Kaalust alla Erikuga – kõik on võimalik! Eha lugu – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Kaalust alla Erikuga – kõik on võimalik! Eha lugu

  • 28. august 2017
  • Erik Orgu

Kaalust alla on edukalt võimalik võtta kõigil – nii neil, kellel perekonnas on „halvad geenid“, sünnitanud 4 last,  juba pensioniealised või elu täis stressi ja väljakutseid. Seda tõestasid Erik Orgu edukate kaalualandajate lõunale kogunenud 14 naist ja meest, kellest täna tutvustame lähemalt Eha.

Varajasel lõunajal aurasid kohvik Viktuse letilkaks vaagnat imemaitsva ja tervisliku lõunasöögiga – oodates kohtuma edukaid kaalualandajaid üle Eesti. Kohvik, mis nädalavahetusel on tavaolukorras suletud, sai vaid mõni hetk pärast toidu väljakandmist täidetud kaunite ja rõõmsate inimestega. Ja miks peaksidki need inimesed tundma end teisiti, kui nad kogunesid tähistama võitu suure kaalu, halva elustiili, madala energiataseme ja paha meeleolu üle? Toitumine tõesti muudab elu.

Tegin valesid asju

Eha, kes alustas Hiiumaalt Tallinnasse sõitu juba kell 6:30 alustas, näeb välja uskumatult sale ja sihvakas. Ometigi kaalus naine pärast neljanda lapse sündi 85 kg. „Ülekaal häiris mind kogu aeg, piinasin ennast veepäevadega. Olin kaalujälgija ja võtsin 23 kilo alla jaga see tuli kiirelt tagasi. Ja siis kadus lootus ja usk, et alla saamine üleüldse võimalik on,“ rääkis ta.

Otsustavaks faktoriks sai telekast nähtud Eriku saade „Kaalul on rohkem kui elu“. „Mulle meeldis Erik, ta oli piisavalt konkreetne, vajasin seda. Kirjutasin talle aga ei uskunud, et mingit tulemust suudan teha,“ meenutas ta.

Ometigi alustas hiidlane tervislikku toitumist ja treenimist, usk silme ees, et ehk õnnestub 65 kilo peale saada. Keerulisemaks tegi olukorda tervis – 2011 oli naisel põlveoperatsioon, enne seda veel seljaopp.

„Ja sain 59!“, rõõmustas ta. „Arst imestas, et ma üldse kunagi suudan joosta. Aga kerge kehaga pole see mingi probleem. Praegu käin arstide juures väga vähe,“  rääkis ta ja lisas, et algus oli siiski päris keeruline. “Pidin nisuhjahud ja alkoholi välja viskama – olin sellega nii harjunud! Ja õigesti kokkamise õppimine võtab paar nädalat aega – köögis tuleb alguses rohkem aega veeta.“

Kaal hakkas kiiresti langema

Samas oli ta kindel, et alla ei anna. „Olen keskealine – mõtlesin, et see on viimane võimalus kaalust alla saada, sest kui vanus tuleb, siis ei saavuta enam midagi. Kaal hakkas kiiresti langema ja energiat tuli kõvasti juurde. Elu on hoopis teine!“ rääkis nüüd poolmaratone ja uute riiete ostmist nautiv naine.

Kui kaalujälgijatega tuli tal kaal tagasi, siis nüüd enam mitte. Miks? „Kaal püsib sellepärast, et mul oli elustiilimuutus – kõht on Eriku toitudega piisavalt täis, ma ei taha enam magusat, energiat on kõvasti, peavalud ja kõrge vererõhk ka enam ei kimbuta,“ rääkis ta edu tagamaadest.

Täna, kui Eha käib poes, jälgib ta aeg-ajalt, mida inimesed korvi panevad. „Nii palju on räpstoitu! Ja siis näed selle tulemust korvi käeshoidja peal,“ muretses ta. „Minu jaoks on mingid riiulid nüüd täiesti „tühi auk“: küpsised, šhokolaad, joogid. Joon ainult vett ja rohelist teed. Ka kohvist olen loobunud ega igatsegi enam.“

Kuidas toime tulla raskete hetkedega? „Kui kaal hakkab langema, siis raskeid hetkeid tegelikult enam ei ole – kaalulangus ise motiveerib edasi minema. Sünnipäevadel ma torti ei soovi, see ei ole mulle raske, kuna õigesti toitudes kaob piinav magusaisu. Tahan elu nautida ja olla õnnelik ja praegu on see õnnestunud. Olen väga rõõmus, et olen suutnud oma ideaalse kaalu saavutada ja seda hoida!“

Eha

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Ma kaotasin!

  • 9. september
  • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!

Blog article

Mida teha siis, kui oled ära eksinud!

  • 3. september 2021
  • Erik Orgu

Selles postituses ei tule juttu sellest, kuidas võõras linnas või riigis leida üles koht, kuhu soovid minna. Küll aga tuleb juttu sellest, kui oled oma elus jõudnud tundmatusse kohta, kus sa olla ei soovi või siis tahad lihtsalt paremat kohta leida. See kus sa praegu oled ei pruugi su sobida su hingele ega ihule, tavaliselt on mõlemad, aga võib ka olla üks või teine.

Blog article

Suhted ja söömine

  • 25. august
  • Erik Orgu

Otsustasin sel teemal kirjutada, sest me kõik oleme kogenud suhte rõõmuhetki ja raskeid hetki. Oma karjääri jooksul olen pidanud palju tegelema inimestega, kelle suhted söömist mõjutavad ja ilmselgelt olen ka ise mõjutatud olnud.