Rita: kolme kuuga langes kaal -13,5 kg – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Rita: kolme kuuga langes kaal -13,5 kg

  • 10. september 2017
  • Erik Orgu

Minu kaalulangetamise lugu sai alguse poolteist aastat tagasi, kui loobusin päevapealt suitsetamisest. Selle tulemusena kasvas söögiisu ja andsin oma suurenevatele isudele muudkui järele. Kehakaal kasvas ja kasvas, vaatamata sellele, et tegin korralikult trenni.

Hankisin endale ühe toitumis- ja treeningkava, kuid selle tulemusena kaal ei langenud, vaid hoopis kasvas. Jätkasin siis omast tarkusest – enda arvates hästi tervislikult, mis tähendas rasvavaeseid toite ning palju köögi- ja puuvilju, kuid ka see ei aidanud.

Olin näljane ja kurnatud

Kogu selle tralli tagajärjel olin hoopis pidevalt näljane, mis kurnas nii füüsiliselt, kui vaimselt. Andsin lõpuks täiesti alla: sõin, mida heaks arvasin ja “nautisin elu”.

Sisimas aga piinas mure väljanägemise pärast, mis polnud kaugeltki mitte see, millega ma rahul oleks olnud. Üritasin sellest üle olla, kuid iseendale ju ei valeta. Selleks hetkeks oli minu kehakaal tõusnud rekordilisele tasemele 92.5 kg.

Erik Orgu programmist olin põgusalt kuulnud ja otsustasin proovida, lootuses, et ehk aitab see mindki. Peale esialgset 5-päevast tasuta liitumisperioodi arvasin, et minust selle jälgijat ikka vist ei saa kuna kokkamine pole minu tugevam külg. Olin ju seni olnud nagu nõiaringis: kui kaal ka natuke langes, tuli see peagi kolinal tagasi.

Viimane piisk

Suvel tegi poeg mulle ettepaneku minna kaheks nädalaks seljakotimatkale Hispaaniasse. Olin kohe nõus ning otsustasin, et nüüd on õige aeg käes ja sellest seiklusest saab alguse minu suur muutus. Teadsin kindlalt, et saagu, mis saab, toitumiskava peab mind aitama.

Selleks ajaks olin lugenud paljude teiste kaalulangetajate edulugusid ja nende põhjal tundus kõik nii lihtne olevat. Miks siis mitte ka minu puhul? Lubasin endale, et seekord saan sellega hakkama. Kaotada polnud enam niikuinii mitte midagi. Tundsin, et see on minu ainus päästerõngas.

Liitusin programmiga uuesti 29. augustil 2016, esialgu ettevaatlikult, üheks kuuks. Toitumiskava jälgisin piinliku täpsusega ja esimese nädala lõpuks oli kaal 2.1 kg langenud. Vägev! Olin ääretult õnnelik.

Oma suureks üllatuseks leidsin, et toitumiskava toitude valmistamine ei võta sugugi palju aega, see on hoopiski väga lihtne ja toidud ise seejuures imemaitsvad. Mina, kes pole köögis toimetamist kunagi eriti fännanud, ootasin põnevusega igat järgmist toidukorda!

Õppisin kokkamist nautima

Esimest korda elus nautisin toiduvalmistamise ja kaalulangetuse protsessi ja üllatus-üllatus, toidu kogused oli päris suured.

Mulle meeldis, et mitte kordagi ei pidanud ma piinlema näljatunde käes! Teisel nädalal vaatas kaalult vastu järjekordne -1,8kg ja nii jätkus see ka edaspidi.

Täiesti vastupidiselt minu eelarvamustele kokkamise osas (et see on tüütu ja aeganõudev), läks köögis toimetamine hoopis tunduvalt lihtsamaks: ma ei pidanud enam oma pead vaevama, mida süüa teha ja mida poest osta, see kõik oli minu eest ära tehtud retseptide ja ostunimekirja näol. Super!

Poes on samuti hea käia: kuna ostan ainult nimekirjas olevaid tooteid, jäävad impulssostud tegemata ja raha alles – järjekordne positiivne muudatus, mis koos toitumiskavaga minu käitumismustrisse lisandunud.

Isud, mis mind varem ahvatlesid, on kadunud, sest saan oma toidust kätte kõik, mis tarvis.

Samas olen oma suhtumise häälestanud hästi stressivabaks: kui ikka soovin lisapuuvilja ära süüa, siis seda ka teen, kaal langeb ikka järjekindlalt.

Oma liikumisharjumustes ei ole ma palju muudatusi teinud. Endiselt meeldib mulle trennis käia ja aeg-ajalt jooksulindil joosta. Selleks tarbeks ostsin koju ka jooksulindi, millel hea sörkida ja intervalltreeningut teha. Ka jõutreeninguks olen hankinud kõikvõimalikud abivahendid. Kodus treenides saan vabalt valida aega, millal treenin ja mulle see vabadus sobib.

Enesetunne suurepärane

Mu enesetunne on igapäevaselt lihtsalt suurepärane! Vee kogused, mida joon ja toidud, mida söön, annavad mulle justkui ekstra-erilise värskuse. Võrreldes varasema eluga jõuan nii rohkem trenni teha ega tunne treeningu järel ja selle ajal lihastes väsimust, mis mind varem kimbutas.

Sõpradelt ja tuttavatelt tuleb ainult komplimente, et näen suurepärane välja. See on nii armas ja teeb tuju heaks. Mitmed neist on samuti nõuks võtnud toitumiskavaga liituda, sest järjest rohkem inimesi on oma kehakaaluga hädas.

Olen alati tahtnud tegeleda bikiinifitnessiga. Nüüdsest teengi selle nimel tööd. Pikk tee on ees, kuid tunnen end ääretult motiveerituna. Kõik on võimalik, kui vaid ise väga soovid.

Kes ütles, et 40+ vanuses oled juba vana? Vastupidi, õige toitumise ja mõõduka liikumise abil annab vananemisprotsessi kaugele edasi lükata.

Kõik on imelihtne

Olen ääretult tänulik Erikule, kes on tulnud välja lihtsalt suurepärase programmiga, mis aitab inimestel kehakaalu langetada nii lihtsal ja loogilisel moel. Polegi tarvis muud, kui teha toite teistmoodi (ja maitsvamalt), süüa kavakohaselt ja kaal langebki. Olen oma kolmekuulise programmi jälgimise vältel nii palju õppinud ja targemaks saanud. Täna tean, et kaalulangetamine ongi tegelikult imelihtne.

Tänaseks olen kava järgi toitunud 3,5 kuud ning kaalulangetus kokku – 13.6 kg. Põnev, või mis!? Ideaalkaaaluni on veel natukene minna ja minu kaalulangetamise teekond jätkub. Tean kindlalt, et saavutan oma seatud sihid!

Rita

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Kuidas toituda peale napsutamist?

  • 20.11.2021
  • Erik Orgu

Kas tuleb tuttav ette - kui napsutad õhtul ja astud kaalule järgneval hommikul, siis näed sa seal mõnda häirivat lisakilo, kui jah, siis loe edasi!

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

  • 28. oktoober 2021
  • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Ma kaotasin!

  • 9. september 2021
  • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!