TÕDE ÜLEKAALU KOHTA! – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

TÕDE ÜLEKAALU KOHTA!

  • 12. juuni 2018
  • Erik Orgu

Paljastan Sulle kogu tõe ülekaalu kohta. Saad kindlasti vastuse küsimusele, kas Sinu ülekaalu põhjus peitub aeglases ainevahetuses või valedes toitumisharjumustes.

Räägin ka sellest, miks Sinu sale sõbranna saab kõike süüa valimatult ning trenni ei see ning sellest hoolimata ikka sale püsib. Loe edasi ja saad teada.

Rasvarakud meie kehas

Hiljemalt 25. eluaastaks läheb rasvarakkude hulk Sinu kehas n-ö lukku ehk neid juurde enam ei teki. Seega rasvarakkude arv kehas on eluaja jooksul muutumatu. Rasvarakud võivad küll suureneda ja väheneda, aga juurde neid enam ei teki. Kui Sa aga oled lapsena olnud ülekaaluline, siis paraku hilisemas eas on Sul kalduvus kergemini kaalu juurde võtta. Miks? Sest lapseeas tekkinud ülekaalu tõttu Sinu keha säilitab keharasva ja hoiab seda kehas kinni. See on ka põhjus, miks Sinu alati sale olnud sõbranna saab kõike süüa - tema keha keharasva kinni ei hoia.

Aeglane ainevahetus või valed toitumisharjumused?

Kuulen inimesi sageli väitmas, et nende ülekaalu põhjus peitub aeglases ainevahetuses. Reaalsus on see, et aeglast ainevahetust diagnoosina esineb väga harva. Mina oma töös kohtan aasta jooksul paari inimest, kel on tõesti aeglane ainevahetus ja nad peavad kehakaalu langetamiseks ekstra pingutama. On loomulikult olemas inimesi, kel on soodumus kergemalt juurde võtta kui teistel, aga selle põhjuseks ei ole aeglane ainevahetus. Seega, kui Sa oled ülekaalus, siis on küsimus siiski valedes toitumisharjumustes ja väheses liikumises.

Toidukogused ja liikumine

Selleks, et kaalu langetada, säilitada või tõsta on vajalik süüa õiged asju õigetes kogustes ning liikuda vastavalt söödud toidu kogustele. Tuleb meeles hoida, et kui Sulle meeldib palju süüa, siis pead ka palju liikuma. Toit n-ö teenitakse välja sellega, kui palju liigud. Ja selleks, et kehakaalu kaotada, pead sööma vähem kui ära kulutad. Minu salendav toitumiskava on Sulle siinkohal abiks - süsteemi tuleb sisestada oma andmed ning toitumiskava arvestab selle alusel välja toiduportsjonid. Toitumiskavast leiad üle 450 erineva tervisliku ja toitaineteküllase retsepti, mille abiga saavutad oma ihaldatud välimuse ja oled hea tervise juures.

Liikumise osas tasub meeles hoida, et kui Sa ei ole varasemalt trenni teinud, siis ei ole mõistlik koos kehakaalu langetamisega hakata kohe ka meeletult trenni tegema. Esialgu piisab ka jalutamisest ning kui tunned juba end paremini, siis hakata sörkima ja edasisi treeningplaane koostada.

Mõned faktid:

  • 15 kg üleliigsest keharasvast jätkub 1 aastaks, aga normaalkaalus inimesel jätkub keharasva 1 kuuks.
  • Kui sööd 100 kcal iga päev rohkem, võtad iga kuu juurde 0.5 kg keharasva, st aastas 6 kg. 100 kcal on vaid üks banaan või amps Snickersit, nii et ole ettevaatlik!

Kui koguste arvutamine on Sinu jaoks keeruline ja Sul veel pole minu salendava toitumiskava liitumist, siis tea, et tervislik toitumine on tänu minu retseptidele lihtne, maitsev ja soodne. Sa ei pea ise mõtlema kaloritele ja grammidele, minu nutikas toitumiskava teeb seda Sinu eest!

Unusta ebatervislik dieet ja ebameeldivusi tekitavad ülekilod ning söö tervislikult - vali Eesti soodsaim salendav toitumiskava, mille tervislikud retseptid aitavad Sul võtta kaalust alla 1 kg nädalas ja juba kahe kuu pärast oled kuni 8 kg kergem - tänu sellele on Sul rohkem energiat ja teravam pea ning rohkem enesekindlust!

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Kuidas toituda peale napsutamist?

  • 20.11.2021
  • Erik Orgu

Kas tuleb tuttav ette - kui napsutad õhtul ja astud kaalule järgneval hommikul, siis näed sa seal mõnda häirivat lisakilo, kui jah, siis loe edasi!

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

  • 28. oktoober 2021
  • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Ma kaotasin!

  • 9. september 2021
  • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!