Ly: toitumiskavaga ühe aastaga 21,5 kilo kergemaks! – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Ly: toitumiskavaga ühe aastaga 21,5 kilo kergemaks!

  • 23. oktoober 2017
  • Erik Orgu

Minu kaalutõus sai alguse lapseootusega. “Rasedad võivad omale kõike lubada” tundus täpselt sobiva vabandusena, et isudele järele anda ja nautida süümepiinadeta ja piiramatult kõike, mida hing ihaldas.

Teine müüt, mida kuulnud olin, kinnitas, et imetamisega kaovad kõik liigsed kilod nagu võluväel. Aga võta näpust! Mina olin hoopis nende väheste õnnetute hulgas, kellel rinnaga toitmisel kaal tõusma hakkas.

Ise muidugi aitasin sellele jõudsalt kaasa: õhtul, kui laps magas, siis premeerisin ennast kohupiimakreemi, maitsestatud jogurti ja küpsistega. Järjekordne vabandus “Aga ma peangi sööma, et lapse jaoks piisavalt rinnapiima oleks” sobis jälle hästi.

Ka liikumisest ei tulnud suurt midagi välja, sest lapsele ei meeldinud vankris olla ja pikki jalutuskäike me seetõttu ei teinud. Niisiis võtsime päev-päevalt koos pisikesega juurde.

Möödunud aasta jaanuaris sain kokku töökaaslastega ühel toredal saunaõhtul, mil ühel hetkel tekkis ka see moment, et oh, läheme kaalu peale vaatame, palju keegi kaalub! No ja siis see šokk mind tabaski – sealt vaatas au ja uhkusega vastu paar kriipsu alla 90 kilo. Ise ma muidugi ei osanud oodata, et see number nüüd NII suur on.

Kevade hakul hakkasin trennis käima. Esialgu oli see ikka paras väljakutse. Esimese trenni esimesed 5 minutit mõtlesin täitsa tõsiselt, et ma vist nüüd suren ära. Üldse ei jaksanud. Pealegi, olin ainus algaja, kus teised kõik edasijõudnutena juba teadsid mida teha ja siis mina oma ülekaaluga ja teadmata, mida teha. Võisin seal ikka paras kloun olla. Trennisaali peeglitest hoidsin targu eemale. Ja need trennijärgsed paar päeva – oh seda valu! Miski aga sundis mind ikka ja jälle trenni tagasi pöörduma.

Eriku kavast olin varemalt kuulnud ja teda ka kaalulangetajate telesaatest näinud. Mäletan, et tol ajal vaatasin, et issand, kui karm onu! Nüüd aga oli mul seda karmi onu endal vaja, kes aitaks ka minu piirid paika saada.

Teadsin, et üks endine koolikaaslane alustas Erik kava jälgimist ja mõtlesin, et vaatan, kuidas tal läheb. Kuu möödudes küsisin temalt, et kui palju kaalu tal õnnestus 1 kuu jooksul langetada ja olin hämmingus, kui ta teatas, et ta langetas 10 kilo!

Facebookis hakkas silma Eriku reklaam, mis lubas, et tasuta prooviperioodi 3 päeva jooksul kaotad oma esimese kilo. Mõtlesin, et proovin siis ka. Ja nagu lubatud: 3 päeva jooksul oligi 1 kilo kadunud. Tegin seejärel aastase liitumise.

Vaadates retsepte ja koostisosasid arvasin alguses, et kava jälgimine on kallis ja “mingi rikaste värk”, aga tegelikkuses on hoopis vastupidi: kõik see mõttetu ninn-nänn, mis nüüd ostmata jääb, teeb toidukorvi hoopis odavamaks.

Toiduvalikutes olen teinud päris kardinaalseid muutusi: nisujahutooted on menüüst väljas. Soust-kartul, mis enne sagedasti meie toidulaual koha leidis, on nüüd asendunud palju paremate roogadega. Suhkur on asendunud meega ja kookospalmi suhkruga, kookosrasv on uus ja meeldiv leid.

Poolfabrikaadid on minevik. Nende maitse tundub tänaseks nii soolane ja nii võlts, et ei tekigi mitte mingit isu neid süüa. Sama lugu on maitsestatud jogurtiga – see on nii magus ja kunstliku maitsega, et parem teen ise maitsestamata jogurtist ja marjadest palju maitsvama asja. Minu tänaseks 2-aastane laps sööb samuti hea meelega toitumiskava toite. Maitsestatud jogurti värvilised pakendid muidugi meelitavad tarbima, kuid kui olen tal lasknud seda maitsta, siis peale esimest lusikatäit ütleb ta: “väkk”.

