Sune Vilimaa: kaalust alla ja 10 aastat nooremaks – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Sune Vilimaa: kaalust alla ja 10 aastat nooremaks

  • 10. oktoober 2017
  • Erik Orgu

Saavutasin soovitud kaalu vaid poole aastaga! Uskumatu, et mul ei tekkinud mitte mingisugust magusakiusatust ja kõht oli kogu aeg täis.

Olen kaaluga järjepidevalt hädas olnud peale laste sündi ning lõpuks arvasingi, et ju ma siis peangi suur ja ülekaaluline olema. Muidu ei saanud väga arugi oma suurusest, kuid fotod iseendast ei valeta. Ei tahtnud isegi vaadata oma pilte, sest nii kole ja suur olin.

Ka tervis hakkas ülekaalust märku andma: kiire kõndimisega tekkiv hingeldus ning jalgade, põlvede valu. Sain aru, et ma peaks midagi ette võtma, kuid kuidagi ei saanud ise alustatud.

Lapsed andsid tõuke

Tõuke andsid mulle suuremad lapsed, kes olid kuulnud erinevatest tervislikest toitumiskavadest ja nõustajatest. Nii hakkasingi uurima ja sattusin erikorgu.ee kodulehele.

Ütlen ausalt, et esimene nädal oli mulle küllaltki raske, sest toidukogused olid minu eelmistest kogustest märksa väiksemad ning ma ei saanud enam valimatult süüa, nagu ennem. Kuid see oli ainult esimene nädal. Sealt edasi läks kergemalt, sest organism harjus uute kogustega kiiresti.

Hindan ise oma tahtejõudu, sest vaatamata kava alguses vaevanud isudele, suutsin siiski endale kindlaks jääda ning nüüdseks on see minevik.

Magusaisudega lõpp

See on uskumatu, et mul ei tekkinud toitumiskava jälgides mitte mingisugust magusaisu ja tegelikult oligi kõht täis, sest organism sai kõik vajalikud ained kätte ja parajas koguses. Varem ei osanudki ma seda vaadata ega toitaineid päeva peale jagada.

Kaal hakkas juba esimesel nädalal langema ja see oli äärmiselt hea tunne (tempoga 800 gr – 1 kg). Iga järgmise nädala kaalumine oli ootusärevust tekitav. Sain aru, et kolm korda päevas korralikult, tervislikult ning toitu nautides süüa, on kaalulanguseks vajalik. Mõistsin ka, et võileivad ei ole korralik toit, kuigi ma neid varem väga armastasin.

Tore on ka see, et õppisin erinevaid köögivilju sööma ja erinevaid ning uusi maitseid tundma, mille peale varem isegi ei mõelnud. Super! Loobuma ei olegi pidanud millestki muust kui ainult suhkrust ja nisujahust ning tõtt-öelda on need asendatavad teiste toiduainetega.

Aitäh Sulle Erik, et sa õpetasid mind õigesti toituma! Tänu Sinule olen kaotanud 24 kg ning tunnen ennast hästi ja riidedki said 44 pealt 36-38 suurusnumbri vastu vahetatud. Tänud!

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Kuidas toituda peale napsutamist?

  • 20.11.2021
  • Erik Orgu

Kas tuleb tuttav ette - kui napsutad õhtul ja astud kaalule järgneval hommikul, siis näed sa seal mõnda häirivat lisakilo, kui jah, siis loe edasi!

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

  • 28. oktoober 2021
  • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Ma kaotasin!

  • 9. september 2021
  • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!