Berit Noormets: 3 kuuga beebikilodest vabaks – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Berit Noormets: 3 kuuga beebikilodest vabaks

  • 20. september 2017
  • Erik Orgu

Sattusin Erik Orgu toitumiskavale tänu oma tuttavale. Tegelikult olin ka varem piilunud erinevaid toitumiskavasid ja isegi liitunud, kuid päris tegudeni ei jõudnudki. Lihtsalt „läks meelest“ ja seda proovimise tahtmistki polnud.

Ikka tulid mängu tuttavad laused: „Mul pole aega sellega tegeleda“ või „Mul on väike laps“ või „Ahh, pole mul häda midagi“ jne. Aga kaal muudkui tõusis ja tõusis…

Ühel päeval postitas üks mu vana tuttav, kes oli liitunud Eriku toitumiskavaga, endast värske pildi ja see oli minu jaoks täielik šokk! Seda loomulikult heas mõttes. Ta nägi lihtsalt SUPER välja! Hakkasin temalt uurima, et mida ta oma suurepärase vormi saavutamiseks tegi.

Ta rääkis, kuidas söögid on lihtsad ent maitsvad, valmivad kiiresti ja üleüldse ei ole kaalu langetamine toitumiskava järgi nii keerukas, kui arvatakse.

Mõtlesin pisut ja vaagisin asja, kaaludes, et ehk saab kuidagi omal jõul. Tundes ennast, siis ilma kõrvalise abita ma aga hakkama ei saaks. Olen iseloomult suhteliselt “pehme” ja kipun isudele kergesti alla andma. Teadsin, et kui on olemas keegi või miski, kes/mis mulle nö. puust ette ja punaseks teeb, mida ja KUI palju süüa, siis just täpselt seda mul vaja olekski.

Liitusin 17. septembril ja valisin perioodiks valisin kolm kuud. Ma polnud endas kindel ja mõtlesin, et kui valin pikema perioodi, siis võin selle „alustamise“ jälle edasi lükata, sest “aega ju on”. Muutust oli aga vaja NÜÜD ja KOHE!

Liitumisel märkisin oma algkaaluks numbri 69,3kg. Esimene päev uue toitumiskavaga oli harjumatu. Maadlesin suhkrusõltuvuse võõrutusnähtudega ja tundisin, kuidas keha nõudis SUHKRUT – pea kumises otsas ja oli tunne nagu läbiksingi mingit võõrutskuuri. Aga see kõik möödus kiirelt, oli tavapärane, sest keha harjub ja kohandub uue olukorraga.

Esimesed edusammud tulid kiirelt

Juba esimese nädalaga kadus 2kg! Tasa ja targu langes kaal ca 200gr võrra päevas ja enesetunne muutus iga päevaga paremaks.

Loomulikult sain ma pidevast ja kindlast kaalulangusest indu juurde, sest järgisin toitumiskava 100%.

Harjumatu oli esialgu igapäevaselt vett juua. Ometigi punnisin need veeklaasid päeva jooksul sisse ja lõpuks sai see igapäevaseks harjumuseks: hommikut alustasin ikka 1-2 klaasi sidruniveega.

Ka toitude tegemisega muutusin aja jooksul osavamaks ja teadlikumaks. Alguses hoidsin väga kramplikult kinni ostunimekirjast ning pean tunnistama, et sellest oli ka väga palju abi, kuid mida aeg edasi ja mida rohkem sai katsetatud erinevaid toite, hakkas kõik käe sisse saama ja elustiiliks muutuma. Ajapikku hakkasid välja kujunema oma lemmikud ning seetõttu muutus ka poes käimine lihtsamaks (teadsin juba peast, mida mul mille jaoks vaja ja kui palju sellest jagub).

Toidu valmistamine üha lihtsamaks

Ka aega, kui palju erineva toidu valmistamiseks kuluda võis, oskasin juba ette planeerida. Kui mul oli lapse kõrvalt rohkem aega, valisin pikema valmimisajaga retsepti, kui aga kibekiire, valisin midagi kerget ja kiiret. Kõik toimis!

Loomulikult tuli ette ka periood, kus kaal lihtsalt seisis, ometigi visuaalselt oli silmnähtav, kuidas keha pidevalt muutus ja vööümbermõõt vähenes.

Alates oktoobrist, otsustasin, et lisaks toitumiskavale hakkan taas regulaarselt trennis käima. Olen varemgi trennis käinud, kuid lapse saamine tõi kaasa suured muutused ja seetõttu ei olnud trennideks lihtsalt aega. Otsustasin bodycombati ja latinissimo kasuks kokku 2-3x nädalas.

Enesetundele mõjus selline üheltpoolt jõuline ja teisalt tantsuline trenn megahästi. Tundsin, kuidas minu keha hakkas rohkem kuju võtma ja iga korraga jõudsin trennis rohkem. Loomulikult oli alguses raske ja higistasin nagu loom, kuid siht silme ees kaalu kaotada ja olla jõuludeks ideaalvormis, püsis silme ees. Kaasa aitas ka hea seltskond ja superlahedad treenerid.

Lõin kõik pahviks

Minu elukaaslane ja lähedased on minu muutusega ülimalt rahul. Kui näitan neile suvel tehtud pilti ja nad võrdlevad seda praeguse minaga, siis ei suutnud nad seda uskuda.

Väga suur abi on olnud minu elukaaslasest, kes on mind kogu aja toetanud ja pakkunud tuge ka siis, kui kaal seisis ja tekkis allaandmise tunne (ja olgem ausad, mingi aeg tekib see tunne kõigil). Tänu temale suutsin reel püsida. Minu praeguseks kaaluks on 63,5kg.

Vana ja uus mina

Toitumiskava õpetas mulle, mida süüa ja kui palju. Olen palju teadlikum tervislikust toitumisest ja toitainetest, mida mu keha igalt toidukorralt peab saama. Jätkan kindlasti ka treeninguid, sest trennipisik on nüüdseks kõvasti-kõvasti sisse juurdunud. Ideaalkaalu soovin saavutada lähima 3 kuuga, et särada oma lapse 2-aastasel sünnipäeval.

Soovin kõigile jõudu ja edu. Suutsin mina, suudad ka Sina!
Berit

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Kuidas toituda peale napsutamist?

  • 20.11.2021
  • Erik Orgu

Kas tuleb tuttav ette - kui napsutad õhtul ja astud kaalule järgneval hommikul, siis näed sa seal mõnda häirivat lisakilo, kui jah, siis loe edasi!

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

  • 28. oktoober 2021
  • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Ma kaotasin!

  • 9. september 2021
  • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!