Õõvastav vaatepilt toidupoes! – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Õõvastav vaatepilt toidupoes!

  • 27. märts 2020
  • Erik Orgu

Olude sunnil pidin minema eile toidupoodi ja mida ma seal nägin oli tõsiselt murettekitav! Olin lugenud, et üks kauasäiliva toidu tootja on pidanud tootmismahte märkimisväärselt suurendama ning selliste toodete kuhjad poes kinnitasid, et nii ongi!

Toitainetevaesed purgitoidu väljapanekud olid, kui väikesed mäed toidupoe riiulite vahel! Ma silmitsesin neid “mägesid” ja tundsin õõvastust, aga ainult mina tundsin seda, sest ma tean, mis on purgis – kohe tead sina ka!

Aeg on tõde avalikustada, pane ennast valmis – see on nagu soola hõõrumine haavale!

  • Sool- keskmiselt on igas toidus, mis on purki pandud 1g soola! Seega 500g purgitoitu sisaldab jahmatavad 5g soola ja isegi, kui sa seda kellegagi jagad, siis saad ikka 2.5g ühe toidukorraga, mis ongi soovituslik ülem päevanorm, aga sa sööd ju päeva jooksul teisi toite ka, milles on sool sees! Sa kindlasti mõtled, et mis selles nüüd halba siis on? Liigne soola tarbimine põhjustab südame veresoonkonna haigusi ja kõrgvererõhutõbe, ning praegusel hetkel on nende terviserikete olemasolul või soodumusel koroonaviiruse põdemine eriti raske!
  • Toitainete puudumine- sellise valmistusviisi, pakendamise ja säilivusaja juures pole nendes toituses säilinud pea üldse kasulikke toitaineid, mis oleks su kehale vajalikud! Saad kätte ainult kalorid, valgud, rasvad ja süsivesikud, aga väärtuslikud vitamiinid ja mineraalained jäävad saamata!

Nagu tabelis näha, siis muretsemiseks on põhjust, sest risk on reaalne!

Aga hea uudis on see, et sellele murele on lahendus. :)

Valmista ise oma toidud ja kontrollid täpselt nii soola kogust kui ka seda, et toiduained oleksid värsked ja tervislikud!

Maitsvate ja tervislike retseptidega tulen appi mina, sest minu toitumiskavas on üle 600 retsepti ja sulle sobivas koguses, et saaksid ka kehakaalu langetada -1kg nädalas!

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Kuidas toituda peale napsutamist?

  • 20.11.2021
  • Erik Orgu

Kas tuleb tuttav ette - kui napsutad õhtul ja astud kaalule järgneval hommikul, siis näed sa seal mõnda häirivat lisakilo, kui jah, siis loe edasi!

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

  • 28. oktoober 2021
  • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Ma kaotasin!

  • 9. september 2021
  • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!