Erik Orgu tervisliku toitumiskava abil kaalust alla – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Erik Orgu tervisliku toitumiskava abil kaalust alla

 • 25. august 2017
 • Erik Orgu

Ma ei sunni sind jõusaali. Nr 1 kaalulangetaja on toit. Toitumiskava teeb kaalu langetamise lihtsaks, sest näitab täpselt ära, mida ja kui palju peaksid sööma, et oma eesmärki saavutada.

Erikorgu.ee toitumiskavas on Sinu pikkuse, kaalu, soo, vanuse ja kehalise aktiivsuse alusel välja arvutatud igapäevane energiavajadus ning retseptid kohanduvad automaatselt sinu vajaduste. Toiduainete kogused muutuvad koos sinu edusammudega, et vältida kaaluseisakut.

Toitumiskava jälgides õpid oma kehale pakkuma vaid parimat: värsket ja toitainerikast toitu, mida sinu keha hädasti vajab. Ja see on soodne – ühe toidukorra hind algab ühest eurost ning paljud kava jälgijad räägivad, et pärast liitumist hakkasid nad poes käies raha oluliselt säästma, sest kasutavad nüüd värskeid  (ja võrreldes poolfabrikaatidega odavamaid) toiduaineid.

Kuidas koostatakse head toitumiskava?

 1. Hea toitumiskava alandab su kaalu umbes 1 kg nädalas - see on parim tempo, et mitte viia keha stressiseisundisse kuid märgata tulemusi juba esimesel kuul!
 2. Hea toitumiskava ei jäta sind näljatundesse: retspetid on koostatud nii, et kõht püsib mõnusalt täis kuni järgmise toidukorrani. Unusta dieetidest tuttav pidev nälg ja pahur enesetunne.
 3. Kvaliteetne toitumiskava ei sisalda sõltuvust tekitavaid aineid (nt valge suhkur) - aitame sul pehmelt ja sujuvalt suhkrusõltuvusest vabaneda ning paari päeva pärast ei tunnegi sa enam, et tahaksid haarata järgmist jäätist või shokolaadi. Sellest läheb paremaks ka su enesetunne ja tõuseb energiatase!
 4. Võtame arvesse sinu toiduvälistusi. On sul laktoosi- või gluteenitalumatus? Hea toitumiskava teab sinu toiduvälistusi ning ei paku neid toiduaineid, mida sa ei saa/taha süüa.
 5. Kolmandaks, toitumiskava peab koosnema piisavalt paljudest toiduretseptidest, et see ei ammendaks ennast mõne nädalaga. Kui toitumiskavas on igaks toidukorraks 10 retsepti, siis pead hakkama toite kordama juba vähem kui kahe nädalaga – tekib rutiin ja kava jälgimine ei ole enam motiveeriv. Mida laiemat retseptivalikut toitumiskava pakub, seda lihtsam on sul seda jälgida.
 6. Peale iga 5-10kg kehakaalumuutust tuleb toidukogused üle vaadata, kuna su keha vajadused on muutunud. Et vältida kaaluseisakut, kohandub erikorgu.ee kava ise sinu kaalumuutusega - sinu osaks jääb vaid nautida toitude imelisi maitseid! See on sama, kui omada päris personaalset toitumisnõustajat oma kõrval iga päev.
 7. Viiendaks, on tähtis kogu su pere. Head kava saate koos järgida terve perega. Ei pea igapäev mitut erinevat toitu tegema, sest see läheb kulukaks ning nõuab lisaaega, mida sul ei pruugi olla.
 8. Kuuendaks – saad välja printida 1-7 päeva ostunimekirja, et poes käimine oleks lihtne. Samuti aitab sind kaalu alandamisel mobiiliäpp, mis tagab kogu teenusele ligipääsu ükskõik kus sa ei viibiks.

Toitumiskava toimib esimesest päevast alates

Seda kinnitavad eranditult kõik kava jälgijad. Loe edulugusid siit.

Toitumiskavas asenduste tegemine

Tihti küsitakse kava järgimise alguses, kas ma võin retseptide koostises asendusi teha?

Kõigepealt soovitan vähemalt kaks nädalat kava järgida sellisena nagu see on, nii saame teada, kuidas toitumiskava su keha mõjutab. Minu suureks rõõmuks kirjutavad inimesed peagi tagasi ja ütlevad, et kõik on laabunud ja muudatuste sooviga sai natuke kiirustatud.

Toitumiskava järgimine on soovituslik, sest kui on vaja midagi muuta, siis tean täpselt mida sa söönud/joonud oled.

Saavutamaks häid tulemusi on vaja järgida toitumiskava täpselt. Järgides juhiseid pooleldi tuleb ka pool tulemust.

Toitumiskava abil õpid ennast tundma

Kas oled kunagi mõelnud küsimustele:

 • Kuidas saleneda nii, et kõht oleks täis?
 • Kui palju vajad tegelikult toitu, et kehakaalu mõjutada?
 • Kui söön vaid tervislikku toitu, kas ma kogustele pean mõtlema?
 • Millal on parima aeg süüa?
 • Kuidas vältida lõkse tervisliku toidu valimisel?

Hästi koostatud toitumiskava aitab sul leida vastuse neile kõigile.

Kui järgid mitmekülgset personaalset toitumiskava, kus on üle 300 retsepti, siis ei söö sa kunagi midagi liiga vähe või liiga palju. Kõik toiduained on ära jaotatud võrdselt ja see vaheldus tagab sulle head tulemused ükskõik kui pika perioodi vältel sa kava ei jälgi.

Häid maitseelamusi ja muutumist.

Sinu toitumisnõustaja,

Erik

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

 • 25. august 2017
 • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Kuidas kiusatustest üle saada ja kaalulangetamisel edu tagada?

 • 4. oktoober 2017
 • Erik Orgu

Minu kogemusel on inimestel kaalulangetamisel suurimaks probleemiks uue režiimi järgimine ja uutmoodi toitude tegemine pikemalt kui 2 või 3 nädalat. Kuidas see surnud punkt ületada?

Blog article

Söö vähe ja kaal langeb? See on müüt

 • 30. september 2017
 • Erik Orgu

Arusaam, et „vähem süües kaotad kaalu“, on müüt. Loe, miks! Põhjus on selge – sa aeglustad oma ainevahetust ja see Sinu kaalukaotuse teekonda ei toeta. Esiteks on tänaseks juba ka teaduslikult tõestatud, et see idee ei tööta.