Üritan süüa ja oma perele pakkuda võimalikult naturaalset toitu. Toidupoes näiteks valmistooted ja koogikesed, mis enne oli “hea ja lihtne valik” praegu enam üldse ei isuta. Pealegi ma ju ei tea täpselt, mis seal sees on.

Enne tegin mehele eraldi toite, kuid ükskord, kui õhtusöögiks meile mõlemale sama toitumiskava toidu tegin, oli mees meeldivalt üllatunud teadmata isegi, et see on kava toit. Kuna talle väga maitses, sööme mõlemad alates sellest toitumiskava toite. Ja kaalunumbrites väljendub see ka temal: alustades kaalus ta mõned kriipsud üle 100, tänaseks on kaal 90 ringis. Meil on kujunenud välja ka mõned lemmikud toitude hulgast, mida me vähemalt kord nädalas peame kodus tegema.

Sügisel, kui tagasi tööle läksin, oli kolleegide üllatus suur. Imestused ja imetlevad küsimused, et kuidas end nii heasse vormi olen saanud. Minu eeskujul on ka paar töökaaslast otsustanud toitumiskavaga liituda.

Trennis käimistega olen regulaarselt jätkanud ja see on nii mõnus! Naudin oma liigutamist ja kehale pühendatavat aega täiel rinnal. Trenniskäigud on mulle omamoodi motivaatoriks ja edasiviivaks jõuks. See hea enesetunne ja rahulolu, mis peale trenni on. Mul on spordikeskuse kuukaart, mis annab piiramatu kasutuse rühmatreeningutele ja jõusaali. No rumal, kes ei tahaks selle puhul võtta maksimumi. Ah jaa veel see, et spordikeskus, kus käime asub meie elukohast 25 km kaugusel. Patt oleks mitte teha kahte trenni järjest. Mõnel päeval isegi kolm.

Peale trenni on ette tulnud küll tunnet, et ohh ma tegin nii palju, nüüd saaks ju midagi “paremat” endale lubada kuid, siis juba mõte töötab ette: milleks seda tööd ja vaeva ära rikkuda? :)

Igal kevadel, lapse sünnipäeval, teeme perepilte. Kui sel aastal oma pildi kätte saime ja eelmise aasta pildi sinna kõrvale panen, siis vajus endalgi üllatusest suu lahti! Tol ajal ei saanud ise arugi KUI ümmargune ma olin! Tänaseks kaalun 64,7 kilo ja olen aastase toitumiskava järgimise ajaga olen kaotanud 21,5 kilo.

Arvan, et eduka kaalulangetuse saladus on püsivus ja järjepidevus jääda endale kindlaks ja mitte langeda ahvatluste ohvriks. Polnud minulgi see teekond 100% roosiline. Nii mõnelgi korral tuli ette libastumisi ja olukordi, kus mul polnud võimalust kava jälgida, aga siis tuli uuesti tahtmine ja motivatsioon jätkata ning organism on juba harjunud selle uue eluga.

Teistele lapseootel ja imetavatele emadele, kes ei suuda omal käel üleliigsetest kilodest lahti saada või ei soovi kaotada kontrolli oma kaalu üle, soovitan kindlasti kavaga liituda või pöörduda spetsialisti poole, see teeb elu tunduvalt lihtsamaks. Julge peale hakkamine on pool võitu!

Soovin kõigile suurt tahet, julget pealehakkamist ja usku endasse. Iga algus on raske, kuid, kui koged tulemusi enesetundes ja märkad välimuses, annab see sulle veel rohkem juurde jõudu ja motivatsiooni liikuda edasi oma eesmärgini. Lõpptulemus on SUPER!

Ly

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Kuidas toituda peale napsutamist?

  • 20.11.2021
  • Erik Orgu

Kas tuleb tuttav ette - kui napsutad õhtul ja astud kaalule järgneval hommikul, siis näed sa seal mõnda häirivat lisakilo, kui jah, siis loe edasi!

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

  • 28. oktoober 2021
  • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Ma kaotasin!

  • 9. september 2021
  • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!