Marko: aastaga 30kg kaalust alla – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Marko: aastaga 30kg kaalust alla

  • 12. detsember 2017
  • Erik Orgu

Et elu muuta, peab juhtuma midagi väga head või väga halba. Minul saabus selgus kahjuks viimasega.

Vaatamata sellele, et olin üle 10 aasta üritanud omast tarkusest kehakaalu kontrolli all hoida, ei tulnud sellest väga midagi välja. Niipea, kui mõned kilod alla sain, tulid need hiljem kiiresti tagasi.

Kiirtoit tõi kaalu

Söömisega oli nii kuidas juhtus ja mida kiiresti kätte sai: pizzad, burgerid, Coca-Cola. Salatitest ja värskest toidust ma lugu ei pidanud ega pidanud neid ka vajalikuks. Kõht sai ju muudmoodi ka täis. Dieet ei tulnud pähegi!

Treening ei olnud samuti minu prioriteet. Viimati tegin teadlikult sporti teismelisena, kui kaalusin 68 kilo, käisin poksitrennis ning olin ka muidu aktiivne ja liikuv.

Insult või infrakt

Nii see siis läks, et ühel hetkel avastasin, et autorooli on keeruline pääseda – kõht jääb ette.

Selguse hetk tabas mind ajahetkel, kui ühel kaunil päeval toimetati mind kiirabiga haiglasse.

Ei olnud pikka uuringut vaja, piisas vererõhu mõõtmisest, kui põhjused olid selged: minu vererõhk oli 170 ja kaalult vaatas vastu 99.9 kg. Arst teavitas tõsisel ilmel, et kui ma nüüd kohe midagi ette ei võta, on minu väljavaated viie järgneva aasta jooksul: insult või infarkt.

Tol hetkel oli selge, et pean oma elustiili kardinaalselt muutma ja kaalust alla võtma. Olin jälginud toitumisnõustaja Eriku telesaateid ja uurisin lisa internetist. Tekkis usaldus ja mõistmine Eriku tegevusest ja sealt tuligi otsus toitumiskavaga liituda. Koostasin endale esimese nädala menüü, peale lisakilode polnud ju midagi kaotada!

Naudin kokkamist

Esimesed katsetused köögis olid ikka suhteliselt katastroofilised. Kui ei ole iial endale süüa teinud ja elanud valmistoitudest, võib isegi muna praadimine tunduda ületamatu raskusena.

Esimestel nädalatel ikka juhtus, et üht-teist kõrbes või läks maitsestamine tuksi, aga tasapisi tuli harjumus. Õnneks on Eriku tervislikud retseptid ka väga lihtsad ning täpselt on öeldud, kuhu, mida ja millal lisada. Tänaseks olen toidu valmistamisega harjunud ja võin öelda, et isegi naudin kokkamist.

Kava järgi ette nähtud kogused olid minu jaoks esialgu isegi liiga suured – mu keha ei olnud ilmselt harjunud, et tervislikud toiduained täidavad nii hästi kõhtu ja kõht püsib nii kaua täis.

Suurepärane enesetunne

Esimesed tähelepanekud, et tervislik menüü toimib, tulid minu enesetundes - see muutus suurepäraseks! Esimene muutus oli vererõhu märgatav langus neljandal nädalal peale toitumiskavaga alustamist. Väljanägemises olid tulemused samuti näha: iga nädalaga muutus kõht väiksemaks 1 cm võrra ega käinud enam vastu rooli. Ka riided hakkasid jälle lahedamalt selga mahtuma. Teekonna alguses oli minu vööümbermõõt 116 cm ja hetkel 80 cm.

Aastaga 30 kg kaalust alla

Kui 3 kuuga võtsin kaalust alla peaaegu 16 kg, siis nüüdseks olen aastaga kaotanud 30 kg. Kaalusin nii vähe teismelisena! Võin kindlalt öelda, et olen saavutanud oma ideaalkaalu. Suudan isegi trenni teha. Vererõhk on normis ja seda ilma ravimiteta - selle kõige taga on tervislik toitumine. Miks ma seda varem enda jaoks ei avastanud?!

Sõbrad naeravad külla tulles, et ära hoia kõhtu sees. Õnneks ei pea ma seda tegema, sest kõht, mis enne olemist segas, on alatiseks minevik.

Soovitan ja usaldan Erik Orgu toitumiskava

Kõigile meestele, aga ka muidugi naistele, kes on märganud, et kehakaal kasvab, kuid ei ole sellega midagi ette võtnud, soovitan end kätte võtta enne, kui tervis häirekella annab. Algatuseks võiks oma toidulaualt välja jätta poolfabrikaadid ja asendada need päris toiduainetega, süüa rohkem värskeid salateid ja tarbida rohkelt vett. Lisaks jälgida korrapärast toitumist ja unustada ära kiirtoidud, burgerid, pizzad, hot-dog’id ja muu säärane. Kui ise ei oska, siis liitu toitumiskavaga, see garanteerib, et jõuad soovitud tulemuseni. Eriku toitumiskavas on valgud, rasvad ja süsivesikud tasakaalus, samuti vitamiini ja mineraalid, nii et ise ei pea mõtlema, vaid sööma maitsvaid, soodsaid ja nagu näha, siis ka salendavaid toite.

Minu saladus edukaks kaalulangetuseks on 100% usaldust Erik Orgu toitumiskava suhtes. Ilma Erikuta ei oleks ma praegu selles kergema mina punktis. Aitäh!

Marko


Ära oota, kuni Sinuga midagi halba juhtub nagu juhtus Markoga. Liitu Erik Orgu toitumiskavaga juba täna, võta kaalust alla 1 kg nädalas ja saavuta oma ideaalkaal tasuta! Komplimendid, rohkem energiat ja teravama pea saad veel lisaks. Tule loe tingimustest lähemalt!

Liitu!

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Kuidas toituda peale napsutamist?

  • 20.11.2021
  • Erik Orgu

Kas tuleb tuttav ette - kui napsutad õhtul ja astud kaalule järgneval hommikul, siis näed sa seal mõnda häirivat lisakilo, kui jah, siis loe edasi!

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

  • 28. oktoober 2021
  • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Ma kaotasin!

  • 9. september 2021
  • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!