadlikuna :)

#minugaonlihtsam

Erik

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Kuidas toituda peale napsutamist?

 • 20.11.2021
 • Erik Orgu

Kas tuleb tuttav ette - kui napsutad õhtul ja astud kaalule järgneval hommikul, siis näed sa seal mõnda häirivat lisakilo, kui jah, siis loe edasi!

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

 • 28. oktoober 2021
 • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Ma kaotasin!

 • 9. september 2021
 • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!