Nõuanded Anneli Lahele ja Alen Vezikole – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Nõuanded Anneli Lahele ja Alen Vezikole

 • 14. jaanuar 2020
 • Erik Orgu

Mul on hea meel näha, et tuntud inimesed Anneli ja Alen on võtnud suuna parema vormi ja enesetunde suunas! Mõlemal on esimene eesmärk võtta alla 3-4 kuuga umbes 10 kg ülekaalu ja kui see on tehtud, siis saavad nad püstitada järgmised eesmärgid 🙂

Aga, mis mulle rõõmu ei valmistanud oli see, kuidas artikkel oli kirjutatud ja selles sisaldunud paar valeväidet.

Võibolla tuleb artikklile jätk või saavad Anneli ja Alen neid nõuandeid treeneriga kohtudes, aga sellest pole inimesele hetkel kasu. Võibolla sina loed selle ära ja hakkad arvama, et nii ongi!



Räägime kõigepealt Annelist.

Tema treneer ütles, et kaalutõusu põhjus on liiga väike kaloraaž ja ebaregulaarsed söömise ajad. Ma ei tea, kust see info pärineb, aga see ei pea paika.

 • Kui inimene on kaloridefitsiidis, siis ta kaotab keharasva, mitte ei võta seda juurde!

  Mis võib juhtuda kaloridefitisiidis on see, et suureneb rasva% ja ka sel juhul ei võta inimene kaalu juurde, vaid muutub tema kehakoostis ehk rasvamassi ja lihasmassi suhe- kui lihasmass väheneb, siis rasva% tõuseb selle arvelt, aga mitte kaal!

 • Teine asi oli toidukordade ebaregulaarsus, mille tulemusena läheb keha “säästureziimile” ehk keha hakkab rasva kinni hoidma ja kaal hakkab lausa tõusma! Selle väitega on jällegi eksitud, sest kui keha lähebki “säästurežiimile”, siis muutub lihtsalt kalorite põletamine aeglasemaks, aga rasva kaotada saab ikka, kui kaloraazi vähendanda- kui aga kaloraaz jääb “säästureziimil” samaks, siis muidugi kaal tõuseb!

Aga siis oled jällegi kaloritega plussis, seega sa ei saa olla “säästureziimil” 😀




Räägime Alenist.

Tema arvas, et ta 16 kg ülekaalu on suitsetamisest loobumise tagajärg - Alen see pole nii 🙂

Esiteks väga tubli, et suitsetamsie maha jätsid, sest enne ole 16kg raskem, kui suitsetaja!

Nikotiin võib suurendada puhkeolekus kalorite põletamist kuni 15%, mis tähendab seda, et peale mahajätmist võib järgnevatel kuudel lisanduda kuni 5 kg ülekaalu. Lisaks vähendab suitsetamine söögiisu, aga see pole mõistlik, sest see on sama nagu see, kui sul oleks kaks hunnikut - üks on puu ja teine on raha ja sa otsustad hakata raha põletama puu asemel 😆

Alen, sinu 10-11 kg tuli selle tagajärjel, et söögiisu tõusis ja sa ei võtnud selle suhtes midagi kohe ette, aga tore, et seda nüüd teed. 🙂

Lühidalt siis nii, et lõpuks määrab toidukogus kehakaalu. Kõik asjad on ilusti kenasti järgi kontrollitud ja töötavad. Oma valdkonna kaaslastele soovitan ennast rohkem harida, et teie klientide teekond parema vormini oleks kiirem ja turvalisem, sest teie ja klientide puudulike teadmistega on see teekond palju raskem!

Ajakirjanikud, jällegi üleskutse teile, et võite minu poole pöörduda, kui olete kirjutamas/avaldamas tervisealast artiklit, sest seda loevad kümned tuhanded inimesed ja tõesena väidetud valeinfo töötab nende vastu!

Ja teile kallid lugejad, kui te soovite teadliku ja usaldusväärse toitumisnõustaja abil, kes oma tööd põhjalikult teeb, et paremasse vormi saada, siis võtan teid meeleldi vastu 🙂

Klikka alla lingile, liitu ja hakkamegi koostööd tegema 🤗

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Kuidas toituda peale napsutamist?

 • 20.11.2021
 • Erik Orgu

Kas tuleb tuttav ette - kui napsutad õhtul ja astud kaalule järgneval hommikul, siis näed sa seal mõnda häirivat lisakilo, kui jah, siis loe edasi!

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

 • 28. oktoober 2021
 • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Ma kaotasin!

 • 9. september 2021
 • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!