Head kalorid vs halvad kalorid! – Erik Orgu blogi logo-est-cleanev100_whiteicon_authoricon_blogicon_calendaricon_carbsicon_check-checkedicon_nav_menuicon_fatsicon_fibericon-leaveicon_menuicon-menuicon_proteinicon-recipesicon_nav_shoppingicon-sugaricon-tentpoles-eyeglassesicon-tentpoles-hearticon-tentpoles-loseweight-2icon-tentpoles-thumbsupicon_timerdietless-cropped-cleanlogo-est-cleanlogo-est-with-bylineArtboard 2swipetap-lefttap-right

Head kalorid vs halvad kalorid!

  • 8. august 2019
  • Erik Orgu

Luba ma selgitan - kalor on energia mõõtühik ja see ei saa hea ega halb olla, see on lihtsalt mõõtühik! Kui me räägime toiduenergia mõõtmisest, siis peaks tegelikult ütlema kilokalor, aga jääme kalori juurde, sest seda kasutab 99.9% inimestest ja nii on arusaadavam. :)

Tulles nüüd “heade ja halbade” kalorite juurde, siis mõeldakse selle all enamasti: tervislik toit = head kalorid ja ebatervislik toit = halvad kalorid.

Nüüd kordame kiiresti üle, mis on tervislik ja ebatervislik toit: tervislikku ebatervislikust eristab see, et tervislikus on küllaga mikrotoitained, aga ebatervislikus pole neid või siis on väga vähe.

Makrotoitained rasv, valk ja süsivesik ning madal kaloraaž pole näitajad, kas toit või toiduaine on tervislik, sest ebatervislikl toit/toiduaine peab neis või vähemalt ühest makrotoitainest koosnema.

Tervisliku toidu või toiduaine määrab ära enamasti vitamiinid ja mineraalid, sest need omakorda on rasvas, valgus ja süsivesikutes.

Tervislik toit määrab meie organismi heaolu ning muidugi mängib rolli ka see, kui tihti Sa seda sööd?

Minu soovitus on seda võimalikult tihti süüa ja ebatervislikku võimalikult harva - me kõik sööme tegelikult ebatervislikku toitu ning see on fakt. Kui seda teha aga lihtsalt harva ja vähe, siis ei juhtu midagi. :)

Seega inimene, kes soovis teada, kas makaron ja majonees on sama, mis kanarind ja brokolli, kui jääb sama kaloraaž, siis loodan, et said oma vastuse. :)

Aga täpsustan üle, et see pole sama, aga pikapeale hakkab keha karjuma, kui liiga tihti ebatervislikku toitu sööd…see väljendub su välimuse, energia ja ensesetunde halvenemises!

MEGAUUENDUS, vaid loetud päevad toitumiskava -70%! \ Mina pakun sulle toitumiskava, kus on ligi 600 retsepti tervislikku maitsvat toitu, mida saad ise värskest toorainest valmistada. Alati pole aga seda aega ja teisalt on soov ka väljas süüa, mistõttu on mul nüüd lahendus - panin toitumiskavasse suures koguses restorani- ja valmistoite!

Kõik toidud on õige kaloraažiga, et su kaal oleks seal, kus tunned ennast hästi! :)

Vaid veel 2 päeva on minu toitumiskava 70% soodsam ehk vaid hinnaga 2,50 € kuus (tavahind 8,33 €) kuus.

Loe rohkem ja liitu siia lingile klikkides: www.erikorgu.ee/megauuendus

NB! Ka burgerit võid süüa, aga siis vaid üks mõnus mahlane burger, eks?! :-)

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Eripakkumine lugejale

Tore, et lugesid blogi läbi, loodan, et said kasulikku infot ja inspiratsiooni. Tänutäheks annan Sulle võimaluse liituda HÕBE või KULD paketiga 20% soodsamalt :). Kiirusta, parem vorm ja enesetunne ootab!

Liitu hõbedaga Liitu kullaga

Minu toitumiskava on Eesti parim:

Teadlased kiidavad

Teadlaste sõnul aitavad minu tervislikud retseptid kaalust alla võtta, sest väheneb ülekaaluga seostatud bakterite hulk soolestikus.

Kaota ülekilo nädalas

Minu toitumiskava on aidanud eestlastelt kokku kaotada rohkem kui 500 000 kg liigset kehakaalu.

Personaalne

Minu toitumiskava arvestab Sinu füüsilisi näitajaid ja maitseeelistusi ning vajadusel olen ma sõnumi kaugusel.

Maitsev, kiire ja lihtne

Tuhanded kasutajad hindavad minu toite 5-palli skaalal hindega 4,7. Toidud valmivad kiiresti tänu lihtsatele retseptidele.

Soodne

Sul on võimalik valida retsepte hinna järgi.

Sobib kogu perele

Saad lisada tervislikku toitumiskavasse kogu pere tasuta.

Kas oled valmis proovima elumuutvat toitumiskava?

Kes meist ei tahaks enamat: rohkem energiat, teravamat pead või saledamat keha. Saavutad selle Eesti vaieldamatult parima toitumiskavaga. Püsivalt.

Proovi tasuta!
Eriku portree

Rõõm tutvuda!

Toitumisnõustaja Erik Orgu on sulle toeks oma toitumise muutmise teekonnal. Erik on selleks koostanud sadu maitsvaid ja lihtsaid retsepte.

Räägi mulle endast

Esmalt räägi meile endast ja oma toitumis- ja liikumisharjumustest.

Üks hetk, laen... Loader

Blog article

Kuidas toituda peale napsutamist?

  • 20.11.2021
  • Erik Orgu

Kas tuleb tuttav ette - kui napsutad õhtul ja astud kaalule järgneval hommikul, siis näed sa seal mõnda häirivat lisakilo, kui jah, siis loe edasi!

Blog article

6 nippi, mida sa kaalukaotuse kohta ilmselt ei tea

  • 28. oktoober 2021
  • Erik Orgu

Kas tead, et mõnikord võid oma kaalukaotuse plaanid nässu ajada puhtast teadmatusest? Arvad küll, et teed kõike õigesti või et sööd täpselt õigeid asju, aga tulemusi ei tule.

Blog article

Ma kaotasin!

  • 9. september 2021
  • Erik Orgu

Seekord tuleb juttu kaotusest, sest ma kaotasin midagi täna ja see pani mind mõtlema kaotamisele suuremas pildis!