Jane: kondiitrina saiakestele "EI"! – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Jane: kondiitrina saiakestele "EI"!

  • 15. november 2017
  • Erik Orgu

Kuigi iga päev ümbritsevad mind saiakesed, on seda iroonilisem, et ülekaaluliseks muutusin hoopis ravimite tõttu. Proovisin tulutult mitmel korral kaalu kaotada, kuid lõpuks õnnestus eesmärk saavutada just tänu Erik Orgu toitumiskavale.

Kaalutõus ravimine tõttu

Enamus inimesi arvavad “Näe, ta on end paksuks söönud”, aga tihti ei teata kaalutõusu põhjust. Minu elu muutus drastiliselt 5 aastat tagasi, kui pidin hakkama tarvitama ravimeid, mis tõstsid hüppeliselt söögiisu.

Kindlasti on minu lugu natuke teistsugune, kui teistel kava kasutajatel, aga loodan, et minu lugu toob sarnase saatusega inimestele natuke lootust ja annab indu proovida ning eesmärke täita. Ütlen ausalt, see on suur stressitekitaja, kui oled olnud ilus, kena, sale ja ühel päeval see muutub ning aastatega läheb asi nii käest ära, et langed suurde masendusse ja proovid nii siit kui ka sealt, et saada natuke kaalu alla, aga midagi ei muutu.

Eelnevad kavad ei toonud edu

Kui ühel ilusal maikuu päeval näitas kaal minu 162-sentimeetrise pikkuse juures 85 kg, siis käis peast läbi eriline “krõks” ja otsustasin, et nüüd aitab! Proovisin erinevaid variante ja kavasid, ikka ja jälle ei tulnud sellest midagi välja. Kuid võin öelda, et Eriku kavaga on võimalik eesmärk saavutada. Loomulikult olen ma ka selline, keda on vaja natuke tagant utsitada ja tegelikult on Erik seda ka teinud.

Toetav perekond

Ma ei rääkinud oma plaanist eriti kellelegi, sest taas libastudes oleksin enda hinnangul saanud kriitikat. Vaid pere teadis ja esimesena rääkisin lastele, sest nemad on ka mul suured käehoidjad. Nad testisid mind palju, kui ostsid endale häid snäkke ja nii kui ma proovisin sealt haarata midagi, löödi mulle vastu näppe ja öeldi “Sul on vaja Orgu kava jälgida”. Loomulikult olen ma neile tänulik, et nad on mind toetanud ja uskunud mu püüdlustesse.

Kondiitrina saiakestele “EI”

Eriku kava kasutades sai paika, millist toiduainet millisel ajal süüa ja see kaotas näksimise vajaduse. Magusaisu pole mul kunagi suur olnud, sest kondiitrina kõige selle magusa sees olles ei isutagi väga selle järele. Kuigi töö tõttu on tarvis palju maitsta ja kerge oleks kiirel hommikul haarata ahjust üks kaneelirull ja juua kohvi peale. Õnneks on muutunud mu töökorraldus ja see kaneelirull ei ahvatle mind enam üldse.

Kolme kuuga -10 kg ja kaal püsib

Kuigi alguses oli raske harjuda uute toiduainetega, siis 2 nädalat hiljem läks juba palju libedamalt. Seadsin endale eesmärgi, et pean suve lõpuks kaotama 10 kg ja siis vaatan edasi. Kui aga saavutus tuli vaid 3 kuuga, siis olin kindel, et kõik on võimalik ja nüüd saab vaid paremaks minna. Panin endale uue eesmärgi, milleks oli kaotada uue aasta suveks veel 15 kg, et oleksin lõpuks ideaalkaalus.

Paljud mõtlevad ka sellele, kuidas soovitud kaalu hoida ja selleks tegin ma paarikuise katse. Edaspidi kombineerisin Eriku kava ja oma toite, mis olid tervislikud ja ka väljas söömas käies tegin valikuid nii, et ei oleks ebatervislik. Hakkasin end ka pisut aktiivsemalt liigutama. Paari kuu pärast näitas kaal täpselt samu numbreid. Nii, et kõik on kõik võimalik. Nüüd aga alustasin uuesti kaalulangetust ja ka see toimib ilusti.

Kõik on võimalik

Ma arvan, et kui ikka midagi väga tahta ja panna paika eesmärgid, kui on just see õige aeg ja käib see õige “krõks” su sees ära, siis on kõik võimalik. Kui toitumine on paigas ja oled reel, siis suudad juba ka treeningutes osaleda. Naudin nüüd oma elu rohkem ja soovitan kõigil proovida. Kui siiski komistad, pole hullu, vaid tõuse ja proovi uuesti.

Erik Orgu aitab kõiges! Aitäh sulle, Erik!

Minu kohupiimakook ja ürdileib

Kui Sa tahad süüa magusat ja hoida samal ajal kehakaalu kontrolli all, siis on Sinu jaoks parim lahendus minu kohupiimakook vaarikate ja mustsõstardega, sest selles on 30% vähem süsivesikuid ning rasva kui teistes kookides.

Tahan kooki!

Kui Sulle meeldib süüa leiba ja hoida samal ajal kehakaalu kontrolli all, siis soovitan just oma ürdileiba, sest selles on 40% vähem süsivesikuid kui teistes leibades ja see sisaldab ainult looduslikult esinevaid suhkruid.

Tahan leiba!

Minu kohupiimakook ja ürdileib

Kui Sa tahad süüa magusat ja hoida samal ajal kehakaalu kontrolli all, siis on Sinu jaoks parim lahendus minu kohupiimakook vaarikate ja mustsõstardega, sest selles on 30% vähem süsivesikuid ning rasva kui teistes kookides.

Tahan kooki!

Kui Sulle meeldib süüa leiba ja hoida samal ajal kehakaalu kontrolli all, siis soovitan just oma ürdileiba, sest selles on 40% vähem süsivesikuid kui teistes leibades ja see sisaldab ainult looduslikult esinevaid suhkruid.

Tahan leiba!

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

5 viisi, kuidas ennast motiveerida!

  • 10. august 2019
  • Erik Orgu

Jagan sulle täna 5 head nippi, kuidas saad ennast ise motiveerida. Mina ise kasutan neid nippe igapäevaselt. Tegemist on väga lihtsate asjadega, mis ei nõua aega ega raha. Loe edasi ja saad teada :)

Blog article

Head kalorid vs halvad kalorid!

  • 8. august 2019
  • Erik Orgu

Päris tihti loen ja kuulen, kuidas räägitakse headest ja halbadest kaloritest ning ma ohkan sügavalt, sest selle jutu rääkija või kirjutaja ei saa aru, millest ta räägib!

Blog article

Kas jäätis jahutab keha või on see magus vale?!

  • 25. juuli 2019
  • Erik Orgu

Suvi on see aeg, kus inimesed söövad kõige rohkem jäätist ja üks peamisi põhjuseid on see, et räägitakse, et jäätis jahutab keha! Mis sina arvad, kas jäätis jahutab keha? Ära palun enne edasi loe, vaid võta 3 sekundit ja vasta endale. 1-2-3. Nüüd palun loe edasi.