Suhted ja söömine – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Suhted ja söömine

  • 25. august
  • Erik Orgu

Otsustasin sel teemal kirjutada, sest me kõik oleme kogenud suhte rõõmuhetki ja raskeid hetki. Oma karjääri jooksul olen pidanud palju tegelema inimestega, kelle suhted söömist mõjutavad ja ilmselgelt olen ka ise mõjutatud olnud. Seega see mida ma kirjutama hakkan on see, mida elab läbi enamus inimesi siis, kui tal on suhte maastikul tõus või mõõn, kui mu öeldu sind ei puuduta, siis järelikult pole sa enamus, mis on hea/halb - sina otustad :)

Suhe purunes, isu on kadunud, aga võtan kaalus juurde... ehk siis suhtes on mõõnaperiood….kuidas see võimalik on?

See ei olegi võimalik, sest rasvarakud hakkavad paisuma siis, kui sööd rohkem, kui suudad ära kulutada. Reaalsus on see, et suures südamevalus/vihas/pettumuses on su tähelepanu hoopis mujal ja kõik söömised toimuvad “märkamatult”. Mida varem sa endale seda tunnistad, seda varem saad oma söömise kontrolli alla ja lahkuminek ei lõppe ka suure kaalutõusuga. See mida just lugesid puudutab mõlemat sugu, ainuke erinevus on see, et mehed saavad oma kalorid soolasest toidust ja naised pigem magusast!

Päris tihti juhtub ka seda, et ei suudeta seda endale tunnistada ja tekib “vaidlus”, sest peab ikka midagi muud viga olema, kui ülesöömine (rohkem, kui kulutad). Siis mul on lihtne vastus, mida ütlen ainult tervetele inimestele…ära söö 3 päeva ja joo ainult vett, vaata kuidas kaal käitub ja selle peale lõpetab iga mõistlik inimene vaidlemise!

Natuke enda kogemusest siia vahele, kui mul suhe puruneb, siis hakkan väga tubliks toiduga, sest organismil pole vaja lisastressi toidu näol!

Ta on suurepärane, ta on see õige, ma võtan juurde, aga mul suva…ehk siis suhtes on tõusuperiood - kuidas see võimalik on? No tegelikult keegi ei küsi, kuidas see võimalik on, sest kedagi ei huvita see, kuna ollakse nii “pilves” oma kaaslasest :D

Kuid ka sellel ilusal versioonil on oma tume pool, sest mõni võtab juurde päris palju ja teeb seda kuni päris suure ülekaaluni, kuid see on väga harv juhus. Pigem tullakse sellest õndsast olekust paari kuuga välja ja selge mõistus ütleb, kuidas edasi elada, et asi käest ära ei läheks…päris tihti olen mina see “selge mõistus” olnud ;)

Ilusa versiooni puhul olen rohkem mõjutatud, kui halva ehk siis kilo või paar ikka lisandub :D

Lõpetaksin selle blogi soovitusega…ära seo emotisoone toiduga, vahet pole, kas oled rõõmus või kurb, toit on ikka toit ja teeb seda, mida lased teha!

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Ma kaotasin!

  • 9. september
  • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!

Blog article

Mida teha siis, kui oled ära eksinud!

  • 3. september 2021
  • Erik Orgu

Selles postituses ei tule juttu sellest, kuidas võõras linnas või riigis leida üles koht, kuhu soovid minna. Küll aga tuleb juttu sellest, kui oled oma elus jõudnud tundmatusse kohta, kus sa olla ei soovi või siis tahad lihtsalt paremat kohta leida. See kus sa praegu oled ei pruugi su sobida su hingele ega ihule, tavaliselt on mõlemad, aga võib ka olla üks või teine.

Blog article

Anna enda parim

  • 18. august 2021
  • Erik Orgu

Sõitsime sõbraga elektrirulaga mööda linna ringi ja ma aina mõtlesin ja mõtlesin, et mis toimub? Kui aus olen, siis olen nii juba mõnda aega tundnud, umbes märtsist. Päris segane jutt - ma tean, aga täpselt seda ma tundsingi - segadust oma elus.