Kaalust alla Erikuga – kõik on võimalik! Eha lugu – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Kaalust alla Erikuga – kõik on võimalik! Eha lugu

  • 28. august 2017
  • Erik Orgu

Kaalust alla on edukalt võimalik võtta kõigil – nii neil, kellel perekonnas on „halvad geenid“, sünnitanud 4 last,  juba pensioniealised või elu täis stressi ja väljakutseid. Seda tõestasid Erik Orgu edukate kaalualandajate lõunale kogunenud 14 naist ja meest, kellest täna tutvustame lähemalt Eha.

Varajasel lõunajal aurasid kohvik Viktuse letilkaks vaagnat imemaitsva ja tervisliku lõunasöögiga – oodates kohtuma edukaid kaalualandajaid üle Eesti. Kohvik, mis nädalavahetusel on tavaolukorras suletud, sai vaid mõni hetk pärast toidu väljakandmist täidetud kaunite ja rõõmsate inimestega. Ja miks peaksidki need inimesed tundma end teisiti, kui nad kogunesid tähistama võitu suure kaalu, halva elustiili, madala energiataseme ja paha meeleolu üle? Toitumine tõesti muudab elu.

Tegin valesid asju

Eha, kes alustas Hiiumaalt Tallinnasse sõitu juba kell 6:30 alustas, näeb välja uskumatult sale ja sihvakas. Ometigi kaalus naine pärast neljanda lapse sündi 85 kg. „Ülekaal häiris mind kogu aeg, piinasin ennast veepäevadega. Olin kaalujälgija ja võtsin 23 kilo alla jaga see tuli kiirelt tagasi. Ja siis kadus lootus ja usk, et alla saamine üleüldse võimalik on,“ rääkis ta.

Otsustavaks faktoriks sai telekast nähtud Eriku saade „Kaalul on rohkem kui elu“. „Mulle meeldis Erik, ta oli piisavalt konkreetne, vajasin seda. Kirjutasin talle aga ei uskunud, et mingit tulemust suudan teha,“ meenutas ta.

Ometigi alustas hiidlane tervislikku toitumist ja treenimist, usk silme ees, et ehk õnnestub 65 kilo peale saada. Keerulisemaks tegi olukorda tervis – 2011 oli naisel põlveoperatsioon, enne seda veel seljaopp.

„Ja sain 59!“, rõõmustas ta. „Arst imestas, et ma üldse kunagi suudan joosta. Aga kerge kehaga pole see mingi probleem. Praegu käin arstide juures väga vähe,“  rääkis ta ja lisas, et algus oli siiski päris keeruline. “Pidin nisuhjahud ja alkoholi välja viskama – olin sellega nii harjunud! Ja õigesti kokkamise õppimine võtab paar nädalat aega – köögis tuleb alguses rohkem aega veeta.“

Kaal hakkas kiiresti langema

Samas oli ta kindel, et alla ei anna. „Olen keskealine – mõtlesin, et see on viimane võimalus kaalust alla saada, sest kui vanus tuleb, siis ei saavuta enam midagi. Kaal hakkas kiiresti langema ja energiat tuli kõvasti juurde. Elu on hoopis teine!“ rääkis nüüd poolmaratone ja uute riiete ostmist nautiv naine.

Kui kaalujälgijatega tuli tal kaal tagasi, siis nüüd enam mitte. Miks? „Kaal püsib sellepärast, et mul oli elustiilimuutus – kõht on Eriku toitudega piisavalt täis, ma ei taha enam magusat, energiat on kõvasti, peavalud ja kõrge vererõhk ka enam ei kimbuta,“ rääkis ta edu tagamaadest.

Täna, kui Eha käib poes, jälgib ta aeg-ajalt, mida inimesed korvi panevad. „Nii palju on räpstoitu! Ja siis näed selle tulemust korvi käeshoidja peal,“ muretses ta. „Minu jaoks on mingid riiulid nüüd täiesti „tühi auk“: küpsised, šhokolaad, joogid. Joon ainult vett ja rohelist teed. Ka kohvist olen loobunud ega igatsegi enam.“

Kuidas toime tulla raskete hetkedega? „Kui kaal hakkab langema, siis raskeid hetkeid tegelikult enam ei ole – kaalulangus ise motiveerib edasi minema. Sünnipäevadel ma torti ei soovi, see ei ole mulle raske, kuna õigesti toitudes kaob piinav magusaisu. Tahan elu nautida ja olla õnnelik ja praegu on see õnnestunud. Olen väga rõõmus, et olen suutnud oma ideaalse kaalu saavutada ja seda hoida!“

Eha

Minu kohupiimakook ja ürdileib

Kui Sa tahad süüa magusat ja hoida samal ajal kehakaalu kontrolli all, siis on Sinu jaoks parim lahendus minu kohupiimakook vaarikate ja mustsõstardega, sest selles on 30% vähem süsivesikuid ning rasva kui teistes kookides.

Tahan kooki!

Kui Sulle meeldib süüa leiba ja hoida samal ajal kehakaalu kontrolli all, siis soovitan just oma ürdileiba, sest selles on 40% vähem süsivesikuid kui teistes leibades ja see sisaldab ainult looduslikult esinevaid suhkruid.

Tahan leiba!

Minu kohupiimakook ja ürdileib

Kui Sa tahad süüa magusat ja hoida samal ajal kehakaalu kontrolli all, siis on Sinu jaoks parim lahendus minu kohupiimakook vaarikate ja mustsõstardega, sest selles on 30% vähem süsivesikuid ning rasva kui teistes kookides.

Tahan kooki!

Kui Sulle meeldib süüa leiba ja hoida samal ajal kehakaalu kontrolli all, siis soovitan just oma ürdileiba, sest selles on 40% vähem süsivesikuid kui teistes leibades ja see sisaldab ainult looduslikult esinevaid suhkruid.

Tahan leiba!

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

5 viisi, kuidas ennast motiveerida!

  • 10. august 2019
  • Erik Orgu

Jagan sulle täna 5 head nippi, kuidas saad ennast ise motiveerida. Mina ise kasutan neid nippe igapäevaselt. Tegemist on väga lihtsate asjadega, mis ei nõua aega ega raha. Loe edasi ja saad teada :)

Blog article

Head kalorid vs halvad kalorid!

  • 8. august 2019
  • Erik Orgu

Päris tihti loen ja kuulen, kuidas räägitakse headest ja halbadest kaloritest ning ma ohkan sügavalt, sest selle jutu rääkija või kirjutaja ei saa aru, millest ta räägib!

Blog article

Kas jäätis jahutab keha või on see magus vale?!

  • 25. juuli 2019
  • Erik Orgu

Suvi on see aeg, kus inimesed söövad kõige rohkem jäätist ja üks peamisi põhjuseid on see, et räägitakse, et jäätis jahutab keha! Mis sina arvad, kas jäätis jahutab keha? Ära palun enne edasi loe, vaid võta 3 sekundit ja vasta endale. 1-2-3. Nüüd palun loe edasi.